O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swiss Open: Jan Fröhlich se dostal do čtvrtfinále dvouhry

Souběžně s Denmark Open se konal také tradiční turnaj Swiss International. V takřka domovské zemi se dařilo Janu Fröhlichovi, který se probojoval mezi osm nejlepších ve dvouhře a do šestnáctky v deblu i mixu.

Češi v akci: lídrem tříčlenné výpravy Jan Fröhlich

Pouze epizodkou byla účast českokrumlovské singlistky Lucie Černé. Ta hned v prvním kole podlehla zkušené Japonce Sayace Satóové hladce 7:21 a 6:21. Asijská soupeřka předvedla výborný výkon, naopak Lucii se tentokrát podle hodnocení trenéra Radka Votavy příliš nedařilo...

Mezi muži ČR zastupovali Jan Fröhlich a Zdeněk Sváta. Společně ve čtyřhře nejprve vyřadili domácí dvojici Marquis-Ritz, posléze podlehli pozdějším vítězům deblu Benzovi a Chanovi. Jan přidal ještě osmifinále v mixu, kdy spolu se Sabrinou Mattleovou (Švýcarsko) vyřadili pár Dumartheray-Golayová, ale na čtvrté nasazené Nordha a Lennartssonovou ze Švédska už nestačili.

Nejlépe se Fröhlichovi dařilo v singlu, když si jako pátý nasazený poradil hned se dvěma soupeři. Nejprve vyřadil Marina Baumanna z Francie, posléze i Mikaela Westerbacka ze Švédska. Osudným se mu stal až Henri Hurskainen ze stejné země – proti turnajové jedničce Jan uhrál pouze 14 a 18 bodů.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Brice Leverdez (Francie) – Vladimir Malkov (Rusko) 22:20 21:14
dvouhra žen: Zhang Beiwen (Malajsie) – Tanvi Lad (Indie) 21:12 21:12
čtyřhra mužů: Daniel Benz, Chan Kwong Beng (Německo, Malajsie) – Lucas Corvee, Brice Leverdez (Francie) 21:16 21:16
čtyřhra žen: Anastasya Červjakovová, Nina Vislovová (Rusko) – Emelie Lennartssonová, Emma Wengbergová (Švédsko) 21:18 18:21 21:13
smíšená čtyřhra: Vitalij Durkin, Nina Vislovová (Rusko) – Ronan Labar, Emilie Lefelová (Francie) 21:14 17:21 21:18

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!