O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: Česko podlehlo Austrálii 0:5

Česká reprezentace startuje na mistrovství světa smíšených družstev dospělých. První zápas našemu družstvu nevyšel – od Austrálie zaznamenalo jednoznačnou porážku v poměru 0:5.

Naši hrají třetí úroveň týmové soutěže

Český tým odcestoval do čínského Qindaa ve složení Petr Koukal, Jakub Bitman, Tomáš Kopřiva, Alžběta Bášová a Lucie Havlová. V Sudirman Cupu jsou týmy rozděleny do čtyřech úrovní, naši byli zařazení do třetí výkonnostní kategorie. Ve skupině je čekají zápasy proti Austrálii, Peru a také lokální derby proti Slovensku. V úvodním kole si naši slovenští bratři vedli o něco lépe, ani jeden tým však neměl po svém utkání na tváři úsměvy: Slovensko podlehlo Peru poměrem 1:4, naši nezaznamenali proti Austrálii ani bod.

Česko – Austrálie 0:5

Naši otevřeli střetnutí s Austrálií smolně, když Jakub Bitman a Alžběta Bášová ztratili vyrovnanou koncovku svého mixu proti dvojici Renuga Veeranová a Dasaratharaj Veeran. Po prohře 21:23 a 17:21 se tak ujal vedení náš soupeř. V dalším zápase Petr Koukal čelil soupeři, s nímž měl doposud výrazně aktivní zápasovou bilanci. Nicholas Kidd však naši singlovou jedničku dokázal zaskočit a po Koukalově prohře 17:21 a 18:21 už byla naděje Čechů na úspěch víceméně teoretická. Definitivně výhru Australanům zajistila Viktoria Naová, která porazila ve dvouhře Lucii Havlovou 21:12 a 21:9, o výsledné podobě skóre pak rozhodly další dvě české porážky. Jakub Bitman a Tomáš Kopřiva podlehli dvojici Glenn Warfe – Ross Smith 19:21 a 13:21, Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou prohrály s Renugou Veeranovou a Leanne Choovou 15:21 a 5:21.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS