O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Six Nation Cup: čeští junioři startovali v Belgii

Česká juniorská reprezentace (konkrétně hráči kategorie U17) se v minulém týdnu zúčastnila mezinárodního turnaje Six Nation Cup, který hostila Belgie. Naši hráči se neztratili – v soutěži družstev obsadili třetí příčku, na medaile v individuální soutěži dosáhli ve třech případech.

Týmová soutěž: naši získali po velkém boji bronz

Trenér juniorské reprezentace Michal Turoň nominoval na turnaj v Belgii šestici Adam Mendrek, Jaromír Janáček, Michal Světnička, Veronika Úblová, Michaela Myšáková a Ivana Zychová. Chyběla nejlepší hráčka kategorie U17, Lucie Černá, která dostala pro nabitý podzimní program volno. Naši tak neměli ambice na zlato, ale chtěli bojovat s každým. V úvodním utkání skupiny rozdrtili bez obtíží reprezentaci Lucemburska poměrem 7:0. Ve druhém zápase o lepší výchozí pozici pro semifinále však naši těsně podlehli Švýcarsku 3:4, a to přesto, že vedli už 3:0 – body nám získali Michal Světnička s Ivanou Zychovou v mixu a Adam Mendrek i Jaromír Janáček v singlech, všechny ostatní zápasy jsme však prohráli.

V pátečním semifinále naši čelili Belgii, velkému favoritovi celého turnaje. O vítězi od začátku nebylo pochyb, naši nezískali ani zápas (byť v mnoha případech byly koncovky setů vyrovnané) a prohráli 0:5. Náladu si ovšem spravili v utkání o bronz proti Slovinsku. Zápas se odehrával jako na houpačce: po mixu (Michal Světnička – Ivana Zychová) jsme prohrávali 0:1. Po prvním zhoupnutí a dvou singlech chlapců jsme zase vedli (vyhráli Adam Mendrek a Jaromír Janáček). Druhé zhoupnutí – a stav byl z našeho pohledu 2:3 (své dvouhry prohrály Veronika Úblová a Michaela Myšáková). Třetí zhoupnutí pro nás ale znamenalo bronzovou radost (čtyřhry vyhrály páry Adam Mendrek – Michal Světnička a Veronika Úblová – Ivana Zychová)!

Turnaj jednotlivců: chlapci lepší děvčat, českým katem byl Put

Ve víkendové invidivuální soutěži se v účastnickém poli lépe prosadili naši chlapci – dívky se do semifinálových bojů v žádné disciplíně nedostaly. Nakonec jsme se mohli radovat ze tří medailí, bohužel žádné zlaté. Společným jmenovatelem všech rozhodujících porážek našich hráčů byl Marijn Put – belgický borec se stal osudným oběma našim elitním singlistům i nejlepšímu deblovému páru. Výsledek? Jaromír Janáček přivezl domů do Českého Krumlova bronzovou medaili, když s Putem prohrál v semifinále. Adam Mendrek do Brna dokonce stříbro – na Puta totiž narazil až ve finále. A konečně deblový pár Michal Světnička – Adam Mendrek se po prohře s domácími soupeři v semifinále čtyřhry chlapců radoval ze třetího místa.

Hodnocení trenéra: šlo to ještě o stupínek výš

Výsledky a výkony svých svěřenců hodnotí Mgr. Michal Turoň, trenér juniorského reprezentačního družstva ČR a trenér roku 2009: "3. místo z družstev považuji za dobrý výsledek, přestože si myslím, že to šlo ještě o stupínek výš. Škoda, že si v důležitých momentech naši dost nevěřili! Soutěž jednotlivců jsou pro mě dva odlišné turnaje-skvělé úspěchy chlapců a neúspěch děvčat. Kluci byli plně měřitelní s konkurencí (výkonnost, technika úderů i pohybu). Na děvčata ještě čeká kus práce. Jako tým fungovali dobře."

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Červnový badmitonový camp Michala Turoně v Praze

O tomto víkendu se Praze konal další z našich badmintonových campů pro amatérské hráče. Byl zaměřený na párové disciplíny pro pokročilé hráče (pravidelné účastníky)a nácvik techniky úderů a pohybu po kurtu pro ty, kteří se ...

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!