O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

První den MMČR: Kristína Ludíková je ze hry!

První den Mezinárodního mistrovství České republiky přinesl smutek českým singlistům: soutěž opustila dokonce i Kristína Ludíková. Stále však můžeme doufat v úspěch v párových disciplínách: v soutěži jsou debloví mistři ČR Jakub Bitman s Pavlem Drančákem.

Dvouhry: maximem bylo druhé kolo

Naši zástupci ve dvouhrách dokázali v nejlepším případě proniknout do druhého kola. Mezi muži se to podařilo Pavlu Floriánovi, který ve třech setech porazil Davida Obernosterera z Rakouska. Ve druhém kole ho čekal další hráč, který se takříkajíc v posledních týdnech „potkal s formou“ - a Finovi Eetu Heinovi naopak v rozhodující sadě podlehl. Finský soupeř se stal osudným i pro Jana Vondru – po odhlášení Petra Koukala největší českou naději v soutěži. Janovi se podařilo získat druhý set, koncovky těch lichých, prvního a třetího, mu ale zdaleka tak nevyšly a dál tak prošel Kasper Lehikoinen. Zápasy se soupeři zvučných jmen důstojně, ale neúspěšně odehráli Jakub Bitman (podlehl polskému veteránovi a nasazené jedničce turnaje Przemyslawu Wachovi) a Tomáš Kopřiva (nestačil na juniorského mistra světa Viktora Axelsena z Dánska).

Ve dvouhře žen se z kvalifikace do hlavní soutěže dokázaly probít Dominika Koukalová a Kateřina Tomalová. Pro obě byla ale první větev pavouku maximem – Koukalová podlehla chorvatské soupeřce Andree Zvorcové a Tomalová nestačila na Sarah Walkerovou z Anglie. Kristína Ludíková mohla při odhlášení Judith Meulendijksové myslet snad až na finále, ale zatímco první díl „ukrajinského dvojboje“ proti Natalyi Voytsekhové zvládla, na Maryi Diptanovou ve druhém kole už byla krátká. Cesta české jedničky tak končí smutně, už ve druhém kole dvouhry žen.

Párové disciplíny: mistři ČR mohou myslet i na titul mezinárodní

Naši reprezentanti obsadili hojně i párové disciplíny. Ve čtyřhře mužů jsme měli ve hře dva smíšené páry: René Neděla s rakouským spoluhráčem Romanem Zirnwaldem vypadl v prvním kole, Petr Jelínek měl parťáka indonéského – a spolu s Viki Indrou Okvanou se dostali do kola druhého. Jen čistě český pár, mistři republiky Jakub Bitman s Pavlem Drančákem, se dokázal prokousat až do čtvrtfinále: naši měli v prvním kole volný los, pak porazili běloruskou dvojici Alexej Konakh – Yauheni Yakauchuk.

V mixu mohla v dobrý výsledek doufat Kristína Ludíková s dánským partnerem Mathiasem Kristiansenem – po prvním volném kole je ale zastavili Indonésané, kteří hájí barvy extraligových Benátek: Viki Indra Okvana a Gustiani Sari Megawati. Ani další reprezentanti nezářili: Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou podlehli dánské dvojici Rasmussen – Skelbaeková, Pavel Drančák s Lucií Havlovou po volném kole nestačili na Matse Bue a Saru Thygesenovou (také Dánsko). Stanislav Kohoutek a Zuzana Pavelková dánské soupeře neměli – a snad i proto se mohou radovat z postupu do čtvrtfinále po výhrách nad páry z Ukrajiny a Maďarska.

Nejvíce českých párů se prodralo do hlavní soutěže ve čtyřhře žen. A nevedly si špatně. Do druhého kola přes mezinárodní dvojici Martina Fartágová – Ennia Biedermannová (Švýcarsko) se prodraly Monika Erbenová s Martinou Vackovou, a pak svedly hezkou bitvu s nasazenými jedničkami, dvojicí Choinetová – Rasidiová z Francie. Kateřina Krejčová a Lucie Pilařová vzaly ruským favoritkám 19 a 15 bodů, dvojice z pražské Astry Eliška Maixnerová – Tereza Lajdová podlehly ukrajinskému páru, krátce nato ale image české reprezentace vylepšily Zuzana Pavelková s Miroslavou Vaškovou, když porazily francouzský pár Matiasová – Manouryová. V čistě českém osmifinále se pak střetly s Alžbětou Bášovou a Šárkou Křížkovou, úspěšnější byly favoritky: Alžběta a Šárka budou naše barvy hájit i ve víkendovém programu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!