O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swiss Junior Open: vítězství Petra Berana a Jana Loudy

Početná výprava českých juniorů se zúčastnila mezinárodního mistrovství Švýcarska. V turnaji se nejvíce dařilo Petru Beranovi a Janu Loudovi, kteří ovládli kategorii patnáctiletých. Bronzové medaile získaly ještě Tereza Švábíková a Michaela Fuchsová.

Nejvýraznější stopu v pavoucích kategorie U15 zanechali čeští chlapci. Jan Louda i Petr Beran prošli ve dvouhře až do finále, i když to bylo v obou případech po dvou třísetových výhrách nad nasazenými soupeři. V českém souboji se pak úspěšnějším stal Petr Beran. Ve čtyřhře kluci spojili síly a přidali druhé české vítězství. Nejnáročnější byl zápas semifinále, kdy proti švýcarskému páru Orteu-Scheiwiller musela rozhodnout až koncovka třetí sady. Mezi singlistkami zasáhla do pavouka o celkové vítězství pouze Tereza Švábíková, ve čtvrtfinále však nestačila na Nazlican Inciovou z Turecka. Chuť si spravila v deblu společně s Michaelou Fuchsovou, když po cenné čtvrtfinálové výhře nad nasazenou dvojicí číslo dvě obsadily třetí místo (osudnými se jim staly opět turecké soupeřky). Konečně v mixu o medaile bojovaly páry Louda-Švábíková i Beran-Fuchsová. První jmenovaní ve čtvrtfinále ztroskotali na dvojici Sadi-Dolcuová z Turecka, ale Petrovi s Míšou se podařilo přehrát páry ze Slovinska, Švýcarska a Francie a zaznamenali tak druhý český bronz v turnaji. Petr Beran s medailovou bilancí 2-0-1 se pak stal nejúspěšnější "patnáctkou" MMJ Švýcarska.

Do akce se ve Švýcarsku dostali i starší junioři z kategorie U17. Na medaile nedosáhli, ale předvedli řadu pěkných výkonů. Konkrétně to bylo například čtvrtfinále páru Michal Hubáček-Jan Somerlík v deblu, účast mezi osmi nejlepšími Magdaleny Lajdové ve dvouhře a stejné umístění společně s Denisou Šikalovou také v deblu, a vydřené čtvrtfinále páru Hubáček-Lajdová, kteří nejprve na tři sety zdolali nasazený pár ze Švýcarska, aby pak ve třech setech podlehli turnajovým jedničkám z Anglie.

Přehled vítězů jednotlivých kategorií:

Kategorie U15:
dvouhra chlapců: Petr Beran
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Jan Louda
dvouhra dívek: Nazlican Inciová (Turecko)
čtyřhra dívek: Nazlican Inciová, Dilara Subasiová (Turecko)
smíšená čtyřhra: Arnaud Merkle, Melanie Potinová (Francie)

Kategorie U17:
dvouhra chlapců: Melih Turgut (Turecko)
čtyřhra chlapců: Miha Ivanic, Andraz Krapez (Slovinsko)
dvouhra dívek: Clara Azurmendiová (Španělsko)
čtyřhra dívek: Emilie Beaujeanová, Verlaine Falmannová (Francie)
smíšená čtyřhra: Toma Popov, Lole Courtoisová (Francie)

Kategorie U19:
dvouhra chlapců: Lars Schaenzler (Německo)
čtyřhra chlapců: Mads Storgaard Soerensen, Victor Svendsen (Dánsko)
dvouhra dívek: Luise Heimová (Německo)
čtyřhra dívek: Alida Chenová, Cheryl Seinenová (Nizozemsko)
smíšená čtyřhra: Ruben Jille, Alida Chenová (Nizozemsko)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Video: Jakub Bitman - Valerij Atrašenkov

Sledujte kompletní videozáznam utkání prvního kola Belgian International, v němž Jakub Bitman podlehl ve dvou setech Valeriji Atrašenkovovi z Ukrajiny. Utkání trvá 26 minut.

Belgian International: videa z finálových zápasů

Sledujte videozáznam čtyř finálových utkání na mezinárodním mistrovství Belgie. Mimořádně se dařilo německé reprezentaci, která získala všechny zlaté medaile: sledujte, jak suverénně Juliane Schenková přehrála anglickou soupeřku, ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!