O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Přijďte se podívat na finále extraligy!

  O víkendu proběhne v tělocvičně ZŠ Vinoř finálový turnaj play-off naší nejvyšší soutěže. Tesing a Sportobchod.cz Finále play-off Compo Praha extraligy smíšených družstev v badmintonu startuje v sobotu semifinálovými duely od 11 hodin. V neděli pak v 11 h začne utkání o 3. místo a na 16 h je naplánováno finále. 

Nezapomeňte tipovat ve speciálním finálovém kole tipovačky a vyhrajte tričko Yonex!

Finálový turnaj probíhá v hale ZŠ Vinoř (Prachovičká 340, Praha 9). Vstupenky je možné zakoupit na místě, vstupné na sobotu i neděli je shodně 50 Kč. Finále bude také živě streamováno na oficiálním webu turnaje.

Sobotní program - dvě semifinálová utkání

V sobotu se od 11 hodin utkají týmy Sokol Veselý Brno Jehnice a BaC Kladno. Brňané jsou velkými favority celkového vítězství. V jejich sestavě se objeví nejlepší český hráč Petr Koukal, finalista letošního MČR a mistr republiky v mixu Jakub Bitman; jeho mixová partnerka Alžběta Bášová, zahraniční hvězdy Lukasz Moren a Kamila Augustynová či náš nejlepší junior Adam Mendrek. Pro kladenské je už samotná účast ve finálovém turnaji úspěchem. Ve čtvrtfinále zaskočili Dobrušku a určitě budou chtít potrápit i dalšího favorita. Tým vedený kapitánem Danem Skrčeným se bude spoléhat na výkony sehraného páru Martina Vacková-Monika Erbenová, v dobré formě hrající Marka Tellera a Petra Hoška či Iva Stoklase, který zařídil jeden z rozhodujících bodů čtvrtfinálového duelu.

Od 16 hodin pak začne utkání mezi BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a domácím týmem Sokol Meteor Praha Radotín. Papírovým favoritem jsou opět benátečtí - ostatně v posledních třech letech se vždy hrálo finále se stejným obsazením i výsledkem (Benátky-Brno 5:6). Středočeši se budou opírat o zahraniční posily (ze tří mohou do sestavy napsat pouze dvě) Valerije Atrašenkova, Vikiho Indu Okvanu a Gustiani Megawati Sari. Do jejich sestavy patří také přední český párař Jiří Provazník, jednička domácích žebříčků Hana Milisová, či výborný singlista Petr Jelínek. Meteor ale před sezónou posílil a výhodu bude mít i v domácím prostředí. Opírat se bude především o skvělé páry - nasadit může sehrané dvojice René Neděla-Martin Herout a Josef Rubáš-Jaroslav Sobota, ale také asi největší hvězdu celého turnaje, polskou posilu Adama Cwalinu - a v sestavě nechybí ani několikanásobný mistr ČR Pavel Drančák. V singlové části družstvo doplňuje ještě Lukáš Zevl, Jan Vondra a Max Koreny, v ženských disciplínách mohou nastoupit Hana Kollarová či slovenská olympionička Monika Fašungová.

Nedělní program: duel o bronz a velké finále

V neděli se program odehrává ve stejných časech jako v sobotu. Od 11 hodin se začne hrát utkání o 3. místo. V 16 hodin pak vypukne to nejdůležitější utkání, finále extraligy. Připomeňme, že zatímco ostatní utkání se budou hrát tradičně na 8 zápasů (tým, který získá 5. bod, tedy zvítězí) a v případě remízy 4:4 rozhodně poměr setů či míčů, ve finále by se za nerozhodného stavu 4:4 nastavily ještě 3 další zápasy. Čeká nás tedy dlouhý a napínavý večer s tím nejlepším badmintonem, který u nás bude za dlouhou dobu k vidění. Přijďte se podívat a užijte si finálový turnaj play-off. Bude stát za to!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. kolo tipovačky: o vítězi rozhodoval los

První kolo extraligové tipovací soutěže přineslo vyrovnaný boj úspěšných tipařů. Na prvním místě musel mezi Martinem Schmiedem a Kamilem Kyzlíkem rozhodnout až los...

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!