O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.

Liberecké družstvo ukázalo záda všem krajským výběrům

Šestice účastníků Falco Cupu byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin, dva první celky postupovaly do play-off o celkové vítězství. Ze skupiny A si na úkor Středočeského kraje vybojovaly postup Západní Čechy a Jižní Morava – oba tyto týmy však podlehly svým semifinálovým soupeřům. A tak se finále odehrálo v režii suverénů skupiny B: vítězného Slovanu Vesec a druhých Jižních Čech (na třetí Východní Čechy zbyl jen zápas o konečné páté místo).

V úvodním semifinále si Jižní Čechy poradily s Jižní Moravou jednoznačně 4:1, jediný bod ztratili Jihočeši hned v úvodním mixu. Slovan Vesec udolal Západní Čechy 3:2, všechny body si přitom zajistil v párových disciplínách díky dvojicím Klimeš-Slatinská, Koňas-Stejskal a Bočková-Slatinská.

V zápase o konečné páté místo Východní Čechy přehrály Střední Čechy 4:1, čestný bod výběru oddílů z Benátek a Kladna zajistil v singlu Saami Peter Schwott. V zápase o třetí místo vybojoval dva body Západočeskému kraji Radek Pistulka, ale nakonec to stačilo jen na porážku 2:3 – bronzové medaile si odnesli hráči Jižní Moravy, a to zejména díky výkonům dívčí dvojice Martina Hanáčková – Monika Světničková.

Ve finále se utkaly celky Jižních Čech a Slovanu Vesec. Liberecké družstvo opět ukázalo sílu v párových disciplínách: napínavé koncovky v mixu (druhý set skončil 29:27!) zvládli Jan Koňas s Kateřinou Bočkovou, Jan poté vyhrál i čtyřhru chlapců s Davidem Stejskalem (druhý set tentokrát skončil „pouze“ 22:20). Na 2:2 srovnaly Jižní Čechy díky čtyřhře Terezy Janoštíkové a Michaely Koudelkové (dvakrát 21:19) a třísetovém vítězství Pavla Marka nad Ondřejem Klimešem. O vítězství Slovanu Vesec tak rozhodla Jana Slatinská: teprve dvanáctiletá hráčka porazila Terezu Janoštíkovou 21:7 a 22:20.

Konečné pořadí turnaje Falco Cup 2011

1. TJ Slovan Vesec
2. Jižní Čechy
3. Jižní Morava
4. Západní Čechy
5. Východní Čechy
6. Středočeský kraj

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Navštívili jsme: Tipsport Aréna

V rozlehlém sportovním areálu Tipsport Arény v Liberci se vedle hokejového stadionu Bílých tygrů nachází také badmintonová hala. Jasně oranžové kurty nám poskytly průměrný zážitek.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS