O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.

Liberecké družstvo ukázalo záda všem krajským výběrům

Šestice účastníků Falco Cupu byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin, dva první celky postupovaly do play-off o celkové vítězství. Ze skupiny A si na úkor Středočeského kraje vybojovaly postup Západní Čechy a Jižní Morava – oba tyto týmy však podlehly svým semifinálovým soupeřům. A tak se finále odehrálo v režii suverénů skupiny B: vítězného Slovanu Vesec a druhých Jižních Čech (na třetí Východní Čechy zbyl jen zápas o konečné páté místo).

V úvodním semifinále si Jižní Čechy poradily s Jižní Moravou jednoznačně 4:1, jediný bod ztratili Jihočeši hned v úvodním mixu. Slovan Vesec udolal Západní Čechy 3:2, všechny body si přitom zajistil v párových disciplínách díky dvojicím Klimeš-Slatinská, Koňas-Stejskal a Bočková-Slatinská.

V zápase o konečné páté místo Východní Čechy přehrály Střední Čechy 4:1, čestný bod výběru oddílů z Benátek a Kladna zajistil v singlu Saami Peter Schwott. V zápase o třetí místo vybojoval dva body Západočeskému kraji Radek Pistulka, ale nakonec to stačilo jen na porážku 2:3 – bronzové medaile si odnesli hráči Jižní Moravy, a to zejména díky výkonům dívčí dvojice Martina Hanáčková – Monika Světničková.

Ve finále se utkaly celky Jižních Čech a Slovanu Vesec. Liberecké družstvo opět ukázalo sílu v párových disciplínách: napínavé koncovky v mixu (druhý set skončil 29:27!) zvládli Jan Koňas s Kateřinou Bočkovou, Jan poté vyhrál i čtyřhru chlapců s Davidem Stejskalem (druhý set tentokrát skončil „pouze“ 22:20). Na 2:2 srovnaly Jižní Čechy díky čtyřhře Terezy Janoštíkové a Michaely Koudelkové (dvakrát 21:19) a třísetovém vítězství Pavla Marka nad Ondřejem Klimešem. O vítězství Slovanu Vesec tak rozhodla Jana Slatinská: teprve dvanáctiletá hráčka porazila Terezu Janoštíkovou 21:7 a 22:20.