O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Open: Jakub Bitman a Alžběta Bášová vyhráli mix!

Velmi úspěšné bylo pro české reprezentanty mezinárodní mistrovství Slovenska. Jakub Bitman společně s Alžbětou Bášovou vyhráli mix, Jakub přidal ještě druhé místo ve dvouhře. Dařilo se ale i dalším Čechům.

V mixu Jakub s Alžbětou potvrdili úlohu nasazených jedniček. Po volném kole si poradili s domácím párem Matějka-Mayerová, v semifinále pak vyzvali další českou dvojici Ondřej Kopřiva-Šárka Křížková. Těsná výhra 21:18 ve třetím setu je poslala do finále proti ukrajinské dvojici Konov-Zharková. A zápas to byl ještě napínavější – skončil nejtěsnějším rozdílem 21:19 v rozhodující sadě. Úspěch českých mixů ještě podtrhlo pěkné třetí místo pro dvojici Jaromír Janáček-Lucie Černá, českokrumlovští badmintonisté se k němu probojovali přes dvě výhry nad domácími páry.

Z početné skupiny českých singlistů si nejhůře vedl Lukáš Zevl, který vypadl už v prvním kole na tři sety s Yoannem Turlanem. O kolo více uhrál Petr Jelínek (ve třech setech ale podlehl dalšímu francouzskému soupeři Michelovi) a Pavel Florián – ten si ve druhém kole po krátkém čase zopakoval duel s oddílovým spoluhráčem Jaromírem Janáčkem a tentokrát odešel poražen výrazným rozdílem 21:7 a 21:15. Ve čtvrtfinále Janáček nestačil na Rakušana Almera, stejně tak účast v osmičce byla maximem i pro Ondřeje Kopřivu – ten po dvou výhrách podlehl Jakubu Bitmanovi. Bitman i přes souběžný postup soutěží v mixu měl dost sil, aby se dostal až do finále, kde ale ve druhém setu nakonec vzdal slovinskému soupeři Iztoku Utrošovi.

Ve dvouhře žen startovaly Lucie Černá a Kateřina Tomalová. Obě se dostaly mezi osm nejlepších. Lucie jako třetí nasazená nejprve porazila Kaju Stankovičovou ze Slovinska, pak ale v koncovce třetí sady podlehla Darye Samarchantsové z Ukrajiny 22:24. Kateřina si musela poradit se dvěma soupeřkami, aby se dostala do stejné fáze turnaje: porazila Gruberovou z Rakouska a domácí Repiskou, podlehla až nasazené čtyřce Voytsekhové z Ukrajiny.

Do čtyřhra mužů zasáhla pouze dvojice Florián-Janáček, ale vedla si velmi zdatně. Přes volné kolo, těsnou výhru nad ukrajinskou dvojicí Andriy-Lachkov a přesvědčivé vítězství nad slovenským párem Matějka-Žďárský se krumlovští badmintonisté dostali až do semifinále. Po třísetové prohře s velšskou dvojicí Morgan-Strange tak zakončili turnaj na bronzové pozici.

Konečně ve čtyřhře žen nás také zastupoval jediný pár, Kateřina Tomalová a Šárka Křížková, ale se soutěží se loučily už v prvním kole. Ve třech setech podlehly ukrajinské dvojici Dmytryshynová-Samarchantsová, pozdějším finalistkám.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jakub Bitman, Alžběta Bášová - Vitalij Konov, Yelyzaveta Zharková (Ukrajina) 12:21 21:17 21:19
dvouhra žen: Alesia Zaitsavová (Bělorusko) – Natalya Voytsekhová (Ukrajina) 21:17 21:13
čtyřhra mužů: Joe Morgan, Nick Strange (Wales) – Aleksei Konakh, Yauheni Yakauchuk (Bělorusko) 21:9 21:17
dvouhra mužů: Iztok Utroša (Slovinsko) – Jakub Bitman 21:9 11:7 scr.
čtyřhra žen: Yulia Kazarinovová, Yelyzaveta Zharková - Anastasiya Dmytryshynová, Darya Samarchantsová (všechny Ukrajina) 21:15 20:22 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonová exhibice v Říčanech: Zábavné odpoledne se špičkovým badmintonem

Výjimečná badmintonová exhibice v podání českých reprezentantů a mistrů republiky, dovednostní soutěže pro děti a možnost zahrát si s našimi nejlepšími badmintonisty – to vše se uskuteční v pátek 5. září od 16:00 v prostorách ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS