O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: Česko – Slovensko 5:0

Derby mezi Čechy a Slováky na mistrovství světa smíšených družstev mělo jednoznačný průběh. Čeští badmintonisté potvrdili úlohu favoritů a v prestižním utkání svým východním bratrům nedovolili získat ani set.

Úvodní disciplíny vyšly Čechům, Slováci už se nechytili

Hned úvodní mix byl zápasem, který sliboval papírovému outsiderovi ze Slovenska možnost bodovat. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou ale nepřipustili překvapení a porazili Michala Matejku s Janou Čižnárovou 21:12 a 21:18. Oba slovenské soupeře znají diváci také z extraligových kolbišť v ČR – Michal Matejka hájil v minulé sezóně barvy Dobrušky, Jana Čižnárová hrála za Meteor. V následující dvouhře musela Lucie Havlová čelit v dobré formě hrající slovenské jedničce Monice Fašungové. Napínavou koncovku první sady ale zvládla a nakonec po setech 21:19 a 21:16 připsala na české konto druhý bod.

O českém vítězství definitivně rozhodl Petr Koukal. V papírově nejjasnějším zápase celého utkání se ale i on pořádně zapotil – zkušeného Mariana Šulka porazil 21:10 a 23:21. Za rozhodnutého stavu se už českému družstvu hrálo lépe – Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou porazily Moniku Fašungovou a Janu Čižnárovou 21:15 a 21:13, "kanára" pak dokonali Jakub Bitman a Tomáš Kopřiva, kteří zdolali Michala Matejku a Mariana Šulka 21:16 a 21:7.

V posledním utkání skupiny se Češi postaví proti týmu Peru. V souboji s jihoamerickým celkem se rozhodne, zda budou naši bojovat o třetí či o páté místo ve svém výkonnostním koši. Aktuální průběžné výsledky Sudirman Cupu můžete sledovat na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!