O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Těšínský pohár: dvě výhry Kamily Augustyn

První celostátní turnaj GPA dospělých v novém roce hostil o víkendu 10.-11. ledna tradičně Český Těšín. Nejúspěšnější hráčkou turnaje se stala hlavní hvězda početné polské enklávy Kamila Augustyn, která vyhrála dvouhru i čtyřhru žen.

Memoriál Standy Krauze je jednou z posledních příležitostí, jak otestovat formu před blížícím se mistrovstvím ČR a nahnat nějaké body do žebříčku. Tento fakt a také pečlivá příprava turnaje, na kterém nechybělo početné publikum, streamovaný přenos ze dvou kurtů či hlavní rozhodčí, tradičně lákají do Těšína výbornou konkurenci – a letos tomu nebylo jinak.

Zajímavé a někdy překvapivé výsledky nabídly tentokrát zejména dvouhry. Mezi muži se ke své premiérové výhře v domovském městě prosadil Adam Mendrek. Po velmi suverénním průchodu turnajem, kdy neztratil ani set a ve finále přehrál Bedřicha Valentu 21:11 a 21:15. Pro Valentu byla účast v souboji o zlato obrovským úspěchem, mostecký rychlík se do finále prodral stanicemi jménem René Neděla, Vojtěch Šelong, Jiří Louda (vždy na tři sety) a Jaromír Janáček.

Soutěži dvouhry žen obdobně jako Mendrek té mužské dominovala Kamila Augustyn. Účastnice olympijských her v Pekingu 2008 ztratila set až ve finále, kde si ale nakonec poradila s turnajovou dvojkou Kateřinou Tomalovou 19:21 21:18 a 21:12. Mimořádným úspěchem skončil těšínský turnaj také pro dvě juniorky: sedmnáctiletá Magdalena Lajdová došla až do semifinále po výhrách nad Hanou Milisovou a Eliškou Maixnerovou. Teprve šestnáctiletá Michaela Zelinková pak o rok starší reprezentační kolegyni napodobila, když po výhrách nad Petrou Pilařovou a Lucií Černou dosáhla na třetí místo v turnaji. Turnajová jednička Černá si vyzkoušela ostrou soutěž po více než půlroční přestávce, při návratu po zranění dosáhla na 5. místo ve dvouhře a 3. ve čtyřhře společně s Hanou Milisovou.

Další reprezentant, Jakub Bitman, zase v turnaji startoval po několikatýdenní nemoci. Ani on pak jistě nebude se svými výkony spokojen – pro přetrvávající obtíže musel vzdát své zápasy dvouhry a smíšené čtyřhry už v prvních kolech.

Pořadatelé Memoriálu Standy Krauze pravidelně oceňují také nejmladšího účastníka soutěže. Tím byla letos pardubická Michaela Fuchsová. A nebyla daleko od toho, aby vedle odměny věkové brala i prize money za vítězství – společně s Alžbětou Bášovou došly až do finále ženské čtyřhry, kde podlehly Kamile Augustyn a Monice Bienkovské 21:17 19:21 a 19:21.

V mužském deblu padaly nasazené páry doslova jako Windows 95. První kolo bylo konečnou pro nasazené jedničky Nedělu a Herouta, kteří podlehli Segečovi a Vachálkovi 22:24 ve třetím setu. Turnajové trojky Rubáš a Sobota podobně prohráli s dvojicí Kopřiva-Smrek divokým výsledkem 21:14 21:23 a 21:23. Do finále se nakonec probojovaly ještě úplně jiné páry: Ondřej Král s Ivem Stoklasem a Stanislav Kohoutek s Michalem Světničkou. Po setech 21:19 17:21 a 21:12 zapsali výhru Kohoutek a Světnička, Standa Kohoutek tak mohl s uspokojením konstatovat, že má ve své sbírce titul i z posledního českého GPA, které doposud nedokázal vyhrát.

Smíšená čtyřhra byla soutěží, v níž uspěly nenasazené páry. V semifinále to byly tři ze čtyř, a když Petr Hošek a Šárka Křížková podlehli Pavlu Drančákovi s Magdalenou Lajdovou, bylo jasné, že finále bude plně v jejich režii. Ve druhém semifinále polský pár Jacek Kolumbajew-Monika Bienkowská porazil dobrušskou dvojici Marek Bureš-Veronika Ostrá, pro které bylo semifinále prozatím největším úspěchem. Napínavé finále pak lépe zvládli Drančák s Lajdovou po setech 21:19 17:21 a 21:18.

Prohlédněte si: kompletní výsledky turnaje

Záznam streamu: kanál Dana Koždoně | kanál Katrin Krauzové

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.01.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS