O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swiss Junior Open: vítězství Petra Berana a Jana Loudy

Početná výprava českých juniorů se zúčastnila mezinárodního mistrovství Švýcarska. V turnaji se nejvíce dařilo Petru Beranovi a Janu Loudovi, kteří ovládli kategorii patnáctiletých. Bronzové medaile získaly ještě Tereza Švábíková a Michaela Fuchsová.

Nejvýraznější stopu v pavoucích kategorie U15 zanechali čeští chlapci. Jan Louda i Petr Beran prošli ve dvouhře až do finále, i když to bylo v obou případech po dvou třísetových výhrách nad nasazenými soupeři. V českém souboji se pak úspěšnějším stal Petr Beran. Ve čtyřhře kluci spojili síly a přidali druhé české vítězství. Nejnáročnější byl zápas semifinále, kdy proti švýcarskému páru Orteu-Scheiwiller musela rozhodnout až koncovka třetí sady. Mezi singlistkami zasáhla do pavouka o celkové vítězství pouze Tereza Švábíková, ve čtvrtfinále však nestačila na Nazlican Inciovou z Turecka. Chuť si spravila v deblu společně s Michaelou Fuchsovou, když po cenné čtvrtfinálové výhře nad nasazenou dvojicí číslo dvě obsadily třetí místo (osudnými se jim staly opět turecké soupeřky). Konečně v mixu o medaile bojovaly páry Louda-Švábíková i Beran-Fuchsová. První jmenovaní ve čtvrtfinále ztroskotali na dvojici Sadi-Dolcuová z Turecka, ale Petrovi s Míšou se podařilo přehrát páry ze Slovinska, Švýcarska a Francie a zaznamenali tak druhý český bronz v turnaji. Petr Beran s medailovou bilancí 2-0-1 se pak stal nejúspěšnější "patnáctkou" MMJ Švýcarska.

Do akce se ve Švýcarsku dostali i starší junioři z kategorie U17. Na medaile nedosáhli, ale předvedli řadu pěkných výkonů. Konkrétně to bylo například čtvrtfinále páru Michal Hubáček-Jan Somerlík v deblu, účast mezi osmi nejlepšími Magdaleny Lajdové ve dvouhře a stejné umístění společně s Denisou Šikalovou také v deblu, a vydřené čtvrtfinále páru Hubáček-Lajdová, kteří nejprve na tři sety zdolali nasazený pár ze Švýcarska, aby pak ve třech setech podlehli turnajovým jedničkám z Anglie.

Přehled vítězů jednotlivých kategorií:

Kategorie U15:
dvouhra chlapců: Petr Beran
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Jan Louda
dvouhra dívek: Nazlican Inciová (Turecko)
čtyřhra dívek: Nazlican Inciová, Dilara Subasiová (Turecko)
smíšená čtyřhra: Arnaud Merkle, Melanie Potinová (Francie)

Kategorie U17:
dvouhra chlapců: Melih Turgut (Turecko)
čtyřhra chlapců: Miha Ivanic, Andraz Krapez (Slovinsko)
dvouhra dívek: Clara Azurmendiová (Španělsko)
čtyřhra dívek: Emilie Beaujeanová, Verlaine Falmannová (Francie)
smíšená čtyřhra: Toma Popov, Lole Courtoisová (Francie)

Kategorie U19:
dvouhra chlapců: Lars Schaenzler (Německo)
čtyřhra chlapců: Mads Storgaard Soerensen, Victor Svendsen (Dánsko)
dvouhra dívek: Luise Heimová (Německo)
čtyřhra dívek: Alida Chenová, Cheryl Seinenová (Nizozemsko)
smíšená čtyřhra: Ruben Jille, Alida Chenová (Nizozemsko)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

White Nights: tři zlaté medaile získali Němci

Tradiční turnaj evropského circuitu White Nights přivítalo v minulém týdnu Rusko. Domácí reprezentanti však tři finálové šance na zisk titulu nevyužili. Naopak se dařilo zástupcům Německa, kteří získali zlato ve všech disciplínách ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!