O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovenia Junior: úspěšný mix Hubáček-Kurzová

Mezinárodního mistrovství Slovinska se zúčastnila početná skupina českých hráčů. Nejlépe si vedli Jan Hubáček a Dominika Kurzová – nakonec pátí v mixu. Medailové úspěchy sbírali čeští žáci v souběžném mezinárodním turnaji U11-U15.

Juniorský circuit: silnou českou disciplínou mix

I při neúčasti hráčů, kteří byli nominováni na MS do Thajska, cestovala do Slovinska početná a ambiciózní skupina českých badmintonistů. Na nejlepší výsledek českého týmu dosáhli Jan Hubáček a Dominika Kurzová. Ti v mixu hned ve svém prvním zápase vyřadili turnajové jedničky Kašelu a Vargovou (Slovensko). Pak si ve třech napínavých setech poradili s rakouskou dvojicí Serov-Haasová. Stop jim vystavil až nizozemský pár Wijnands-Van Der Hoeven. Páté místo je ale pěkným výsledkem a navázáním na nedávný bronz téhož páru z mezinárodního mistrovství juniorů Chorvatska. Z dalších Čechů si dobře vedla Ivana Zychová, která ve dvojici s rakouským spoluhráčem asijského původu došla až do osmifinále, Bedřich Valenta s Vlastou Phamovou skončili mezi 32 nejlepšími.

Ve dvouhrách se našim tolik nedařilo. Jeden vítězný zápas si připsal Bedřich Valenta, pak ale podlehl slovinskému soupeři Krapežovi. Jan Hubáček hned v prvním kole vypadl se soupeřem z Turecka. Ivana Zychová se dokázala dvěma výhrami dostat mezi 16 nejlepších, pak podlehla domácí Barutové. Vlasta Phamová nestačila na Aycanu Kocovu z Turecka. A Dominika Kurzová po výhře nad soupeřkou z Rakouska mezi 32 nejlepšími podlehla třetí nasazené Katarině Betonové.

V deblu spojili Jan Hubáček a Bedřich Valenta síly, ale už v prvním kole nestačili na domácí dvojici Ivanič-Krapež. Mezi dívkami Vlasta Phamová spolu s Angelikou Vargovou (Slovensko) podlehly prvním nasazeným Betonové a Cizeljové. Dominika Kurzová s Ivanou Zychovou podlehly v těsné koncovce třetí sady ukrajinským soupeřkám Lesnayové a Mikhalkové.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra chlapců: David Peng (Německo) – Alex Vlaar (Nizozemsko) 21:19 24:22
dvouhra dívek: Maja Pavliničová (Chorvatsko) – Vladislava Lesnayová (Ukrajina) 21:14 21:18
čtyřhra chlapců: Alex Vlaar, Ruben Wijnands (Nizozemsko) – Yusuf Ramazan Bay, Andrej Serov (Turecko, Rakousko) 21:14 21:13
čtyřhra dívek: Kader Inalová, Fatmanur Yavuzová (Turecko) – Katarina Betonová, Ema Cizeljová (Slovinsko) 21:18 21:16
smíšená čtyřhra: Ruben Wijnands, Tamara Van Der Hoeven (Nizozemsko) – Miha Ivanič, Ema Cizeljová (Slovinsko) 21:14 21:12

Slovenia Youth International: dvě výhry Jana Janoštíka

Souběžně s "velkým" circuitovým turnajem se ve Slovinsku konal i mládežnický turnaj do 15, 13 a 11 let. A Češi si vedli výtečně! V kategorii U11 si připsal hned dvojité vítězství českobudějovický talent Jan Janoštík – k výhře ve dvouhře chlapců přidal i vítězství v deblu společně s Balintem Papaiem z Maďarska. V kategorii U13 jen těsně pod vrcholem skončily Jana Adámková a Lucie Krpatová, které ve finále čtyřhry dívek podlehly páru Sadaičová-Sandorhaziová (Chorvatsko-Maďarsko). Mezi patnáctkami Češi na medaile nedosáhli, ale neměli k nim daleko – páry Dobiášová-Paurová a Grund-Siegl obsadily shodně 5. příčku. kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS