O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swedish Masters 2015: výhra pouze pro Koukala

První letošní turnaj evropského circuitu hostilo Švédsko. Pro Čechy bylo zajímavé sledovat návrat Kristíny Gavnholt po zranění, ze všech českých zástupců to byl ale pouze Petr Koukal, komu se podařilo zaznamenat alespoň jeden vítězný zápas.

Kristína při své obnovené soutěžní premiéře podlehla dánské hráčce Mie Blichfeldt za půl hodiny 14:21 a 17:21, 155. hráčka světového žebříčku byla nad síly naší singlové jedničky. Petr Koukal si v prvním kole poradil s Emilem Holstem – s dánským soupeřem pravidelně hraje na tři sety, naposledy na Bitburger Open 2012 zvítězil doslova nejtěsnějším možným poměrem 30:29 ve třetím setu. Tentokrát nemuselo rozhodovat nastavení, Petr postoupil po setech 21:16 15:21 a 21:17. Ve druhém kole čekal pátého nasazeného Koukala mladý německý soupeř Fabian Roth. Ve druhém vzájemném zápasu nepotvrdil Petr žebříčkové nasazení a aktivní bilanci, Rothovi podlehl 12:21 a 16:21.

Velmi těžký los měl v turnaji Milan Ludík, který vyzval domácího borce, druhého nasazeného Henri Hurskainena. Uhrál proti němu 20 a 18 bodů a s výkonem může být spokojen. Konečně Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou sehráli neúspěšný třísetový duel proti anglickému páru Christopher Coles – Sophie Brown 29:27 12:21 a 16:21.

Petr Koukal hodnotil švédský turnaj na svém webu: "Od začátku zápasu jsem byl pomalejší než soupeř, Fabian po hrišti doslova létal a hlavně prakticky vůbec nechyboval. Naopak mně to tam nepadalo a tak jsem celý zápas tahal za kratší konec. Přesto nejsem nijak zklamaný. V plném tréninku jsem po vánoční přestávce pouze 10 dnů a doufám, že herní pohoda se zase brzy vrátí."

Švédské mezinárodní mistrovství mělo národnostně pestré spektrum vítězů – co disciplína, to jiný reprezentační výběr. Ve čtyřhře žen se radovaly ze zlatých medailí Rusky Červjaková a Vislová, mezi muži uspěli Rasmussen a Sorensen z Dánska. Dva neúspěšné pokusy o singlové zlato provedli Španělé – Beatriz Corrales ale nestačila mezi ženami na Kirsty Gilmour ze Skotska a Pablo Abian podlehl Rajivu Ousephovi z Anglie. Konečně v závěrečné smíšené čtyřhře se po třech setech radovali Nizozemci Jacco Arends a Selena Piek.

Mnoho videí ze Swedish Masters si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Evropské badmintonové federace, kompletní výsledky pak najdete na Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.01.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS