O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Junior: medaile pro české dívky

Mezinárodní mistrovství juniorů ve slovenském Púchově přineslo dvě výhry reprezentacím Polska a Švýcarska. Neztratili se ani naši reprezentanti, kteří získali cenné kovy ve většině disciplín.

Turnaj evropského juniorského circuitu hostila prostorná, nová púchovská hala Sports & Training Center. Téměř polovinu startovního pole přitom tvořili hráči z Česka, a tak nabídl slovenský turnaj mnoho příležitostí ke vzájemné konfrontaci i vyniknutí našich reprezentantů. O něco lépe než chlapci si přitom vedly dívky. Na nejlepší výsledek dosáhla deblová dvojice Michaela Fuchsová-Tereza Švábíková druhým místem v deblu. Při své cestě za druhým místem dokázaly ve vyrovnaném duelu překonat i náš aktuálně nejlepší pár Lajdová-Šikalová a teprve ve finále podlehly švýcarskému duu Ronja Stern-Simone Von Rotz.

V mixu na bronzovou medaili dosáhli Michal Hubáček s Monikou Světničkovou. Reprezentační pár ve čtvrtfinálovém duelu přehrál polskou dvojici Szydlowski-Stanisz 23:21 ve třetím setu. Semifinále nabídlo obdobné drama, ale po výhře 22:20 v rozhodující sadě se do finále prosadili další Poláci, Jakowczuk a Konieczná.

Z českých chlapců pak ještě na bronzové umístění dosáhli Jan Louda a Jan Somerlík, kteří takticky hranou čtyřhrou překonali ve čtvrtfinále švýcarský pár Filliettaz-Hohl. V semifinále už nestačili na turnajové jedničky Jablonského a Smilowského z Polska, ale bronz je pro dvojici leváků pěkným výsledkem.

Ve dvouhře chlapců se sešla dobrá konkurence a medaile visely hodně vysoko, i díky účasti dvou portugalských reprezentantů či Srba Petroviče. Nejlepším výsledkem našich tak bylo 5.-8. místo Jana Loudy, který ve čtvrtfinále jasně podlehl Krzystofu Jakowczukovi.

Oproti tomu ve dvouhře dívek mohlo mít Česko dokonce nadpoloviční zastoupení v semifinále. Vítězkou "přeboru ČR" v horní polovině pavouka se po výhrách nad Fukalovou, Ausbergerovou a Milovou stala Magdalena Lajdová – bronzovou medaili tak brala díky vítězstvím nad soupeřkami z juniorské reprezentace, v semifinále podlehla pozdější vítězce Ronje Stern ze Švýcarska. Z medaile se díky dvěma vydřeným třísetovým výhrám radovala i Monika Světničková, která vyřadila polskou reprezentantku Wladzinskou, turnajovou dvojku Jevgenovou z Ruska, ale na další švýcarskou hráčku Simone Von Rotz už jí síly nezbyly. Za zmínku stojí ještě výkony Michaely Zelinkové, která se k pátému místu probila přes výhru nad polskou jedničkou Magdou Koniecznou, a ve čtvrtfinále dokázala vzít set Ronje Stern – ve třetím už ale uhrála jen 14 bodů a zůstala tak v konečném účtování bez medaile.

Výhry v konečném účtování si spravedlivě rozdělily týmy Polska a Švýcarska. Švýcarské dívky ovládly dvouhru a čtyřhru, Poláci brali zlato ve čtyřhře chlapců a mixu díky párům Jablonski-Smilowski a Smilowski-Swierczynská. V zajímavém finále dvouhry chlapců získal první místo přemožitel Adama Mendreka z loňského MMJ ČR Dragoslav Petrovič ze Srbska, který si poradil s Duartem Nuno Anjem z Portugalska 21:17 a 22:20.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

V souběžně konaném turnaji Ilava Youth International pro kategorie U13 a U15 slavili řadu úspěchů naši mladí reprezentanti. Mezi třináctiletými si připsal výhru v singlu českokrumlovský Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková po finálovém vítězství nad Lucií Krpatovou, třetí místo brala Lída Kusá. Mezi chlapci v deblu vyhrál Jan Janoštík se spoluhráček Papaiem, na třetí místo dosáhla prosecká dvojice Adam Šulc-Václav Obhlídal. Mezi dívkami byly suverénní Krpatová se Zuzákovou, třetí místo opět brala Lída Kusá.

V kategorii U15 získal první místo ve dvouhře Nicola Siviglia, na třetí se pak prosadil Jiří Král. V chlapecké čtyřhře získali první příčku Jiří Král a Jiří Vajsejtl, třetí skončili Vojtěch Sebera a David Waller.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS