O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swiss Open: Petr Koukal odehrál dva třísetové singly

Na prestižním turnaji Grand Prix Gold ve Švýcarsku zastupoval českou reprezentaci pouze Petr Koukal. Po vybojované výhře nad Rusem Malkovem podlehl ve druhém kole dvouhry mužů Dionysiu Rumbakovi z Indonésie.

Češi v akci: Petr Koukal odehrál dva náročné zápasy

Do prvního kola dostal jediný český zástupce neoblíbeného soupeře – s Vladimirem Malkovem z Ruska doposud dvakrát prohrál, i když vždy ve třech setech. Také v Basileji musela rozhodnout až třetí sada; v ní ale prokázal větší vůli po vítězství i herní kvalitu Koukal a zajistil si tak postup do druhého kola. V něm už čekal 14. nasazený Indonésan Dionysius Hayom Rumbaka. Petrovi se povedlo vzít favoritovi první set, ale další dva si už "Dionýsos" pohlídal.

Ve výtečně obsazeném turnaji se podařilo zástupcům Evropy zabodovat pouze v jediné disciplíně, a to mixu. Tři vítězství zaznamenala čínská reprezentace, ve čtyřhře žen se pak hrálo čistě korejské finále.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Joachim Fischer Nielsen, Christinna Pedersenová (Dánsko) – Zhang Nan, Tang Jinhua (Čína) 22:20 21:19
dvouhra mužů: Wang Zhengming - Du Pengyu (oba Čína) 21:18 21:18
čtyřhra žen: Jung Kyung Eun, Kim Ha Na - Lee So Hee, Shin Seung Chan (všechny Korea) 23:21 21:16
dvouhra žen: Wang Shixian (Čína) – Ratchanok Inthanonová (Thajsko) 21:16 21:12
čtyřhra mužů: Chai Biao, Hong Wei (Čína) – Ko Sung Hyun, Lee Yong Dae (Korea) 21:14 18:21 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Vietnam Open: doma se prosadil Tien Minh Nguyen

Mezinárodní mistrovství Vietnamu, turnaj kategorie Grand Prix Gold, přinesl radost domácímu publiku – vítězství ve dvouhře totiž získal Tien Minh Nguyen. Dvakrát se radovali Indonésané, vítězi smíšené čtyřhry pak byl ruský pár ...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Malaysia Open: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam finálových utkání Malaysia Open - prvního turnaje kategorie Super Series, který se hrál v kalendářním roce 2011. Uvidíte například školení moderního badmintonu, které Taufiku Hidayatovi udělil domácí favorit ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!