O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: výborné vystoupení českého týmu

V čínském Dongguanu probíhalo minulý týden MS smíšených družstev. Český tým dosáhl na celkové 2. místo ve 3. výkonnostní skupině, když po třech výhrách ve finále podlehl silnému celku Vietnamu.

Tým pod vedením trenéra Tomasze Mendreka tvořili Petr Koukal, Jan Fröhlich, Milan Ludík, Jakub Bitman, Zuzana Pavelková a Alžběta Bášová. Vyrovnaná sestava a bojovné výkony přinesly jeden z nejvydařenějších turnajů – tři výhry v základní skupině vynesly český celek do souboje o zlato, kde už naši bohužel nestačili na asijského soupeře.

Prvním zápasem v základní skupině byl duel proti Rakousku. Ten jsme zvládli poměrem 4:1, když bodovali Petr Koukal ve dvouhře a páry Fröhlich-Ludík, Bášová-Pavelková a Bitman-Bášová. Cenná byla zejména vydřená výhra v mixu; výhra nad lokálním rivalem naše navíc nakopla do dalšího průběhu šampionátu.

Druhým soupeřem pro nás byl silný a málo "čitelný" celek Jihoafrické republiky. Ve vyrovnaném utkání přinesli body na českou stranu opět v mixu Jakub Bitman a Alžběta Bášová, Zuzana Pavelková zdolala ve vyrovnané dvouhře Elme De Villiers a uspěla i společně s Alžbětou Bášovou v závěrečné čtyřhře. Mít jako rozhodující zápas v utkání dámskou čtyřhru bývá noční můrou většiny koučů, Tomasz Mendrek si ale nemohl přát nic lepšího – jednoznačná výhra 21:13 a 21:11 znamenala třetí, vítězný bod pro ČR.

K jistému vítězství ve skupině bylo potřeba udělat ještě poslední krok, také velmi obtížný. Tým Turecka disponoval skvělými ženami a "hratelnými" muži, což se potvrdilo i v konečném účtování. Zuzana Pavelková svou dvouhru prohrála, ale Milan Ludík ve třech setech porazil Ramazana Ozturka. Na 2:1 pro Turecko upravily ženy v deblu, ale po třech setech srovnali stav ve čtyřhře Jan Fröhlich s Milanem Ludíkem. Rozhodoval mix, v němž Jakub Bitman a Alžběta Bášová udrželi stoprocentní bilanci a porazili Ramazana Ozturka a Ozge Bayrak 25:23 a 26:24!

Ve finále skupiny 3 jsme se utkali se silným celkem Vietnamu. Celkové skóre 0:3 hovoří jednoznačně v náš neprospěch, ale zejména mix Bitmana a Bášové snesl porovnání a dlouho držel asijské favority v šachu.

Sledujte finále Česko – Vietnam v záznamu:

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.05.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Sudirman Cup: Česko – Peru 4:1

Závěrečné utkání skupiny Sudirman Cupu – mistrovství světa smíšených družstev – přineslo české reprezentaci druhé vítězství. Soupeři našich byli hráči Peru, české družstvo Jihoameričany porazilo 4:1.

Sudirman Cup: Čína ve finále porazila Dánsko

Ve finále nejvyšší skupiny Sudirman Cupu došlo na konfrontaci asijského a evropského badmintonu. Čína si poradila se zkušeným družstvem Dánska jednoznačně 3:0, o třetí místo se podělily celky Korey a Indonésie.

Kvalifikace ME: česká reprezentace skončila druhá

V Praze ve Sportcentru Step bojovala česká reprezentace o postup na ME družstev. Po výhře nad Lotyšskem a cenné porážce Švýcarska bohužel v rozhodujícím duelu naši podlehli Skotsku a obsadili druhé místo.

ME družstev: Češky podlehly pouze Ukrajině

V nizozemském Amsterdamu se konala evropská fáze Thomas a Uber Cupu – mistrovství Evropy družstev se účastnily i české reprezentační týmy. Ženám se podařilo dosáhnout na druhé místo ve skupině, podlehly pouze Ukrajině.

ME družstev: Češi zdolali Švýcarsko a Slovinsko, nestačili na Anglii

V dobré formě se v evropské fázi Thomas Cupu v nizozemském Amsterdamu předvedli také čeští muži. Ve skupině dokázali zdolat dva soupeře a podlehli pouze nasazené Anglii.

Vietnam Grand Prix: juniorská mistryně ukázala sílu

Souběžně s evropskými circuitovými turnaji dospělých i juniorů se konalo také Vietnam Grand Prix. Turnaje úrovní jen těsně pod Super Serií se zúčastnila širší asijská špička, skvělým výkonem překvapila zejména Ratchanok ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!