O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Před finále play-off: odpovídají vedoucí družstev

O víkendu se rozhodne ve finálovém turnaji play-off o tom, kdo získá titul extraligového šampiona. Vyzpovídali jsme vedoucí zúčastněných týmů Benátek, Meteoru, Dobrušky a Brna, abychom zjistili, jak se na vrcholný turnaj připravují a zda budou v kompletní sestavě se všemi hvězdami.

Vedoucím, trenérům či kapitánům týmů jsme položili tři otázky, které mapují přípravu družstev, jejich sestavu a náladu před vrcholným turnajem. Své vyjádření poskytl předseda oddílu, trenér a kapitán extraligového družstva BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou Petr Martinec, mistr ČR a hráč extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín Pavel Drančák a trenér a vedoucí extraligového družstva Sokol Dobruška Pavel Maňásek. Vzhledem k interním sporům o výběr místa pořádání play-off bohužel odmítl odpovědět zástupce týmu Sokol Veselý Brno Jehnice – Ladislav Vorel reagoval jen stručným vyjádřením: "Náš oddíl i já jsme měli vážné připomínky k místu konání finálového turnaje, které nebyly f.Yonex akceptovány nebudu já i hráči poskytovat žádné rozhovory pro Váš web."

1) Jaké jsou vaše plány a co očekáváte od finálového turnaje play-off?

Petr Martinec: Naším cílem je jako již 14 let, co hrajeme extraligu, bojovat o mistrovský titul. Nejinak je tomu samozřejmě letos. Ve hře jsou však čtyři velice silná družstva, která chtějí uspět. Od finálového turnaje play-off očekávám vyrovnaná utkání, skvělý badminton a dobrou atmosféru v hale. Myslím, že vítěz extraligy bude cestou k titulu potřebovat i trošku toho sportovního štěstíčka, tak jak tomu bylo doposud v každém roce. Myslím  si, že diváci, kteří dorazí o víkendu do Vinoře, uvidí opravdu kvalitní zápasy.
Pavel Maňásek: Při momentální síle Jehnic a Benátek se pokusíme vybojovat medaili a to na úkor družstva z Prahy.
Pavel Drančák: Sobotní plán je potrápit Brno Jehnice, kde nemáme co ztratit a hlavně si užít atmosféru play off. Tím bych rád pozval všechny čtenáře Badmintonwebu, aby se přišli podívat na nejlepší hráče ČR. Možnost vidět Petra Koukala, Honzu Vondru, uzdravené Kopřiva brothers atd. na domácí scéně, je párkrát za rok, tak proč to nevyužít . Nedělní plán je poprat se o třetí místo, na které si určitě dělá zálusk i Sokol Dobruška

2) Budete mít k dispozici všechny hráče? Jaký je zdravotní stav a nálada vašeho týmu?

Petr Martinec: K dispozici budeme mít všechny hráče, kteří odehráli základní část COMPO Praha Extraligy. Nálada v týmu bude určitě bojovná  :)
Pavel Maňásek: Družstvo v letošním roce je oslabeno o Šárku Křížkovou, která je jedním ze základních pilířů mužstva. Jinak po současné smolné sezóně se zdá, že bratří Kopřivové i Alžběta Bášová budou 100% připraveni.
Pavel Drančák: Nejsem kompetentní osobou zveřejňovat zdravotní stav hráčů, ale co se týče nálady, tak ta je čarokrásná.

3) Jak bude vypadat vaše příprava na vrchol sezóny družstev?

Petr Martinec: Máme zažitý model  společného minisoustředění  2 dny před finálovým turnajem, tak abychom doladili poslední detaily. Trénovat budeme v našem CR Project badmintonovém centru, kde máme k dispozici kompletní zázemí včetně posilovny a regenerace.
Pavel Maňásek: Finále Play-off Extraligy není pro většinu hráčů vrcholem sezóny, ale dobrou příležitostí odvést kvalitní výsledek mateřskému klubu za péči a podporu, kterou do hráčů dlouhá létá vkládá. Hráči se připravují individuálně účastí na MM Polska a Chorvatska a standardní přípravou na tréninkových jednotkách TJ SOKOL Dobruška.
Pavel Drančák: Každý individuelně a kdo ne, tak to jistí čtvrteční trénink před play off

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Badmintonová tipovací soutěž

Badmintonweb.cz připravil 3.ročník  tipování výsledků EXTRALIGY družstev dospělých. Odhadněte správně výsledky aktuálního kola a vyhrajte tričko od společnosti Yonex. Celkový vítěz obdrží raketu podle svého výběru!

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Max Koreny: „Myslím, že už začínám být doma.“

Max Koreny je bez diskuse turnajovým zjevením letošní sezóny. Kanaďan, který trénuje v Hořovicích pod vedením Petra Koukala, předvedl skvělé výkony na individuálních turnajích a stal se oporou pražského Meteoru. Nedávno navíc ...

Extraliga: Český Krumlov má jistý postup do semifinále

Ani v posledním předvánočním kole si nováček z Českého Krumlova nepokazil doposud stoprocentní bilanci. Se šesti výhrami vede tabulku extraligy a má jistotu účasti ve finálovém turnaji play-off.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!