O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swedish Masters 2015: výhra pouze pro Koukala

První letošní turnaj evropského circuitu hostilo Švédsko. Pro Čechy bylo zajímavé sledovat návrat Kristíny Gavnholt po zranění, ze všech českých zástupců to byl ale pouze Petr Koukal, komu se podařilo zaznamenat alespoň jeden vítězný zápas.

Kristína při své obnovené soutěžní premiéře podlehla dánské hráčce Mie Blichfeldt za půl hodiny 14:21 a 17:21, 155. hráčka světového žebříčku byla nad síly naší singlové jedničky. Petr Koukal si v prvním kole poradil s Emilem Holstem – s dánským soupeřem pravidelně hraje na tři sety, naposledy na Bitburger Open 2012 zvítězil doslova nejtěsnějším možným poměrem 30:29 ve třetím setu. Tentokrát nemuselo rozhodovat nastavení, Petr postoupil po setech 21:16 15:21 a 21:17. Ve druhém kole čekal pátého nasazeného Koukala mladý německý soupeř Fabian Roth. Ve druhém vzájemném zápasu nepotvrdil Petr žebříčkové nasazení a aktivní bilanci, Rothovi podlehl 12:21 a 16:21.

Velmi těžký los měl v turnaji Milan Ludík, který vyzval domácího borce, druhého nasazeného Henri Hurskainena. Uhrál proti němu 20 a 18 bodů a s výkonem může být spokojen. Konečně Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou sehráli neúspěšný třísetový duel proti anglickému páru Christopher Coles – Sophie Brown 29:27 12:21 a 16:21.

Petr Koukal hodnotil švédský turnaj na svém webu: "Od začátku zápasu jsem byl pomalejší než soupeř, Fabian po hrišti doslova létal a hlavně prakticky vůbec nechyboval. Naopak mně to tam nepadalo a tak jsem celý zápas tahal za kratší konec. Přesto nejsem nijak zklamaný. V plném tréninku jsem po vánoční přestávce pouze 10 dnů a doufám, že herní pohoda se zase brzy vrátí."

Švédské mezinárodní mistrovství mělo národnostně pestré spektrum vítězů – co disciplína, to jiný reprezentační výběr. Ve čtyřhře žen se radovaly ze zlatých medailí Rusky Červjaková a Vislová, mezi muži uspěli Rasmussen a Sorensen z Dánska. Dva neúspěšné pokusy o singlové zlato provedli Španělé – Beatriz Corrales ale nestačila mezi ženami na Kirsty Gilmour ze Skotska a Pablo Abian podlehl Rajivu Ousephovi z Anglie. Konečně v závěrečné smíšené čtyřhře se po třech setech radovali Nizozemci Jacco Arends a Selena Piek.

Mnoho videí ze Swedish Masters si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Evropské badmintonové federace, kompletní výsledky pak najdete na Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.01.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!