O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Reprezentanti hodnotí sezónu

Ve třetím dílu našeho miniseriálu s názvem "Reprezentanti hodnotí sezónu" se pro nás tentokrát rozepsal Adam Mendrek, aktuální vicemistr republiky ve dvouhře, držitel několika medailí z mezinárodních turnajů a ambasador nadcházející Olympiády dětí a mládeže!

(Předchozí díly:  1. díl - Milan Ludík2. díl - Tereza Švábíková)

Když se ohlédnu za sezonou 2016/2017, tak se mi vybaví mnoho cestování, nových destinací a také poměrně hodně nevydařených finálových zápasů. Na druhou stranu, povedlo se mi dosáhnout aktuálně nejlepšího umístění na světovém seniorském žebříčku, premiérová kvalifikace na seniorské MS 2017 a také semifinálová účast na turnaji okruhu International Challenge. To vše považuji v uplynulé sezoně za velký úspěch.

Pokud bych měl výše zmíněné neúspěchy/úspěchy rozepsat, začal bych asi finále Egypt International 2016 a MČR dospělých 2017, kde jsem v obou finále prohrál s Milanem Ludíkem ve dvou setech. Nejvíce zde mrzí vedení v obou druhých setech, které jsem nevyužil a soupeř z toho těžil. Dalším takovým “zklamáním” bylo finále na Jamajce, kde jsem ve finále už vedl 20/18 ve třetím setu, ale i přes vedení jsem prohrál a znovu na mě zbylo “jen” 2. místo. Nevidím však tyto finále jen černě. Hodně mi tyto zápasy daly, jak se říká, pokud si tím člověk neprojde, tak neví, co to obnáší vyhrát tyto rozhodující okamžiky.

(Adam Mendrek bronzový v Karviné na Czech International 2017)

Vše pozitivní, co se v uplynulé sezoně povedlo a čehož si nesmírně vážím, jsem vypsal již v úvodu. Není třeba to znovu zmiňovat. Jsem za to vděčný a to nejen sobě, ale i celému mému týmu, který se o mě perfektně stará a všem sponzorům, kteří mě podporují a bez kterých by to nešlo. Také jsem velmi rád, že se povedla navázat spolupráce s rakouským národním centrem, kde jsem již začal trénovat pod vedením skvělého německého trenéra Olivera Pongratze. Věřím, že zvláště tento pestrý trénink a kvalitní sparing mi dodá to, co potřebuji a vše se v brzké době projeví v mé hře. 

Po 14 dnech odpočinku a relaxu jsem naskočil zpět do tréninku, kde mě měsíc čeká čistě kondiční příprava nejen venku, ale také na kurtě formou přeběhů. Postupně se budu přesouvat na kurt, kde s trenérem Standou Kohoutkem začneme trénovat v Brně, poté se velmi těším na kemp se Scottem Evansem, který bude skvělou přípravou na MS. V neposlední řadě mě čekají tréninkové bloky právě ve Vídni.

Do toho se bude konat v Brně obrovská akce, letní OH dětí a mládeže, na kterou jsem měl tu čest být vybrán jako jeden z hlavních ambasadorů. Moc se na tuto akci těším a věřím, že bude zase náš sport co nejvíce viděn v mediích!

Adam

Doporučit:


Autor: administrátor [19.06.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS