O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: Česko – Peru 4:1

Závěrečné utkání skupiny Sudirman Cupu – mistrovství světa smíšených družstev – přineslo české reprezentaci druhé vítězství. Soupeři našich byli hráči Peru, české družstvo Jihoameričany porazilo 4:1.

Dramatický mix vystřídal ještě napínavější singl

Po úvodních dvou zápasech utkání o druhé místo ve skupině vedli Češi 2:0. Za lakonickým konstatováním se ale skrývají dvě obrovská dramata. V úvodním mixu Jakub Bitman a Alžběta Bášová ztratili první set s dvojicí Mario Cuba Rodriguez – Lorena Duany Conroyová 20:22. Ve druhém otočili skóre, i díky skvělé sérii Alžběty Bášové na podání, 21:17. Ve třetím pak ukázali naplno svou kvalitu a vyhráli jej 21:14. Po nich nastoupil na kurt Petr Koukal k zápasu dvouhry mužů. A napodobil osud mixu, když prohrál první set proti Rodrigu Pachecu Carillovi 16:21. Druhý získal jednoznačným poměrem 21:10, ale ve třetím se jeho "bodostroj" znovu zasekl – vítězství 24:22 musela zachránit až zvládnutá koncovka.

Za stavu 2:0 chyběl našim k vítězství už jediný bod. Jako první o něj bojovala ve dvouhře žen Lucie Havlová, avšak po setech 20:22 a 15:21 podlehla Claudii Rivero Modenesiové. Cenný skalp jihoamerického celku Česku zajistili Jakub Bitman s Tomášem Kopřivou ve čtyřhře, když zdolali dvojici Martin Del Valle Salinas – Rodrigo Pacheco Carillo 21:16 a 21:15. Závěrečný zápas čtyřhry žen už se dohrával pouze z povinnosti, Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou v něm nejprve prohrály první set s párem Claudia Rivero Modenesiová – Christina Aicardi Cagigaová 13:21. Ve druhém se hrála napínavá koncovka, a opět zaúřadovalo podání Alžběty, které našim dívkám pomohlo získat set v poměru 25:23. Rozhodující sada se už od poloviny nesla v režii českého páru, po výsledku 21:15 tak Alžběta a Lucie upravily konečné skóre na 4:1 pro Čechy.

Český tým tak jako poslední utkání na celém turnaji čeká nyní souboj o třetí místo ve třetí výkonnostní skupině Sudirman Cupu, respektive souboj o konečné 23. místo na světě.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

Ashwini Ponappová smečovala rychlostí 240 km/h

Na nedávno skončeném Sudirman Cupu 2011 byla změřena doposud nejvyšší rychlost smeče v ženském badmintonu. Indická hráčka Ashwini Ponappová vyslala v utkání čtyřhry míč na stranu soupeřek rychlostí 240 km/h!

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS