O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Splněný sen: Petr Koukal si zahraje na olympiádě

Dobrá zpráva přišla dnes ráno pro český badminton ze strany světové federace BWF. Ta totiž potvrdila upravený seznam hráčů, kteří postupují na olympijské hry v Londýně: a Petr Koukal z místa náhradníka proklouzl mezi účastníky. Gratulujeme!

Petr Koukal získal místo po nominacích národních svazů

Zatímco Kristína Gavnholt byla po skončení olympijské kvalifikace bezpečně v poli úspěšných a stala se tak naším prvním zástupcem na OH v Londýně v badmintonových soutěžích, Petr Koukal trpěl od uzavření bodového součtu nervozitou. Jako druhý náhradník měl dobrou šanci, přesto ale musel doufat v odhlášení alespoň dvou kvalifikovaných účastníků. Dnes se naděje českého hráče vyplnily: po uzavření seznamu, úpravě počtu míst (badminton má garantovaný celkový počet účastníků, a tak když se někdo kvalifikuje na dvě párové disciplíny, dá tím šanci přidat jedno místo pro dalšího singlistu) a hráčů, u nichž jejich olympijské výbory nepotvrdily účast (to je třeba případ zástupců Nového Zélandu, kteří sice splnili kritéria BWF, ale nesplnili tvrdší podmínky účasti vlastního národního olympijského výboru) se Petr posunul na poslední postupové místo!

Pro český badminton je to vynikající zpráva: stejně jako před čtyřmi lety v Pekingu by měl mít na hrách letní olympiády v Londýně 2012 dva zástupce: ve dvouhře žen Kristínu Gavnholt, ve dvouhře mužů Petra Koukala. Ještě jednou gratulujeme, držíme palce a přejeme vše nejlepší, hodně zdaru v přípravě a správně naladění formy i sportovního štěstí pro samotné Hry.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

BadmintonWeb tipuje: kdo vyhraje olympiádu?

Tipovat je vždy ošidné. Ale proč si krátce před zahájením badmintonových bojů londýnské olympiády nezaspekulovat, kdo si vybojuje zlaté medaile? Čtěte tipy BadmintonWebu doplněné o romantická přání.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS