O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovenia International: české dívky těsně pod medailovými příčkami

Mezinárodní mistrovství Slovinska bylo dalším turnajem evropského circuitu – i olympijské kvalifikace. Čechům se vcelku dařilo, Alžběta Bášová s Lucií Havlovou byly dokonce jen krok od medaile, skončily spolu ve čtyřhře na pátém místě.

Česká stopa: dívčí páry, mužské dvouhry

Turnaje ve slovinském Medvode se zúčastnila také skupina českých reprezentantů. Ve smíšené čtyhře hráli hlavní soutěž Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, ale v dramatické koncovce třetí sady podlehli hned v prvním kole ruskému páru Nikolaj Ukk – Anastasia Karlampovičová 25:27! Obrovská škoda, ale třeba potřebné štěstí přijde příště. Ve dvouhře žen Lucie Havlová podlehla v prvním kole Nanně Vainiové z Finska. Bratři Kopřivové jako jediní zástupci ve čtyřhře mužů dokonce museli svůj zápas 1. kola pro Ondřejovo zranění skrečovat. Vedlo se ale našim singlistům. Jakub Bitman postupně porazil Mihu Plevnika a Tomase Urzice, až ve třetím kole podlehl Kimu Bruunovi z Dánska. Dvě kola uhrál také Tomáš Kopřiva, který dokázal zdolat Daniela Klancara a Patryka Szymoniaka – podlehl finské nasazené čtyřce Eetu Heinovi. Hned v prvním kole soutěž opustil Ondřej Kopřiva a Milan Ludík. Výsledkově nejúspěšnější disciplínou se pro naše stala čtyřhra žen, v níž Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou pronikly až do čtvrtfinále, v zápase o medaile však podlehly velšské dvojici Sarah Thomasová – Carissa Turnerová 22:24 ve třetím setu. Obrovská škoda, ale znovu: smůla ze Slovinska se na jiném turnaji oběma určitě vrátí.

Finálový den: Neevropané si přivlastnili pouze dvouhru mužů

Dvouhra mužů byla jedinou disciplínou, která nabídla z evropského pohledu exotické finále. Utkali se v něm totiž zástupci Asie a Střední Ameriky. Vítězství oslavil Hsu Jen Hao z Tchaj-wanu. Nejúspěšnějším národním týmem se stala reprezentace Německa, jejíž hráčky ovládly dvouhru i čtyřhru žen, z vítězství v mixu se radoval v dobré formě hrající chorvatský pár Zvonimir Durkinjak – Staša Poznanovičová, čtyřhru mužů pak vyhrál českým divákům dobře známý polský deblista Lukasz Moren se svým kolegou Wojciechem Szkudlarczykem.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko) – Wojciech Szkudlarczyk, Agnieszka Wojtkowská (Polsko) 21:15 21:11
dvouhra žen: Carola Bottová (Německo) – Nanna Vainiová (Finsko) 21:13 21:10
dvouhra mužů: Hsu Jen Hao (Tchaj-wan) – Kevin Cordon (Guatemala) 21:14 19:21 21:10
čtyřhra žen: Johanna Goliszewská, Carla Nelteová (Německo) – Airi Mikkelaová, Jenny Nyrstromová (Finsko) 21:14 21:18
čtyřhra mužů: Lukasz Moren, Wojciech Szkudlarczyk (Polsko) – Jurgen Koch, Peter Zauner (Rakousko) 21:13 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!