O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Rakouská liga: dvě výhry Bitmana a Milisové

O víkendu začala prvním kolem nejvyšší klubová soutěž v Rakousku, kde působí hned několik českých hráčů. Nejlépe si vedli Jakub Bitman a Hana Milisová - oba zaznamenali dvě výhry, Hana tím pomohla k vítězství svého týmu BSC 70 Linz nad družstvem ASV Pressbaum, kde působí další tři Češi.

V českém souboji se radovala Hana Milisová

Utkání prvního kola mezi BSC 70 Linz a ASV Pressbaum bylo také střetem českých posil obou předních družstev rakouské ligy. Za Pressbaum nastoupili René Neděla, Hana Procházková a Ivana Vilímková, nikdo z nich však nedokázal získat ani bod. Naopak domácímu týmu výrazně pomohla Hana Milisová - původem českokrumlovská hráčka porazila společně s Carissou Turnerovou ve čtyřhře žen dvojici Vilímková – Procházková 21:14 a 21:10, druhý bod pak přinesla v mixu s Mihou Horvatem – opět proti Procházkové, která hrála s Romanem Zirnwaldem (21:11 9:21 a 21:12). Další body pro Linz vybojovali Matthias Almer a Miha Horvat ve druhém deblu a singlisté Matthias Almer a Carissa Turnerová, za domácí jen korigovali výsledek Daniel GRAßMÜCK, Luka Wraber a dvojice Roman Zirnwald, Daniel GRAßMÜCK. Konečný výsledek utkání BSC 70 Linz – ASV Pressbaum tedy 5:3.

Jakub Bitman vstoupil do soutěže dvěma výhrami

Úspěšně vstoupil do rakouské nejvyšší soutěže také Jakub Bitman, který hájí barvy týmu z hlavního města WBH Wien. Vídeňský tým vysoko zvítězil na půdě BC Montfort Feldkirch, dva ze sedmi získaných bodů přitom zajistil právě Bitman. V první dvouhře porazil domácího Stefana Ratheysera 21:12 a 21:14, nezaváhal pak ani v deblu s Heimo Götschlem, když přehráli dvojici Stefan Ratheyser – Fabian Steurer 21:13 a 21:11. Další body pro vítězný tým zajistili ve dvouhrách Lukas Weissenbäck a Tina Kodricová, ve čtyřhrách potom páry Jesper Madsen – Lukas Weissenbäck, Tina Riedlová – Tina Kodricová a Jesper Madsen – Tina Riedlová. Domácím čestný bod vybojoval ve druhé dvouhře Martin Bočák. BC Montfort Feldkirch – WBH Wien 1:7.

Ve třetím utkání které se o víkendu hrálo, podlehl tým Raiffeisen UBSC Wolfurt doma družstvu Kelag Kärnten 2:6, na čele sedmičlenné tabulky rakouské nejvyšší soutěže je díky skóre WBC Wien. Tabulku, rozlosování a detaily jednotlivých zápasů můžete sledovat na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Welsh International: Kristína Gavnholt skončila třetí

Na turnaji evropského circuitu ve Walesu se dařilo Kristíně Gavnholt. Česká hráčka potvrdila nasazení a jako turnajová trojka se dostala až do semifinále, kde nestačila na americkou soupeřku asijského původu Zhang Beiwen.

Welsh International: dva zásahy pro Německo a Malajsii

Součástí evropské "ostrovní tour" bylo minulý týden mezinárodní mistrovství Walesu. Na circuitovém turnaji se dařilo reprezentacím Německa a Malajsie, které díky Peteru Kasbauerovi, respektive Anitě Raj Kaurové, získaly dvě zlaté ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!