O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovenia International: semifinále pro Lucii Černou!

Výborného výsledku dosáhla na mezinárodním mistrovství Slovinska Lucie Černá – česká hráčka se probojovala až do semifinále celého turnaje.

Lucie byla ve slovinském Medvode nasazena jako číslo sedm. Postupně si poradila s ukrajinskou soupeřkou Darjou Samarchantsovou 21:18 a 21:16. Ve druhém kole přehrála Aimee Moranovou z Walesu 21:17 a 21:15. A ve čtvrtfinále si poradila i s Victorií Děrgunovovou z Ruska 21:11 a 21:19. Až v semifinále Lucii vystavila stopku Soraya De Visch Eijbergen z Nizozemí poměrem 8:21 a 7:21. "Škoda, že se mi nepodařila dobrá šňůra dotáhnout do úplného vítězného konce. Ale jsem ráda za 3. místo. Ve dvouhře jsem ještě takového výsledku nikdy nedosáhla. Ze Slovinska si odvážím 1750 bodů do Světového žebříčku a posunula jsem se tak na 121. místo," zhodnotila Lucie účast ve Slovinsku na svém oficiálním webu.

Další čeští účastníci už sbírali jen dílčí úspěchy. Kateřina Tomalová podlehla v prvním kole dvouhry na tři sety čtvrté nasazené Victorii Slobodjanukové z Ruska. Jakub Bitman nestačil na Maxime Moreelse z Belgie po dramatické koncovce třetí sady 22:24. To Pavel Florian v prvním kole uspěl a porazil nasazeného Luku Wrabera z Rakouska 21:15 a 21:13. Ve druhém pak podlehl nizozemskému hráči Marku Caljouwovi.

České mixy zůstaly jen krok před medailovými pozicemi. Nasazené jedničky Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou po volném kole porazili domácí pár Simon Skok-Ana Marija Setinová. Pak ale v koncovce třetí sady nestačili na Gregoryho Mairse a Jenny Mooreovou. Turnajové trojky Ondřej Kopřiva s Katkou Tomalovou zvládli vyhrát po volném kole osmifinále poměrem 24:22 nad Paulem a Annou Demmelmayerovými. Mezi osmi nejlepšími mixy ale podlehli pozdějším vítězům Jeppe Ludvigsenovi a Mai Surrowové z Dánska.

Konečně ve čtyřhře Pavel Florian a Ondřej Kopřiva dosáhli také na páté místo, když po výhrách nad páry Ludvigsen-Pawlowski a Pavlovič-Rujevič podlehli dvojici Jurgen Koch-Christian Lind Thomsen. Mezi ženami pak Lucie Černá s Kateřinou Tomalovou v prvním kole prohrály s Tinnou Helgadóttir a Camillou Sorensenovou, Alžběta Bášová s rakouskou spoluhráčkou Elisabeth Baldaufovou po skreči soupeřek v prvním kole vyřadily třetí nasazený pár Jenny Mooreová a Victoria Williamsová. Ve čtvrtfinále bohužel podlehly ukrajinské dvojici Samarchantsová-Zharková.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Stefani Stoevová (Bulharsko) – Soraya De Visch Eijbergen (Nizozemsko) 21:18 21:14
smíšená čtyřhra: Jeppe Ludvigsen, Mai Surrowová (Dánsko) – Alexandr Zinčenko, Olga Morozovová (Rusko) 13:21 21:16 21:15
dvouhra mužů: Flemming Quach - Christian Lind Thomsen (oba Dánsko) 21:6 21:13
čtyřhra mužů: Zvonimir Durkinjak, Zvonimir Hoelbling (Chorvatsko) – Nikita Khakimov, Valilij Kuzněcov (Rusko) 21:15 21:18
čtyřhra žen: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Viktoria Děrgunovová, Olga Morozovová (Rusko) 21:16 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!