O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: Česko podlehlo Austrálii 0:5

Česká reprezentace startuje na mistrovství světa smíšených družstev dospělých. První zápas našemu družstvu nevyšel – od Austrálie zaznamenalo jednoznačnou porážku v poměru 0:5.

Naši hrají třetí úroveň týmové soutěže

Český tým odcestoval do čínského Qindaa ve složení Petr Koukal, Jakub Bitman, Tomáš Kopřiva, Alžběta Bášová a Lucie Havlová. V Sudirman Cupu jsou týmy rozděleny do čtyřech úrovní, naši byli zařazení do třetí výkonnostní kategorie. Ve skupině je čekají zápasy proti Austrálii, Peru a také lokální derby proti Slovensku. V úvodním kole si naši slovenští bratři vedli o něco lépe, ani jeden tým však neměl po svém utkání na tváři úsměvy: Slovensko podlehlo Peru poměrem 1:4, naši nezaznamenali proti Austrálii ani bod.

Česko – Austrálie 0:5

Naši otevřeli střetnutí s Austrálií smolně, když Jakub Bitman a Alžběta Bášová ztratili vyrovnanou koncovku svého mixu proti dvojici Renuga Veeranová a Dasaratharaj Veeran. Po prohře 21:23 a 17:21 se tak ujal vedení náš soupeř. V dalším zápase Petr Koukal čelil soupeři, s nímž měl doposud výrazně aktivní zápasovou bilanci. Nicholas Kidd však naši singlovou jedničku dokázal zaskočit a po Koukalově prohře 17:21 a 18:21 už byla naděje Čechů na úspěch víceméně teoretická. Definitivně výhru Australanům zajistila Viktoria Naová, která porazila ve dvouhře Lucii Havlovou 21:12 a 21:9, o výsledné podobě skóre pak rozhodly další dvě české porážky. Jakub Bitman a Tomáš Kopřiva podlehli dvojici Glenn Warfe – Ross Smith 19:21 a 13:21, Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou prohrály s Renugou Veeranovou a Leanne Choovou 15:21 a 5:21.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!