O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Open: Jakub Bitman a Alžběta Bášová vyhráli mix!

Velmi úspěšné bylo pro české reprezentanty mezinárodní mistrovství Slovenska. Jakub Bitman společně s Alžbětou Bášovou vyhráli mix, Jakub přidal ještě druhé místo ve dvouhře. Dařilo se ale i dalším Čechům.

V mixu Jakub s Alžbětou potvrdili úlohu nasazených jedniček. Po volném kole si poradili s domácím párem Matějka-Mayerová, v semifinále pak vyzvali další českou dvojici Ondřej Kopřiva-Šárka Křížková. Těsná výhra 21:18 ve třetím setu je poslala do finále proti ukrajinské dvojici Konov-Zharková. A zápas to byl ještě napínavější – skončil nejtěsnějším rozdílem 21:19 v rozhodující sadě. Úspěch českých mixů ještě podtrhlo pěkné třetí místo pro dvojici Jaromír Janáček-Lucie Černá, českokrumlovští badmintonisté se k němu probojovali přes dvě výhry nad domácími páry.

Z početné skupiny českých singlistů si nejhůře vedl Lukáš Zevl, který vypadl už v prvním kole na tři sety s Yoannem Turlanem. O kolo více uhrál Petr Jelínek (ve třech setech ale podlehl dalšímu francouzskému soupeři Michelovi) a Pavel Florián – ten si ve druhém kole po krátkém čase zopakoval duel s oddílovým spoluhráčem Jaromírem Janáčkem a tentokrát odešel poražen výrazným rozdílem 21:7 a 21:15. Ve čtvrtfinále Janáček nestačil na Rakušana Almera, stejně tak účast v osmičce byla maximem i pro Ondřeje Kopřivu – ten po dvou výhrách podlehl Jakubu Bitmanovi. Bitman i přes souběžný postup soutěží v mixu měl dost sil, aby se dostal až do finále, kde ale ve druhém setu nakonec vzdal slovinskému soupeři Iztoku Utrošovi.

Ve dvouhře žen startovaly Lucie Černá a Kateřina Tomalová. Obě se dostaly mezi osm nejlepších. Lucie jako třetí nasazená nejprve porazila Kaju Stankovičovou ze Slovinska, pak ale v koncovce třetí sady podlehla Darye Samarchantsové z Ukrajiny 22:24. Kateřina si musela poradit se dvěma soupeřkami, aby se dostala do stejné fáze turnaje: porazila Gruberovou z Rakouska a domácí Repiskou, podlehla až nasazené čtyřce Voytsekhové z Ukrajiny.

Do čtyřhra mužů zasáhla pouze dvojice Florián-Janáček, ale vedla si velmi zdatně. Přes volné kolo, těsnou výhru nad ukrajinskou dvojicí Andriy-Lachkov a přesvědčivé vítězství nad slovenským párem Matějka-Žďárský se krumlovští badmintonisté dostali až do semifinále. Po třísetové prohře s velšskou dvojicí Morgan-Strange tak zakončili turnaj na bronzové pozici.

Konečně ve čtyřhře žen nás také zastupoval jediný pár, Kateřina Tomalová a Šárka Křížková, ale se soutěží se loučily už v prvním kole. Ve třech setech podlehly ukrajinské dvojici Dmytryshynová-Samarchantsová, pozdějším finalistkám.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jakub Bitman, Alžběta Bášová - Vitalij Konov, Yelyzaveta Zharková (Ukrajina) 12:21 21:17 21:19
dvouhra žen: Alesia Zaitsavová (Bělorusko) – Natalya Voytsekhová (Ukrajina) 21:17 21:13
čtyřhra mužů: Joe Morgan, Nick Strange (Wales) – Aleksei Konakh, Yauheni Yakauchuk (Bělorusko) 21:9 21:17
dvouhra mužů: Iztok Utroša (Slovinsko) – Jakub Bitman 21:9 11:7 scr.
čtyřhra žen: Yulia Kazarinovová, Yelyzaveta Zharková - Anastasiya Dmytryshynová, Darya Samarchantsová (všechny Ukrajina) 21:15 20:22 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!