O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Portuguese International: Petr Koukal vypadl v prvním kole

Poslední turnaj olympijské kvalifikace Petru Koukalovi nevyšel. Vypadl už v prvním kole s pozdějším finalistou a ocitl se tak definitivně mimo seznam jistých účastníků OH v Londýně.

Česká stopa: Koukalovi nepomohlo ani nasazení

Jako pátý nasazený mohl Petr Koukal doufat v dobrý výsledek. Připravil ho ale o něj už první zápas v hlavní soutěži dvouhry mužů. V něm se postavil proti německému hráči Lukasi Schmidtovi a podlehl mu po setech 17:21 a 13:21. Ačkoliv je Schmidt níže na světovém žebříčku, Koukal už s ním prohrál loni na Swiss Open. Němec pak potvrdil dobrou formu postupem až do finále singlu.

Druhým českým badmintonistou, který v Portugalsku startoval, byl Lukáš Zevl. Po dvou výhrách podlehl ve finále kvalifikace domácímu hráči Rafaelu Lopesovi 20:22 ve třetí sadě.

Finálový den orámovala dvě anglická vítězství

V pestrém národnostním složení finálového programu měli přece jen mírnou početní převahu nad ostatními zástupci Anglie. Hned první finále čtyřhry žen bylo čistě záležitostí ostrovní badmintonové velmoci. Následující čtyřhru mužů ovládla složená chorvatsko-dánská dvojice Durkinjak-Overgaard. Ve dvouhře žen překvapila výhrou nad první nasazenou Lindou Zechiriovou španělská hráčka Beatriz Corralesová. Německé finále dvouhry mužů pro sebe rozhodl Dieter Domke. A závěrečný mix přinesl opět radost Angličanů, když si Gabby Whiteová připsala druhý turnajový triumf.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Alexandra Langleyová, Gabrielle Whiteová - Helena Lewczynská, Hayley Rogersová (všechny Anglie) 21:11 21:19
čtyřhra mužů: Zvonimir Durkinjak, Nikolaj Overgaard (Chorvatsko, Dánsko) – Marcus Ellis, Paul Van Rietvelde (Anglie, Skotsko) 21:12 22:20
dvouhra žen: Beatriz Corralesová (Španělsko) – Linda Zechiriová (Bulharsko) 21:15 21:15
dvouhra mužů: Dieter Domke - Lukas Schmidt (oba Německo) 21:16 21:17
smíšená čtyřhra: Marcus Ellis, Gabrielle Whiteová (Anglie) – Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko)21:17 15:21 24:22

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS