O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Junior: medaile pro české dívky

Mezinárodní mistrovství juniorů ve slovenském Púchově přineslo dvě výhry reprezentacím Polska a Švýcarska. Neztratili se ani naši reprezentanti, kteří získali cenné kovy ve většině disciplín.

Turnaj evropského juniorského circuitu hostila prostorná, nová púchovská hala Sports & Training Center. Téměř polovinu startovního pole přitom tvořili hráči z Česka, a tak nabídl slovenský turnaj mnoho příležitostí ke vzájemné konfrontaci i vyniknutí našich reprezentantů. O něco lépe než chlapci si přitom vedly dívky. Na nejlepší výsledek dosáhla deblová dvojice Michaela Fuchsová-Tereza Švábíková druhým místem v deblu. Při své cestě za druhým místem dokázaly ve vyrovnaném duelu překonat i náš aktuálně nejlepší pár Lajdová-Šikalová a teprve ve finále podlehly švýcarskému duu Ronja Stern-Simone Von Rotz.

V mixu na bronzovou medaili dosáhli Michal Hubáček s Monikou Světničkovou. Reprezentační pár ve čtvrtfinálovém duelu přehrál polskou dvojici Szydlowski-Stanisz 23:21 ve třetím setu. Semifinále nabídlo obdobné drama, ale po výhře 22:20 v rozhodující sadě se do finále prosadili další Poláci, Jakowczuk a Konieczná.

Z českých chlapců pak ještě na bronzové umístění dosáhli Jan Louda a Jan Somerlík, kteří takticky hranou čtyřhrou překonali ve čtvrtfinále švýcarský pár Filliettaz-Hohl. V semifinále už nestačili na turnajové jedničky Jablonského a Smilowského z Polska, ale bronz je pro dvojici leváků pěkným výsledkem.

Ve dvouhře chlapců se sešla dobrá konkurence a medaile visely hodně vysoko, i díky účasti dvou portugalských reprezentantů či Srba Petroviče. Nejlepším výsledkem našich tak bylo 5.-8. místo Jana Loudy, který ve čtvrtfinále jasně podlehl Krzystofu Jakowczukovi.

Oproti tomu ve dvouhře dívek mohlo mít Česko dokonce nadpoloviční zastoupení v semifinále. Vítězkou "přeboru ČR" v horní polovině pavouka se po výhrách nad Fukalovou, Ausbergerovou a Milovou stala Magdalena Lajdová – bronzovou medaili tak brala díky vítězstvím nad soupeřkami z juniorské reprezentace, v semifinále podlehla pozdější vítězce Ronje Stern ze Švýcarska. Z medaile se díky dvěma vydřeným třísetovým výhrám radovala i Monika Světničková, která vyřadila polskou reprezentantku Wladzinskou, turnajovou dvojku Jevgenovou z Ruska, ale na další švýcarskou hráčku Simone Von Rotz už jí síly nezbyly. Za zmínku stojí ještě výkony Michaely Zelinkové, která se k pátému místu probila přes výhru nad polskou jedničkou Magdou Koniecznou, a ve čtvrtfinále dokázala vzít set Ronje Stern – ve třetím už ale uhrála jen 14 bodů a zůstala tak v konečném účtování bez medaile.

Výhry v konečném účtování si spravedlivě rozdělily týmy Polska a Švýcarska. Švýcarské dívky ovládly dvouhru a čtyřhru, Poláci brali zlato ve čtyřhře chlapců a mixu díky párům Jablonski-Smilowski a Smilowski-Swierczynská. V zajímavém finále dvouhry chlapců získal první místo přemožitel Adama Mendreka z loňského MMJ ČR Dragoslav Petrovič ze Srbska, který si poradil s Duartem Nuno Anjem z Portugalska 21:17 a 22:20.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

V souběžně konaném turnaji Ilava Youth International pro kategorie U13 a U15 slavili řadu úspěchů naši mladí reprezentanti. Mezi třináctiletými si připsal výhru v singlu českokrumlovský Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková po finálovém vítězství nad Lucií Krpatovou, třetí místo brala Lída Kusá. Mezi chlapci v deblu vyhrál Jan Janoštík se spoluhráček Papaiem, na třetí místo dosáhla prosecká dvojice Adam Šulc-Václav Obhlídal. Mezi dívkami byly suverénní Krpatová se Zuzákovou, třetí místo opět brala Lída Kusá.

V kategorii U15 získal první místo ve dvouhře Nicola Siviglia, na třetí se pak prosadil Jiří Král. V chlapecké čtyřhře získali první příčku Jiří Král a Jiří Vajsejtl, třetí skončili Vojtěch Sebera a David Waller.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

MMČR 2011: dvouhra žen

Získá Kristína Gavnholt v domácím prostředí medaili? Kam až projdou pavoukem hráčky z Kanady, Islandu či Mauricia? Čtěte preview disciplíny na mezinárodním mistrovství ČR...

Irish International: Čechům se lépe dařilo v párech

Zatímco ve dvouhrách čeští reprezentanti na mezinárodním mistrovství Irska mnoho nepředvedli, ve čtyřhrách se jim dařilo lépe. Turnaji dominovali hráči z Nizozemska, Samantha Barningová získala dvě zlaté medaile.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS