O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Junior: Adam Mendrek vítězem dvouhry

Na výborný výsledek z MSJ v Japonsku navázal Adam Mendrek na Slovensku. Na juniorském mistrovství našich východních sousedů zvítězil ve dvouhře chlapců. Ostatní medaile si rozdělili hráči z Chorvatska, Polska či Ruska.

Češi v akci: Adam Mendrek zastínil výkony ostatních

Mezinárodní mistrovství Slovenska bylo pro české hráče generálkou na nadcházející MMČR v Orlové. Do Dubnice nad Váhom se jich proto vypravil velký počet. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl ve dvouhře chlapců Adam Mendrek, kterému se podařilo v turnaji zvítězit. Jako nasazená trojka si postupně poradil s domácím Skokem, svým bratrancem Wojciechem, na tři sety s Polákem Biernackým, ve čtvrtfinále s dalším soupeřem z Polska Swierczynským. V semifinále Adam porazil nasazenou dvojku Tučakoviče z Chorvatska a v neděli uzavřel své úspěšné tažení výhrou nad Gulomzodou z Ruska. „Hráli jsme na centrálním kurtu číslo 3. Po prvních výměnách jsem zjistil, co mám na vysokého, fyzicky dobře připraveného Rusa hrát. Jeho silnou stránkou byla smeč ze zadní části kurtu. Proto jsem zahrával rychlé prohozy od sítě za záda Shahzota, kde byl v obranných úderech ze zadu špatný a ja se tím dostal do výhody, do útoku! Svou rychlou, trpělivou a hlavně správnou taktikou porážím Rusa 21:16 a 21:13 a vyhrávám svůj druhý titul v singlu na evropském juniorském circuitovém okruhu! Mám ohromnou radost, ale nejvíc mě na tom těší to, ze jsem to zvládl po příletu z Japonska! “ - takto popisoval Adam finálový výkon v reportáži na svém webu.

Ostatní sbírali už jen dílčí úspěchy. Ve dvouhře chlapců se povedlo uhrát dvě kola Janu Hubáčkovi, který pak podlehl nasazené jedničce Hliničanovi. Stejného výsledku dosáhl také Bedřich Valenta, jeden vítězný zápas si připsali Michal Světnička, Michal Hamáček, Wojciech Mendrek, Matěj Šváb a Filip Budzel. Mezi dívkami si nejlépe vedly Veronika Koldová a Pavla Drapáčová, které se probojovaly do třetího kola, vítězný zápas zaznamenala i Monika Světničková.

Ve čtyřhře chlapců naše páry měly výhodu nasazení. Turnajové dvojky Mendrek a Světnička se probojovaly do čtvrtfinále, kde nestačily na Jedryse a Zieteka z Polska. Stejného výsledku dosáhli také hradečtí H+H – Hubáček a Hamáček, kteří podlehli ve čtvrtfinále chorvatské dvojici Spoljarevič-Tučakovič. Také ve čtyřhře dívek bylo maximem čtvrtfinále: Veronika Koldová s domácí Michaelou Gerdovou na tři sety podlehly nasazeným jedničkám z Ruska. V mixu se pak nejdále dostala mostecká dvojice Valenta-Koldová, mezi osmi nejlepšími Severočechy zastavili domácí Balucha a Bálintová ve třech setech. Valenta s Koldovou o kolo dříve vyřadili sourozenecký pár Světničkových.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Filip Spoljarec, Lucija Vlahová (Chorvatsko) – David Balucha, Nikoleta Bálintová (Slovensko) 21:14 21:12
dvouhra chlapců: Adam Mendrek - Shahzot Gulomzoda (Rusko) 21:15 21:13
dvouhra dívek: Victoria Dergunovová (Rusko) – Martina Repiská (Slovensko) 21:17 18:21 21:18
čtyřhra chlapců: Milosz Bochat, Mateusz Swierczynski - Maciej Dabrowski, Dominik Stebnicki (všichni Polsko) 18:21 21:13 21:16
čtyřhra dívek: Maja Pavliničová, Dorotea Sutarová - Katarina Galeničová, Lucija Vlahová (všechny Chorvatsko) 17:21 21:14 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Adam Mendrek: "Výsledek z MS je pro mě nejcennější v kariéře."

Vynikající výsledky v posledních týdnech vynesly Adama Mendreka na 5. místo světového juniorského žebříčku a třetí místo v evropském pořadí. Krátce před odjezdem na tréninkový kemp v Číně jsme vyzpovídali vítěze MMČR juniorů a ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!