O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Šárka Herrmannová – popis nejhezčího dívčího zápasu na juniorském MMČR

Ve dnech 14. – 16. listopadu 2008 jsem se zúčastnila již 13. ročníku Mezinárodního mistrovství juniorů v Orlové. Zařazení turnaje do okruhu evropských circuitů, spolu s výbornou organizací, láká již řadu let mnoho evropských hráčů kvalitní úrovně.

Letos měli v semifinálových a  finálových zápasech zastoupení především hráči z Ukrajiny, Ruska, Polska, jen v mixu se dokázal do nedělního finále probojovat i český pár - Lucka Havlová a Lukáš Zevl. Tři těsné české porážky ve čtvrtfinále potvrzují, že naši hráči dokáží držet krok s východními zeměmi, a to i v párových disciplínách.

Díky mé páteční účasti jsem mohla sledovat divácky velmi zajímavý zápas v podání ruských hráček Natalie Perminové a Rominy Gabdulliny.

Druhé kolo se pro diváky, i pozdější vítězku turnaje Gabdulliny stalo předčasným finálem ženského singlu. Teprve patnáctiletá Romina porazila papírově silnější Rusku ve třech setech 13-21 21-18 a 21-11 a stala se tak favoritkou celého turnaje.

Diváci, kteří vydrželi až do pozdních večerních hodin, shlédli vyrovnaný zápas, který svou  rychlostí, přesností, fyzickým nasazením obou hráček potěšil nejen oko neznalého diváka, ale i zkušené trenéry.

Zápas obou hráček byla založený na bezchybné rychlé hře, a proto některé dlouhé výměny patřily k ukázkám pestrosti badmintonu.

První set vyhrála Perminová díky větším zkušenostem a přehledu na hřišti. Ve druhém setu, ale ukázala svou bojovnost, zarputilost a psychickou odolnost soupeřka, která se nenechala zlomit a svou vytrvalostí a tvořivou hrou postupně získávala převahu na kurtu.

Již v půlce druhého setu se na starší z obou hráček začala projevovat velká fyzická náročnost celého zápasu, když se místo hlasitého povzbuzování z prvního setu snažila hlavně popadnout dech.

Ve třetím setu si Gabdullina udržovala velký bodový náskok po celý set a dotáhla zápas do vítězného konce. Ke svému titulu už dále neztratila jediný set.

Myslím, že se ze záznamu zápasu Rusek budeme ještě dlouho učit.