O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.

Liberecké družstvo ukázalo záda všem krajským výběrům

Šestice účastníků Falco Cupu byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin, dva první celky postupovaly do play-off o celkové vítězství. Ze skupiny A si na úkor Středočeského kraje vybojovaly postup Západní Čechy a Jižní Morava – oba tyto týmy však podlehly svým semifinálovým soupeřům. A tak se finále odehrálo v režii suverénů skupiny B: vítězného Slovanu Vesec a druhých Jižních Čech (na třetí Východní Čechy zbyl jen zápas o konečné páté místo).

V úvodním semifinále si Jižní Čechy poradily s Jižní Moravou jednoznačně 4:1, jediný bod ztratili Jihočeši hned v úvodním mixu. Slovan Vesec udolal Západní Čechy 3:2, všechny body si přitom zajistil v párových disciplínách díky dvojicím Klimeš-Slatinská, Koňas-Stejskal a Bočková-Slatinská.

V zápase o konečné páté místo Východní Čechy přehrály Střední Čechy 4:1, čestný bod výběru oddílů z Benátek a Kladna zajistil v singlu Saami Peter Schwott. V zápase o třetí místo vybojoval dva body Západočeskému kraji Radek Pistulka, ale nakonec to stačilo jen na porážku 2:3 – bronzové medaile si odnesli hráči Jižní Moravy, a to zejména díky výkonům dívčí dvojice Martina Hanáčková – Monika Světničková.

Ve finále se utkaly celky Jižních Čech a Slovanu Vesec. Liberecké družstvo opět ukázalo sílu v párových disciplínách: napínavé koncovky v mixu (druhý set skončil 29:27!) zvládli Jan Koňas s Kateřinou Bočkovou, Jan poté vyhrál i čtyřhru chlapců s Davidem Stejskalem (druhý set tentokrát skončil „pouze“ 22:20). Na 2:2 srovnaly Jižní Čechy díky čtyřhře Terezy Janoštíkové a Michaely Koudelkové (dvakrát 21:19) a třísetovém vítězství Pavla Marka nad Ondřejem Klimešem. O vítězství Slovanu Vesec tak rozhodla Jana Slatinská: teprve dvanáctiletá hráčka porazila Terezu Janoštíkovou 21:7 a 22:20.

Konečné pořadí turnaje Falco Cup 2011

1. TJ Slovan Vesec
2. Jižní Čechy
3. Jižní Morava
4. Západní Čechy
5. Východní Čechy
6. Středočeský kraj

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!