O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Open: tři zlaté pro Nizozemce

Na mezinárodním mistrovství Slovenska se dařilo nizozemské reprezentaci: v Prešově na nejvyšší stupínek vystoupaly páry Selena Pieková-Iris Tabelingová ve čtyřhře žen, Jacco Arends-Selena Pieková v mixu a Jelle Mass-Jacco Arends v mužském deblu. Ve dvouhře mužů zvítězil Alexandre Francoise (Francie) a mezi ženami Mariya Ulitinová (Ukrajina). Dařilo se i Čechům, zaznamenali jsme hned několik semi- a čtvrtfinálových účastí.

Bohatá česká účast, medailové úspěchy

Slovenského mezinárodního mistrovství se - pochopitelně i vzhledem ke geografické blízkosti - zúčastnila početná skupina českých reprezentantů. Pro ty šlo o generálku na domácí šampionát v příštím týdnu - a nevedli si špatně. Ve dvouhře mužů se až do semifinále prosadil čtvrtý nasazený Pavel Florián. Českokrumlovský hráč po třech výhrách ztroskotal až na pozdějším vítězi, Alexandre Francoisovi z Francie. Francouzští soupeři se stali i osudem našich dalších singlistů: Jakub Bitman ve čtvrtfinále podlehl Maxime Michelovi, Lukáše Zevla ve stejné fázi turnaje vyřadil již zmíněný Francoise. Do hlavní soutěže se dostali ještě Zdeněk Sváta, Petr Jelínek a Jaroslav Holeček.

Ve dvouhře žen byla nejúspěšnější Lucie Havlová, která se probila do čtvrtfinále přes nevydrásající zápas s litevskou hráčkou Kristine Seferovou 21:19 20:22 a 22:20. Pak už ale neměla síly, aby vzdorovala Natalyi Voytsekhové z Ukrajiny. Jedno vítězství v pavouku zaznamenaly ještě Lucie Černá a Dominika Koukalová, v hlavní soutěži startovaly i Martina Fartágová, Zuzana Pavelková a Miroslava Vašková.

Další velký úspěch se našim podařil v mixu: Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou dosáhli na třetí místo, když v semifinále prohráli na dva sety s pozdějšími vítězi, nizozemskou dvojicí Jacco Arends, Selena Pieková. Pěkný nervák si ale Jakub s Alžbětou užili už v prvním kole, když vyřadili slovenský pár Matějka-Jargašová 22:20 a 27:25! Naše další páry Pavel Florián-Lucie Černá, Pavel Drančák-Šárka Křížková, Jaroslav Holeček-Miroslava Vašková a Juraj Vachálek-Martina Fartágová se neprosadily.

Čtyřhry nepatřily mezi naše výstavní disciplíny: mezi muži se do soutěže dostali jen mistři republiky Jakub Bitman s Pavlem Drančákem, ale vypadli hned v prvním kole. Mezi ženami pak páry Alžběta Bášová-Šárka Křížková, Lucie Černá-Kateřina Tomalová a Zuzana Pavelková-Miroslava Vašková nedokázaly vyhrát ani zápas, byť poslední jmenované prošly přes první kolo díky skreči.

Finále: tři zlaté pro Nizozemsko z párových disciplín

Finálový den přinesl hodně radosti nizozemské reprezentaci - zejména jejím trenérům pro párové disciplíny. Na nejvyšší příčku se totiž prosadily dvojice Selena Pieková - Iris Tabelingová mezi ženami, Jacco Arends - Jelle Mass mezi muži a Jacco Arends - Selena Pieková v mixu. Ve francouzském finále dvouhry mužů byl úspěšnější Alexandre Francoise a ukrajinské finále dvouhry žen vyhrála Mariya Ulitinová.

Kompletní výsledky Slovak Open najdete na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...

Video: Jakub Bitman - Valerij Atrašenkov

Sledujte kompletní videozáznam utkání prvního kola Belgian International, v němž Jakub Bitman podlehl ve dvou setech Valeriji Atrašenkovovi z Ukrajiny. Utkání trvá 26 minut.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS