O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovenia International: semifinále pro Lucii Černou!

Výborného výsledku dosáhla na mezinárodním mistrovství Slovinska Lucie Černá – česká hráčka se probojovala až do semifinále celého turnaje.

Lucie byla ve slovinském Medvode nasazena jako číslo sedm. Postupně si poradila s ukrajinskou soupeřkou Darjou Samarchantsovou 21:18 a 21:16. Ve druhém kole přehrála Aimee Moranovou z Walesu 21:17 a 21:15. A ve čtvrtfinále si poradila i s Victorií Děrgunovovou z Ruska 21:11 a 21:19. Až v semifinále Lucii vystavila stopku Soraya De Visch Eijbergen z Nizozemí poměrem 8:21 a 7:21. "Škoda, že se mi nepodařila dobrá šňůra dotáhnout do úplného vítězného konce. Ale jsem ráda za 3. místo. Ve dvouhře jsem ještě takového výsledku nikdy nedosáhla. Ze Slovinska si odvážím 1750 bodů do Světového žebříčku a posunula jsem se tak na 121. místo," zhodnotila Lucie účast ve Slovinsku na svém oficiálním webu.

Další čeští účastníci už sbírali jen dílčí úspěchy. Kateřina Tomalová podlehla v prvním kole dvouhry na tři sety čtvrté nasazené Victorii Slobodjanukové z Ruska. Jakub Bitman nestačil na Maxime Moreelse z Belgie po dramatické koncovce třetí sady 22:24. To Pavel Florian v prvním kole uspěl a porazil nasazeného Luku Wrabera z Rakouska 21:15 a 21:13. Ve druhém pak podlehl nizozemskému hráči Marku Caljouwovi.

České mixy zůstaly jen krok před medailovými pozicemi. Nasazené jedničky Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou po volném kole porazili domácí pár Simon Skok-Ana Marija Setinová. Pak ale v koncovce třetí sady nestačili na Gregoryho Mairse a Jenny Mooreovou. Turnajové trojky Ondřej Kopřiva s Katkou Tomalovou zvládli vyhrát po volném kole osmifinále poměrem 24:22 nad Paulem a Annou Demmelmayerovými. Mezi osmi nejlepšími mixy ale podlehli pozdějším vítězům Jeppe Ludvigsenovi a Mai Surrowové z Dánska.

Konečně ve čtyřhře Pavel Florian a Ondřej Kopřiva dosáhli také na páté místo, když po výhrách nad páry Ludvigsen-Pawlowski a Pavlovič-Rujevič podlehli dvojici Jurgen Koch-Christian Lind Thomsen. Mezi ženami pak Lucie Černá s Kateřinou Tomalovou v prvním kole prohrály s Tinnou Helgadóttir a Camillou Sorensenovou, Alžběta Bášová s rakouskou spoluhráčkou Elisabeth Baldaufovou po skreči soupeřek v prvním kole vyřadily třetí nasazený pár Jenny Mooreová a Victoria Williamsová. Ve čtvrtfinále bohužel podlehly ukrajinské dvojici Samarchantsová-Zharková.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Stefani Stoevová (Bulharsko) – Soraya De Visch Eijbergen (Nizozemsko) 21:18 21:14
smíšená čtyřhra: Jeppe Ludvigsen, Mai Surrowová (Dánsko) – Alexandr Zinčenko, Olga Morozovová (Rusko) 13:21 21:16 21:15
dvouhra mužů: Flemming Quach - Christian Lind Thomsen (oba Dánsko) 21:6 21:13
čtyřhra mužů: Zvonimir Durkinjak, Zvonimir Hoelbling (Chorvatsko) – Nikita Khakimov, Valilij Kuzněcov (Rusko) 21:15 21:18
čtyřhra žen: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Viktoria Děrgunovová, Olga Morozovová (Rusko) 21:16 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS