O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Singapore Open: Simon Santoso vyhrál ve velkém stylu

Seriál Super Series pokračoval minulý týden v Singapuru. Velkým překvapením bylo vítězství Simona Santosa ve dvouhře, když z kvalifikace prošel až do finále a v něm udělil lekci z rychlosti a přesnosti světové jedničce Lee Chong Wei.

Osmadvacetiletý Indonésan už dosáhl na třetí místo světového žebříčku, to ale bylo v roce 2009 – a v poslední době se z vrcholných turnajů zcela vytratil. Po velkém úspěchu v podobě vítězství na domácím turnaji Super Series v roce 2012 na konci roku vypadl na několik týdnů z tréninku kvůli příušnicím, v roce 2013 ho pak provázela zranění. Z předních míst žebříčku se dostal až na hranici první stovky a oficiálně také vystoupil z indonéského národního týmu. Letos se ale pro Simona Santosa podle všeho karta obrací opět k lepšímu. Badmintonista, mezi jehož koníčky patří plavání a čtení komiksů, pojal Singapore Open trochu jako některý superhrdina. Po dvou výhrách v kvalifikaci následovala demolice pěti soupeřů v hlavní soutěži. Před 175 cm vysokým Indonésanem se museli postupně sklonit Tian Houwei, Hsu Jen Hao, Lee Dong Keun, Du Pengyu a ve finále po překvapivě jednoznačném průběhu i Lee Chong Wei. "Simon hrál opravdu dobře, nikdy jsem ho takhle hrát neviděl," uvedla světová jednička na tiskové konferenci po turnaji. "Lee Chong Wei byl pod tlakem, dělal hodně nevynucených chyb a to vedlo k tomu, že hrál příliš bezpečné údery," zhodnotil finále Santoso a pochvaloval si, že se mu povedlo naplnit taktický plán.

Evropané tentokrát na turnaj nedorazili ve velkém počtu, navíc se i několika málo zúčastněným příliš nedařilo. Výjimkou byly první nasazené ve čtyřhře žen, Christinna Pedersenová a Kamilla Rytterová-Juhlová. Po dobrých výkonech se dánské deblistky dostaly až do finále, kde po více než hodině hry a třech vyrovnaných setech podlehly čínskému páru Bao Yixin-Tang Jinhua.

Čína získala hned tři zlaté medaile, tradičně z ženské čtyřhry a také ženské dvouhry, kde se v souboji dvou nejvýše nasazených Wang Yihan vytáhla na světovou jedničku Li Xuerui. Vítězství také slavil přeskládaný pár čtyřhry mužů – Cai Yun a Lu Kai.

Finálový program ale orámovala dvě indonéská vítězství. O Simonu Santosovi již byla řeč; jeho dvouhra proti Lee Chong Wei celý singapurský turnaj uzavřela. A naopak úvod nedělního odpoledne přinesl další vítězství do bohaté sbírky mixové dvojice Tontowi Ahmad-Liliyana Natsirová.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

All England: třetí titul v řadě pro Liliyanu Natsirovou a Tontowi Ahmada

Finálový den All England přinesl krásnou čínskou bitvu ve čtyřhře žen, dva tituly pro Čínu, dva pro Indonésii, a několik úspěšných obhajob. V závěrečném duelu finálového dne získala mixová dvojice Ahmad-Natsirová třetí titul v ...

Sledujte finálový den All England

Ve 13 hodin našeho času odstartuje finálový program All England – nejprestižnějšího evropského badmintonového turnaje. Sledujte pokus dánského páru Laybourn-Juhl o zisk titulu, či další vydání klasického souboje Lin Dan – Lee ...

All England: parádní finále čtyřhry mužů

Slavný turnaj zná své vítěze. Po napínavém průběhu se ve vynikajícím finále čtyřhry mužů radovali Lee Yong Dae a Jung Jae Sung. Očekávaný souboj mezi Lin Danem a Lee Chong Wei bohužel ovlivnilo zranění malajského hráče...

Bojuj jako Vittinghus: skvělá výměna z All England

Tři čtvrtě minuty dlouhý klip předvede parádní výměnu ze zápasu mezi Lee Chong Wei a Hansem Kristianem Vittinghusem. Dánský badmintonista vybírá neuvěřitelné míče, na závěr předvede i svůj smysl pro čestný boj.

All England: velké dánské vítězství v deblu

101. ročník nejslavnějšího badmintonového turnaje, All England Open, má za sebou velké finále. Tři zlaté medaile si připsali reprezentanti Číny, vítězství slaví také Lee Chong Wei a po dramatickém průběhu dánská deblová dvojice ...

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!