O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.

Liberecké družstvo ukázalo záda všem krajským výběrům

Šestice účastníků Falco Cupu byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin, dva první celky postupovaly do play-off o celkové vítězství. Ze skupiny A si na úkor Středočeského kraje vybojovaly postup Západní Čechy a Jižní Morava – oba tyto týmy však podlehly svým semifinálovým soupeřům. A tak se finále odehrálo v režii suverénů skupiny B: vítězného Slovanu Vesec a druhých Jižních Čech (na třetí Východní Čechy zbyl jen zápas o konečné páté místo).

V úvodním semifinále si Jižní Čechy poradily s Jižní Moravou jednoznačně 4:1, jediný bod ztratili Jihočeši hned v úvodním mixu. Slovan Vesec udolal Západní Čechy 3:2, všechny body si přitom zajistil v párových disciplínách díky dvojicím Klimeš-Slatinská, Koňas-Stejskal a Bočková-Slatinská.

V zápase o konečné páté místo Východní Čechy přehrály Střední Čechy 4:1, čestný bod výběru oddílů z Benátek a Kladna zajistil v singlu Saami Peter Schwott. V zápase o třetí místo vybojoval dva body Západočeskému kraji Radek Pistulka, ale nakonec to stačilo jen na porážku 2:3 – bronzové medaile si odnesli hráči Jižní Moravy, a to zejména díky výkonům dívčí dvojice Martina Hanáčková – Monika Světničková.

Ve finále se utkaly celky Jižních Čech a Slovanu Vesec. Liberecké družstvo opět ukázalo sílu v párových disciplínách: napínavé koncovky v mixu (druhý set skončil 29:27!) zvládli Jan Koňas s Kateřinou Bočkovou, Jan poté vyhrál i čtyřhru chlapců s Davidem Stejskalem (druhý set tentokrát skončil „pouze“ 22:20). Na 2:2 srovnaly Jižní Čechy díky čtyřhře Terezy Janoštíkové a Michaely Koudelkové (dvakrát 21:19) a třísetovém vítězství Pavla Marka nad Ondřejem Klimešem. O vítězství Slovanu Vesec tak rozhodla Jana Slatinská: teprve dvanáctiletá hráčka porazila Terezu Janoštíkovou 21:7 a 22:20.

Konečné pořadí turnaje Falco Cup 2011

1. TJ Slovan Vesec
2. Jižní Čechy
3. Jižní Morava
4. Západní Čechy
5. Východní Čechy
6. Středočeský kraj

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Extraliga: Benátky vyzvou Brno k "souboji titánů"

Bude to bezpochyby vrchol základní části. Šlágr víkendového 3. kola Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých: Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Sobotní a nedělní program nabídnou ale i ...

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.

Tipovačka na extraligu: vítězí Jan Koňas

Do třetice už Miloš Chaloupka výhru v tipovací soutěži nezískal, i tak ale postupně stahuje náskok Michala Beznosky v čele bodování. Nejlépe závěrečné kolo základní části odhadl Jan Koňas z TJ Slovan Vesec.

GPA U13: trojnásobným vítězem Cristian Savin

Domácího prostředí v Benátkách nad Jizerou dokonale využil Cristian Savin a stal se trojnásobným vítězem prvního republikového turnaje GPA mladších žáků v kategorii U13.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!