O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swiss Open: české trio skončilo v prvním kole

Turnaj Swiss Open už sice nepatří do elitní kategorie Super Series, přesto se ale na něm sešla výtečná konkurence. Tři vítězství si nakonec vybojovali reprezentanti Korey, čeští hráči se loučili už v prvním kole dvouhry mužů.

Česká hodina a půl na Swiss Open

Petr Koukal, Pavel Florian a Jakub Bitman – to byl trojlístek českých zástupců na Swiss Open. Všichni hráli pouze dvouhru a "jako jeden muž" vypadli v prvním kole. Souhrn času, který Češi na kurtech mezinárodnícho mistrovství Švýcarska strávili, tak činil pouze necelou hodinu a půl. Během ní podlehl Jakub Bitman 12. nasazenému, zkušenému malajsijskému singlistovi – Wong Choong Hann mu povolil 19 a 13 bodů. Soupeřem Pavla Floriana byl hráč ze stejné země, devátý nasazený Muhammad Hafiz Hashim. Florian dosáhl na 10 a 16 bodů. Jediný Petr Koukal měl evropského soupeře, Pablo Abian ze Španělska byl ale nad jeho síly. Petr si uhrál "jen" 16 a 12 bodů.

Finále: velká korejská přehlídka

Finálový den přinesl velkou korejskou přehlídku: hned tři zápasy se odehrály pouze v režii korejské reprezentace – čtyřhra žen, čtyřhra mužů i dvouhra mužů byla národnostně homogenní. Na vítězství ve jmenovaných disciplínách dosáhly Ha Jung Eun s Kim Min Jung, Ko Sung Hyun a Yoo Yeon Seong a ve dvouhře pak Park Sung Hwan.

Jediné korejské zklamání v neděli 20. března znamenala porážka Sung Ji Hyun od turnajové dvojky: indická hráčka Saina Nehwalová zvítězila ve dvou setech 21:13 a 21:14. A pouze finále mixu bylo obsazené Evropany: Joachim Fischer Nielsen s Christinnou Pedersenovou v něm předčili dvojici Nathan Robertson – Jenny Wallworková.

Kompletní výsledky finálových utkání:

čtyřhra žen: Ha Jung Eun, Kim Min Jung - Jung Kyung Eun, Kim Ha Na (všechny Korea) 21:12 21:13
dvouhra žen: Saina Nehwalová (Indie) – Sung Ji Hyun (Korea) 21:13 21:14
čtyřhra mužů:Ko Sung Hyun, Yoo Yeon Seong - Jung Jae Sung, Lee Yong Dae (všichni Korea) 21:17 21:16
dvouhra mužů: Park Sung Hwan - Lee Hyun Il (oba Korea) 17:21 21:9 21:17
smíšená čtyřhra: Joachim Fischer Nielsen, Christinna Pedersenová (Dánsko) – Nathan Robertson, Jenny Wallworková (Anglie) 23:21 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Petr Koukal 2011 - videoukázka

Petr Koukal svedl ve své kariéře už souboj s mnoha soupeři, ale ten nejtěžší se neodehrál na kurtech... Sledujte minutovou ukázku z dokumentu, který vznikal během léčby rakoviny varlete. Dokument se stále natáčí a půjde-li vše ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!