O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji U15 a U13 v Ilavě.

Slovak Junior: Adam Mendrek obhájil loňské zlato

Náš nejlepší junior Adam Mendrek prošel z pozice turnajové jedničky slovenským mezinárodním mistrovstvím doslova jako nůž máslem – v průběhu turnaje neztratil ani set a nejvíce zabrat mu dal německý soupeř v semifinále Weisskirchen, jenž uhrál dvakrát 17 bodů. Z početné skupiny našich dalších singlistů se už nikdo "nezmohl" více než na jedno uhrané kolo... Čtyřhra chlapců byla disciplínou, kde nám medailové umístění uniklo. Bízko byli Jan a Michal Hubáčkové, kteří podlehli ve čtvrtfinále polskému páru Biernacki-Jakowczuk. Ve dvouhře dívek se nejdále dostala Dominika Budzelová. Jejímu umístění mezi osmi nejlepšími pomohlo i zranění osmifinálové soupeřky Kristiny Kuubové z Estonska.

Z dívek dosáhly na medailové umístění Michaela Myšáková a Denisa Šikalové, které se dostaly do semifinále čtyřhry. Na nizozemské vítězky už ale nově složený pár nestačil. V mixu pak byla vynikajícím úspěchem semifinálová účast velmi mladé dvojice Jan Louda-Kristýna Brunátová, navíc naše naděje podlehly mezi čtyřmi nejlepšími právě pozdějším vítězům, Adamu Mendrekovi a Cheryl Seinenové z Nizozemska...

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Adam Mendrek, Cheryl Seinenová (ČR, Nizozemsko) – Krzystof Jakowczuk, Magda Konieczna (Polsko) scr.
dvouhra chlapců: Adam Mendrek - David Peng (Německo) 21:8 21:18
dvouhra dívek: Elizaveta Pyatinová (Rusko) – Vladyslava Lesnayová (Ukrajina) 21:18 21:11
čtyřhra dívek: Alida Chenová, Cheryl Seinenová (Nizozemsko) – Agnes Korosiová, Elizaveta Pyatinová (Maďarsko, Rusko) 21:13 21:7
čtyřhra chlapců: David Peng, Max Weisskirchen (Německo) – Aleksander Jablonski, Piotr Wasiluk (Polsko) 21:19 21:14

Ilava Youth International: výhry pro Ausbergerovou, Adámkovou a Krpatovou

České dívky zazářily také v souběžně pořádaném mezinárodním turnaji v Ilavě. V kategorii do 13 let si nejlépe vedly Jana Adámková a Lucie Krpatová. Společně se utkaly ve finále dvouhry, když úspěšnější byla hořovická Adámková. V deblu si pak Adámková připsala třetí místo, Lucie Krpatová s domácí spoluhráčkou Terezií Mrázovou pak vítězství.

V kategorii U15 bylo našich medailových umístění ještě více. Ve dvouhře prošel až do semifinále Ondřej Král. Berta Ausbergerová došla ještě dále: zastavila ji až finálová soupeřka Julia Bitsoukovová z Běloruska. Ve čtyřhře chlapců získali Ondřej Král s Jaroslavem Máchalem celkové třetí místo. A nejúspěšnější disciplínou z českého pohledu byla čtyřhra žen: tři ze čtyř nejlepších párů byly české národnosti. Třetí příčku získaly Veronika Dobiášová s Lucií Paurovou. Druhou Michaela Fuchsová s Pavlínou Krpatovou. A z vítězství se radovala pražsko-židlochovická dvojice Berta Ausbergerová a Veronika Srncová.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!