O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Spanish Open: cenné vítězství Viktora Axelsena

Juniorský mistr světa Viktor Axelsen z Dánska si připsal další cenný „zářez“ v kategorii dospělých – vítězství ve dvouhře na mezinárodním mistrovství Španělska. Turnaje se zúčastnili také Češi, nejlépe si vedla Kristína Ludíková.

Česká stopa: Kristína Ludíková podlehla v boji o semifinále Olze Kononové

Někdejší deblová spoluhráčka Olga Kononová se stala osudem Kristíny Ludíkové, naší nejúspěšnější hráčky v turnaji Spanish Open. Ludíková využila v hlavní soutěži příznivého losu, v prvním kole přehrála Estonku Lauru Vanovou 21:13 a 21:15, ve druhém přehrála Nicolle Schallerovou ze Švýcarska 21:8 a 21:16. Ve čtvrtfinále jí zkřížila cestu pátá nasazená Olga Kononová, hráčka původem z Běloruska, nyní v barvách německé reprezentace. Po setech 15:21 a 8:21 se musela Ludíková spokojit s konečným pátým místem.

Z mužů se do hlavní soutěže probil pouze Jan Vondra, ovšem hned v prvním kole nestačil na polskou jedničku Przemyslawa Wachu, kterému podlehl 8:21 a 9:21.

Domácím udělali radost především singlisté

Program finálového dne gradoval od párových disciplín k singlům. Nebylo divu: právě ve dvouhře žen a mužů se totiž v boji o zlato představili zástupci domácí reprezentace, Carolina Marinová a Pablo Abian. Nejprve se tedy hrála smíšená čtyřhra, z dánsko-chorvatského souboje vzešli jako vítězové Mikkel Delbo-Larsen a Mie Schjottová-Kristensenová, proti páru Zvonimir Durkinjak – Staša Poznanovičová to ale rozhodně nebylo bez boje. Ve čtyřhře mužů potvrdili vyšší nasazení turnajové dvojky Adam Cwalina a Michal Logosz z Polska, kteří přehráli turnajové čtyřky Petera Kasbauera a Josche Zurwonneho z Německa. Vítězství ve čtyřhře žen pak patřilo dokonce přímo nasazeným jedničkám, Lotte Jonathansové a Paulien van Dooremalenové z Nizozemska.

Finále dvouhry žen přineslo Španělsku zlatou radost. Carolina Marinová v něm porazila Olgu Kononovou 21:13 a 21:14, nejkratší z finálových utkání přitom trvalo jen dvacet minut. Svou reprezentační kolegyni chtěl napodobit také Pablo Abian, ale nestačil na překvapení turnaje, dánského juniora Viktora Axelsena. Axelsen dokázal v průběhu turnaje porazit špičkové hráče jako Eric Pang, Hsu Jen Hao nebo Przemyslaw Wacha, ve finále se radoval po třech setech.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Mikkel Delbo-Larsen, Mie Schjottová-Kristensenová (Dánsko) – Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko) 21:17 21:19
čtyřhra mužů: Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) – Peter Kasbauer, Josche Zurwonne (Německo) 21:14 21:11
čtyřhra žen: Lotte Jonathansová, Paulien van Dooremalenová (Nizozemsko) – Nicole Gretherová, Charmaine Reedová (Kanada) 12:21 21:18 21:14
dvouhra žen: Carolina Marinová (Španělsko) – Olga Kononová (Německo) 21:13 21:14
dvouhra mužů: Viktor Axelsen (Dánsko) – Pablo Abian (Španělsko) 21:11 7:21 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

All England: triumf Caroliny Marin a zkušených Dánů

Tři zlaté do Číny, dva na starý kontinent – taková je bilance letošního All England. Tradiční turnaj hostil Birmingham a diváci mohli sledovat skvělé vyvrcholení; v nedělním programu stály za vidění zejména více než hodinové bitvy ...

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!