O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Srí Lanka International: dvě česká čtvrtfinále

Na mezinárodním mistrovství Srí Lanky startovali tři čeští zástupci. Nejlepším výsledkem bylo čtvrtfinále Petra Koukala ve dvouhře a dvojice Ludík-Gavnholt v mixu.

Sourozenecká dvojice Milan Ludík-Kristína Gavnholt v mixu uhrála dvě kola – podařilo se jim porazit dvojice Venkat-Dewangan z Indie a thajský pár Thongnuam-Saengchote. Mezi osmi nejlepšími už bohužel nestačili na malajsko-indickou dvojici Vountus Indra Mawan-Prajakta Sawant.

Ve dvouhře Milan Ludík jako šestý nasazený nejprve porazil K. Ajay Kumara z Indie, pak ale podlehl Sirilu Vermovi ze stejné země. Petr Koukal byl v turnaji nasazeným číslo čtyři, povedlo se mu projít přes Kaushala Dharmamera z Indie, Tawana Huansuriyu z Thajska a Saihula Islama z Indonésie. Ve čtvrtfinále bohužel podlehl Chun Seang Tanovi z Malajsie těsným poměrem 17:21 a 26:28.

Na svém oficiálním webu v hodnocení turnaje Petr popisoval i další okolnosti: chudobou poznamenanou zemi, ne zrovna ideální organizaci turnaje a ne-badmintonové soupeře jako třeba silnou klimatizaci. "Zklamání po prohraném čtvrtfinále bylo stejně velké jako následná únava, ale i přesto hodnotím svou účast na tomto turnaji pozitivně. Kromě velmi důležitých bodů za čtvrtfinále do olympijské kvalifikace jsou pro mě cenné také tři asijské skalpy ve třech dnech a především předvedená hra. Všechny soupeře jsem přehrál nátlakovou a agresivní hrou, kterou jsem se prosazoval dříve a nyní konečně cítím, že na ní mám znovu fyzicky i herně," hodnotil pak své turnajové vystoupení jako celek. Petrův článek si můžete přečíst zde.

Kristína Gavnholt jako jediná Češka v soutěži nejprve vyřadila ruskou soupeřku Olgu Golovanovou 21:14 a 21:16. Posléze ale podlehla Indonésance Rusydině Antardayu Riodingin 18:21 a 12:21. Do čtyřher ani jeden z Čechů na Srí Lance nezasáhl.

Vítězi turnaje se stali B. Sai Praneeth (Indie) ve dvouhře mužů, Supanida Katethong (Thajsko) ve dvouhře žen a páry Arun Vishnu-Aparna Balan (Indie) v mixu, Chaladchalam Chayanit-Phataimas Muenwong (Thajsko) ve čtyřhře žen a dobře známá malajsijská dvojice Tan Boon Heong – Koo Kien Keat v deblu mužů.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.06.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík vítězem Egypt International!

V ryze českém finále Ludík přehrál Mendreka 2:0 na sety a do světového žebříčku si připíše 2 500 bodů.

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Milan Ludík: "Můj program ve dvou slovech - Turnajový kolotoč"

Milan Ludík, aktuálně nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku, popisuje, jak dlouhodobě plánuje turnaje ve své kvalifikační cestě na olympijské hry.

Milan Ludík: "Dánové mají propracovaný systém a kladou důraz na kvalitu."

Milan Ludík, česká singlová jednička, dlouhodobě žije v Dánsku a z bezprostřední blízkosti tak sleduje perfektně fungující systém, který z Dánska dělá světovou badmintonovou velmoc:

Milan Ludík: Jak vypadá jeden den profesionálního badmintonisty

Milan Ludík, česká singlová jednička ve dvouhře mužů, popisuje exkluzivně pro náš web život profesionálního badmintonisty.

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS