O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovenia International: třetí místo Čechů v mixu

Na mezinárodním mistrovství Slovinska se dařilo českým reprezentantům. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou vezou bronzovou medaili z mixu, Pavel Florián a Lucie Černá se zastavili těsně před branami semifinále ve dvouhrách.

Česká stopa: dobré výsledky a postup do závěrečných kol

Češi ve slovinském Medvode pořádně čeřili vody pavouků všech disciplín. Největšího úspěchu nakonec dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu. Jako nasazené dvojky sehráli dva úspěšné třísetové zápasy: nejprve si poradili s rakouským párem Demmelmayer-Mathisová a poté s velšsko-maďarskou dvojicí Gwilt-Korosiová. Vždy podle vzorce "testovací první set – další dva naplno". V semifinále bohužel ve třech setech podlehli německé dvojici Kasbauer-Kattenbecková. Další české mixy (Filipe Toledo – Šárka Křížková a Jaromír Janáček – Lucie Černá) se zastavily už v prvním kole.

Ve dvouhře mužů se zadařilo Pavlu Floriánovi. Ten postupně porazil Bena Muira (Anglie) a Gergelyho Krausze (Maďarsko), vypadl až ve čtvrtfinále ve třech setech s Rakušanem Lukou Wraberem. Jakub Bitman po nevydařeném výkonu podlehl v prvním kole Mathiasi Mundbjergovi, Milan Ludík postoupil do druhého kola bez boje, v něm prohrál na tři sety s pozdějším finalistou Mohitem Kamatem z Indie. Ve dvouhře žen Kateřina Tomalová pořádně zatopila druhé nasazené Maje Tvrdy, ale slovinské hráčce nakonec podlehla ve třech setech. Jedno kolo uhrála Zuzana Pavelková, pak prohrála s pozdější vítězkou Nicole Schallerovou. Nejúspěšnější ženou se tak stala Lucie Černá, která si poradila se Spelou Silvesterovou a Katerin Neudoltovou, a pak na tři sety prohrála s finalistkou a velkou favoritkou Carolou Bottovou z Německa.

Do čtyřhry mužů zasáhla pouze dvojice Pavel Florián – Jaromír Janáček, která vypadla v prvním kole s párem Spoljarec-Tucakovic. Lépe se dařilo našim ženám: jak dvojice Lucie Černá – Zuzana Pavelková, tak i Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou se probily mezi osm nejlepších, k na medaily ale po čtvrtfinálových prohrách nedosáhly.

Kompletní výsledky finálového dne:

smíšená čtyřhra: Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko) – Hannes Kasbauer, Kira Kattenbecková (Německo) 21:9 21:13
dvouhra mužů: Andrew Smith (Anglie) – Mohit Kamat (Indie) 21:18 21:17
čtyřhra mužů: Zvonimir Durkinjak, Zvonimir Hoelbling (Chorvatsko) – Andreas Heinz, Jones Ralfi Jansen (Německo) 17:21 21:17 21:12
dvouhra žen: Nicole Schallerová (Švýcarsko) – Carola Bottová (Německo) 21:19 21:14
čtyřhra žen: Isabel Herttrichová, Inken Wienefeldová (Německo) – Sarah Thomasová, Carissa Turnerová (Wales) 21:14 13:21 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!