O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Scottish International: anglické finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Skotska bylo dalším turnajem evropského circuitu. Za účasti tří českých reprezentantů se z výhry radovali zástupci jiných národů; čistě anglický souboj ve dvouhře mužů vyhrál Rajiv Ouseph.

Petr Koukal měl radost z výhry v prvním kole

Ve dvouhře mužů nás reprezentoval Petr Koukal. Česká singlová jednička si v prvním kole poradila s domácím hráčem Keiranem Merileesem 21:11 a 21:16. “Do zápasu jsem šel s jasným cílem - i za cenu menší přesnosti hrát rychle a dát soupeři co nejméně času na tvoření hry. A také se dobře vyrovnat s velkou podporou domácího publika,” popsal na svém webu Koukal, jak se na bojovného Skota připravoval. A vyšlo to, takže se mohl po prvním kole radovat slovy: “Z výhry mám radost, soupeř rozhodně nebyl z nejlehčích a bylo důležité zápas zvládnout takticky i herně.” Ve druhém kole si Koukal poradil s německým protivníkem Sebastianem Rduchem 21:13 a 21:14. Stop mu vystavil až ve třetím kole pátý nasazený Vladimir Ivanov z Ruska, který Koukala porazil 21:14 a 21:12.

Ve dvouhře žen startovala talentovaná Lucie Černá. V prvním kole svedla bitvu s anglickou hráčkou Georginou Blandovou, již nakonec podlehla po setech 9:21 23:21 a 18:21. “Po nějaké době i sama Lucka měla ze zápasu dobrý pocit a byla moc ráda, že se turnaje mohla zúčastnit. Naše nejlepší juniorka se tak vydala správným směrem. K motivaci jí určitě také poslouží  inspirující zážitkly z hraní na tréninku,  sledování velice dobrých hráčů a hráček a také sledování našich dvou současných nejlepších hráčům (Koukala s Ludíkovu), ze kterých může si sama udělat současný obrázek o tom, jak si stojí České republika v této konkurenci.,” hodnotila Lucie a její trenér Radek Votava na webu českokrumlovského oddílu. Kristína Gavnholt měla jako sedmá nasazená první kolo volné, pak si poradila s japonskou hráčkou Yukou Kusonoseovou 21:14 14:21 a 21:17. V osmifinále bohužel nestačila na Simonu Prutschovou z Rakouska, jíž podlehla 21:8 20:22 a 19:21.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Rajiv Ouseph - Carl Baxter (oba Anglie) 21:18 21:10
čtyřhra žen: Emelie Lennartssonová, Emma Wengbergová (Švédsko) – Ng Hui Ern, Ng Hui Ling (Malajsie) 21:7 21:13
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Marcus Ellis, Peter Mills (Anglie) 21:19 21:19
smíšená čtyřhra: Kim Astrup Sorensen, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) – Wojciech Szkudlarczyk, Agnisezka Wojtkowská (Polsko) 15:21 21:15 21:13
dvouhra žen: Judith Meulendijksová (Nizozemsko) – Line Kjaersfeldtová (Dánsko) 21:9 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!