O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: Česko podlehlo Austrálii 0:5

Česká reprezentace startuje na mistrovství světa smíšených družstev dospělých. První zápas našemu družstvu nevyšel – od Austrálie zaznamenalo jednoznačnou porážku v poměru 0:5.

Naši hrají třetí úroveň týmové soutěže

Český tým odcestoval do čínského Qindaa ve složení Petr Koukal, Jakub Bitman, Tomáš Kopřiva, Alžběta Bášová a Lucie Havlová. V Sudirman Cupu jsou týmy rozděleny do čtyřech úrovní, naši byli zařazení do třetí výkonnostní kategorie. Ve skupině je čekají zápasy proti Austrálii, Peru a také lokální derby proti Slovensku. V úvodním kole si naši slovenští bratři vedli o něco lépe, ani jeden tým však neměl po svém utkání na tváři úsměvy: Slovensko podlehlo Peru poměrem 1:4, naši nezaznamenali proti Austrálii ani bod.

Česko – Austrálie 0:5

Naši otevřeli střetnutí s Austrálií smolně, když Jakub Bitman a Alžběta Bášová ztratili vyrovnanou koncovku svého mixu proti dvojici Renuga Veeranová a Dasaratharaj Veeran. Po prohře 21:23 a 17:21 se tak ujal vedení náš soupeř. V dalším zápase Petr Koukal čelil soupeři, s nímž měl doposud výrazně aktivní zápasovou bilanci. Nicholas Kidd však naši singlovou jedničku dokázal zaskočit a po Koukalově prohře 17:21 a 18:21 už byla naděje Čechů na úspěch víceméně teoretická. Definitivně výhru Australanům zajistila Viktoria Naová, která porazila ve dvouhře Lucii Havlovou 21:12 a 21:9, o výsledné podobě skóre pak rozhodly další dvě české porážky. Jakub Bitman a Tomáš Kopřiva podlehli dvojici Glenn Warfe – Ross Smith 19:21 a 13:21, Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou prohrály s Renugou Veeranovou a Leanne Choovou 15:21 a 5:21.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

Ashwini Ponappová smečovala rychlostí 240 km/h

Na nedávno skončeném Sudirman Cupu 2011 byla změřena doposud nejvyšší rychlost smeče v ženském badmintonu. Indická hráčka Ashwini Ponappová vyslala v utkání čtyřhry míč na stranu soupeřek rychlostí 240 km/h!

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS