O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Spanish Open: cenné vítězství Viktora Axelsena

Juniorský mistr světa Viktor Axelsen z Dánska si připsal další cenný „zářez“ v kategorii dospělých – vítězství ve dvouhře na mezinárodním mistrovství Španělska. Turnaje se zúčastnili také Češi, nejlépe si vedla Kristína Ludíková.

Česká stopa: Kristína Ludíková podlehla v boji o semifinále Olze Kononové

Někdejší deblová spoluhráčka Olga Kononová se stala osudem Kristíny Ludíkové, naší nejúspěšnější hráčky v turnaji Spanish Open. Ludíková využila v hlavní soutěži příznivého losu, v prvním kole přehrála Estonku Lauru Vanovou 21:13 a 21:15, ve druhém přehrála Nicolle Schallerovou ze Švýcarska 21:8 a 21:16. Ve čtvrtfinále jí zkřížila cestu pátá nasazená Olga Kononová, hráčka původem z Běloruska, nyní v barvách německé reprezentace. Po setech 15:21 a 8:21 se musela Ludíková spokojit s konečným pátým místem.

Z mužů se do hlavní soutěže probil pouze Jan Vondra, ovšem hned v prvním kole nestačil na polskou jedničku Przemyslawa Wachu, kterému podlehl 8:21 a 9:21.

Domácím udělali radost především singlisté

Program finálového dne gradoval od párových disciplín k singlům. Nebylo divu: právě ve dvouhře žen a mužů se totiž v boji o zlato představili zástupci domácí reprezentace, Carolina Marinová a Pablo Abian. Nejprve se tedy hrála smíšená čtyřhra, z dánsko-chorvatského souboje vzešli jako vítězové Mikkel Delbo-Larsen a Mie Schjottová-Kristensenová, proti páru Zvonimir Durkinjak – Staša Poznanovičová to ale rozhodně nebylo bez boje. Ve čtyřhře mužů potvrdili vyšší nasazení turnajové dvojky Adam Cwalina a Michal Logosz z Polska, kteří přehráli turnajové čtyřky Petera Kasbauera a Josche Zurwonneho z Německa. Vítězství ve čtyřhře žen pak patřilo dokonce přímo nasazeným jedničkám, Lotte Jonathansové a Paulien van Dooremalenové z Nizozemska.

Finále dvouhry žen přineslo Španělsku zlatou radost. Carolina Marinová v něm porazila Olgu Kononovou 21:13 a 21:14, nejkratší z finálových utkání přitom trvalo jen dvacet minut. Svou reprezentační kolegyni chtěl napodobit také Pablo Abian, ale nestačil na překvapení turnaje, dánského juniora Viktora Axelsena. Axelsen dokázal v průběhu turnaje porazit špičkové hráče jako Eric Pang, Hsu Jen Hao nebo Przemyslaw Wacha, ve finále se radoval po třech setech.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Mikkel Delbo-Larsen, Mie Schjottová-Kristensenová (Dánsko) – Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko) 21:17 21:19
čtyřhra mužů: Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) – Peter Kasbauer, Josche Zurwonne (Německo) 21:14 21:11
čtyřhra žen: Lotte Jonathansová, Paulien van Dooremalenová (Nizozemsko) – Nicole Gretherová, Charmaine Reedová (Kanada) 12:21 21:18 21:14
dvouhra žen: Carolina Marinová (Španělsko) – Olga Kononová (Německo) 21:13 21:14
dvouhra mužů: Viktor Axelsen (Dánsko) – Pablo Abian (Španělsko) 21:11 7:21 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS