Sudirman Cup: Česko – Peru 4:1

Závěrečné utkání skupiny Sudirman Cupu – mistrovství světa smíšených družstev – přineslo české reprezentaci druhé vítězství. Soupeři našich byli hráči Peru, české družstvo Jihoameričany porazilo 4:1.

Dramatický mix vystřídal ještě napínavější singl

Po úvodních dvou zápasech utkání o druhé místo ve skupině vedli Češi 2:0. Za lakonickým konstatováním se ale skrývají dvě obrovská dramata. V úvodním mixu Jakub Bitman a Alžběta Bášová ztratili první set s dvojicí Mario Cuba Rodriguez – Lorena Duany Conroyová 20:22. Ve druhém otočili skóre, i díky skvělé sérii Alžběty Bášové na podání, 21:17. Ve třetím pak ukázali naplno svou kvalitu a vyhráli jej 21:14. Po nich nastoupil na kurt Petr Koukal k zápasu dvouhry mužů. A napodobil osud mixu, když prohrál první set proti Rodrigu Pachecu Carillovi 16:21. Druhý získal jednoznačným poměrem 21:10, ale ve třetím se jeho "bodostroj" znovu zasekl – vítězství 24:22 musela zachránit až zvládnutá koncovka.

Za stavu 2:0 chyběl našim k vítězství už jediný bod. Jako první o něj bojovala ve dvouhře žen Lucie Havlová, avšak po setech 20:22 a 15:21 podlehla Claudii Rivero Modenesiové. Cenný skalp jihoamerického celku Česku zajistili Jakub Bitman s Tomášem Kopřivou ve čtyřhře, když zdolali dvojici Martin Del Valle Salinas – Rodrigo Pacheco Carillo 21:16 a 21:15. Závěrečný zápas čtyřhry žen už se dohrával pouze z povinnosti, Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou v něm nejprve prohrály první set s párem Claudia Rivero Modenesiová – Christina Aicardi Cagigaová 13:21. Ve druhém se hrála napínavá koncovka, a opět zaúřadovalo podání Alžběty, které našim dívkám pomohlo získat set v poměru 25:23. Rozhodující sada se už od poloviny nesla v režii českého páru, po výsledku 21:15 tak Alžběta a Lucie upravily konečné skóre na 4:1 pro Čechy.

Český tým tak jako poslední utkání na celém turnaji čeká nyní souboj o třetí místo ve třetí výkonnostní skupině Sudirman Cupu, respektive souboj o konečné 23. místo na světě.

Autor: Tomáš Krajča [25.05.2011]