O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovenia International: české dívky těsně pod medailovými příčkami

Mezinárodní mistrovství Slovinska bylo dalším turnajem evropského circuitu – i olympijské kvalifikace. Čechům se vcelku dařilo, Alžběta Bášová s Lucií Havlovou byly dokonce jen krok od medaile, skončily spolu ve čtyřhře na pátém místě.

Česká stopa: dívčí páry, mužské dvouhry

Turnaje ve slovinském Medvode se zúčastnila také skupina českých reprezentantů. Ve smíšené čtyhře hráli hlavní soutěž Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, ale v dramatické koncovce třetí sady podlehli hned v prvním kole ruskému páru Nikolaj Ukk – Anastasia Karlampovičová 25:27! Obrovská škoda, ale třeba potřebné štěstí přijde příště. Ve dvouhře žen Lucie Havlová podlehla v prvním kole Nanně Vainiové z Finska. Bratři Kopřivové jako jediní zástupci ve čtyřhře mužů dokonce museli svůj zápas 1. kola pro Ondřejovo zranění skrečovat. Vedlo se ale našim singlistům. Jakub Bitman postupně porazil Mihu Plevnika a Tomase Urzice, až ve třetím kole podlehl Kimu Bruunovi z Dánska. Dvě kola uhrál také Tomáš Kopřiva, který dokázal zdolat Daniela Klancara a Patryka Szymoniaka – podlehl finské nasazené čtyřce Eetu Heinovi. Hned v prvním kole soutěž opustil Ondřej Kopřiva a Milan Ludík. Výsledkově nejúspěšnější disciplínou se pro naše stala čtyřhra žen, v níž Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou pronikly až do čtvrtfinále, v zápase o medaile však podlehly velšské dvojici Sarah Thomasová – Carissa Turnerová 22:24 ve třetím setu. Obrovská škoda, ale znovu: smůla ze Slovinska se na jiném turnaji oběma určitě vrátí.

Finálový den: Neevropané si přivlastnili pouze dvouhru mužů

Dvouhra mužů byla jedinou disciplínou, která nabídla z evropského pohledu exotické finále. Utkali se v něm totiž zástupci Asie a Střední Ameriky. Vítězství oslavil Hsu Jen Hao z Tchaj-wanu. Nejúspěšnějším národním týmem se stala reprezentace Německa, jejíž hráčky ovládly dvouhru i čtyřhru žen, z vítězství v mixu se radoval v dobré formě hrající chorvatský pár Zvonimir Durkinjak – Staša Poznanovičová, čtyřhru mužů pak vyhrál českým divákům dobře známý polský deblista Lukasz Moren se svým kolegou Wojciechem Szkudlarczykem.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko) – Wojciech Szkudlarczyk, Agnieszka Wojtkowská (Polsko) 21:15 21:11
dvouhra žen: Carola Bottová (Německo) – Nanna Vainiová (Finsko) 21:13 21:10
dvouhra mužů: Hsu Jen Hao (Tchaj-wan) – Kevin Cordon (Guatemala) 21:14 19:21 21:10
čtyřhra žen: Johanna Goliszewská, Carla Nelteová (Německo) – Airi Mikkelaová, Jenny Nyrstromová (Finsko) 21:14 21:18
čtyřhra mužů: Lukasz Moren, Wojciech Szkudlarczyk (Polsko) – Jurgen Koch, Peter Zauner (Rakousko) 21:13 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!