O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Srí Lanka International: dvě česká čtvrtfinále

Na mezinárodním mistrovství Srí Lanky startovali tři čeští zástupci. Nejlepším výsledkem bylo čtvrtfinále Petra Koukala ve dvouhře a dvojice Ludík-Gavnholt v mixu.

Sourozenecká dvojice Milan Ludík-Kristína Gavnholt v mixu uhrála dvě kola – podařilo se jim porazit dvojice Venkat-Dewangan z Indie a thajský pár Thongnuam-Saengchote. Mezi osmi nejlepšími už bohužel nestačili na malajsko-indickou dvojici Vountus Indra Mawan-Prajakta Sawant.

Ve dvouhře Milan Ludík jako šestý nasazený nejprve porazil K. Ajay Kumara z Indie, pak ale podlehl Sirilu Vermovi ze stejné země. Petr Koukal byl v turnaji nasazeným číslo čtyři, povedlo se mu projít přes Kaushala Dharmamera z Indie, Tawana Huansuriyu z Thajska a Saihula Islama z Indonésie. Ve čtvrtfinále bohužel podlehl Chun Seang Tanovi z Malajsie těsným poměrem 17:21 a 26:28.

Na svém oficiálním webu v hodnocení turnaje Petr popisoval i další okolnosti: chudobou poznamenanou zemi, ne zrovna ideální organizaci turnaje a ne-badmintonové soupeře jako třeba silnou klimatizaci. "Zklamání po prohraném čtvrtfinále bylo stejně velké jako následná únava, ale i přesto hodnotím svou účast na tomto turnaji pozitivně. Kromě velmi důležitých bodů za čtvrtfinále do olympijské kvalifikace jsou pro mě cenné také tři asijské skalpy ve třech dnech a především předvedená hra. Všechny soupeře jsem přehrál nátlakovou a agresivní hrou, kterou jsem se prosazoval dříve a nyní konečně cítím, že na ní mám znovu fyzicky i herně," hodnotil pak své turnajové vystoupení jako celek. Petrův článek si můžete přečíst zde.

Kristína Gavnholt jako jediná Češka v soutěži nejprve vyřadila ruskou soupeřku Olgu Golovanovou 21:14 a 21:16. Posléze ale podlehla Indonésance Rusydině Antardayu Riodingin 18:21 a 12:21. Do čtyřher ani jeden z Čechů na Srí Lance nezasáhl.

Vítězi turnaje se stali B. Sai Praneeth (Indie) ve dvouhře mužů, Supanida Katethong (Thajsko) ve dvouhře žen a páry Arun Vishnu-Aparna Balan (Indie) v mixu, Chaladchalam Chayanit-Phataimas Muenwong (Thajsko) ve čtyřhře žen a dobře známá malajsijská dvojice Tan Boon Heong – Koo Kien Keat v deblu mužů.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.06.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS