O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: Česko – Slovensko 5:0

Derby mezi Čechy a Slováky na mistrovství světa smíšených družstev mělo jednoznačný průběh. Čeští badmintonisté potvrdili úlohu favoritů a v prestižním utkání svým východním bratrům nedovolili získat ani set.

Úvodní disciplíny vyšly Čechům, Slováci už se nechytili

Hned úvodní mix byl zápasem, který sliboval papírovému outsiderovi ze Slovenska možnost bodovat. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou ale nepřipustili překvapení a porazili Michala Matejku s Janou Čižnárovou 21:12 a 21:18. Oba slovenské soupeře znají diváci také z extraligových kolbišť v ČR – Michal Matejka hájil v minulé sezóně barvy Dobrušky, Jana Čižnárová hrála za Meteor. V následující dvouhře musela Lucie Havlová čelit v dobré formě hrající slovenské jedničce Monice Fašungové. Napínavou koncovku první sady ale zvládla a nakonec po setech 21:19 a 21:16 připsala na české konto druhý bod.

O českém vítězství definitivně rozhodl Petr Koukal. V papírově nejjasnějším zápase celého utkání se ale i on pořádně zapotil – zkušeného Mariana Šulka porazil 21:10 a 23:21. Za rozhodnutého stavu se už českému družstvu hrálo lépe – Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou porazily Moniku Fašungovou a Janu Čižnárovou 21:15 a 21:13, "kanára" pak dokonali Jakub Bitman a Tomáš Kopřiva, kteří zdolali Michala Matejku a Mariana Šulka 21:16 a 21:7.

V posledním utkání skupiny se Češi postaví proti týmu Peru. V souboji s jihoamerickým celkem se rozhodne, zda budou naši bojovat o třetí či o páté místo ve svém výkonnostním koši. Aktuální průběžné výsledky Sudirman Cupu můžete sledovat na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!