O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Portuguese International: Lukáš Zevl vyřadil nasazeného Francouze

Turnaje evropského circuitu v portugalském Caldas da Rainha se zúčastnil z Čechů pouze Lukáš Zevl. A vedl si zdatně, když v prvním kole vyřadil nasazeného hráče číslo 8. Dvě výhry si z Portugalska odvezly dánské páry, pavouku dvouhry dominovaly ruské singlistky.

Češi v akci: Lukáš Zevl uhrál vyrovnané koncovky

Už v prvním kole hlavní soutěže čekal Lukáše Zevla nasazený hráč: Lucas Claerbout z Francie. Nebezpečného soupeře se ale podařilo udolat ve dvou vyrovnaných koncovkách výsledkem 23:21 a 22:20. Ve druhém kole už Lukáš nestačil na domácího Pedra Martinse a po prohře 17:21 a 12:21 se s turnajem rozloučil.

Finálový den: tři velká dramata a poprava Pablo Abiana

Hned tři zápasy finálového dne musel rozhodnout až třetí set. Nejnapínavější z nich bylo finále dvouhry žen, kde se střetly dvě ruské reprezentantky – Ella Diehlová nakonec porazila Xenii Polikarpovovou až 21:19 v rozhodující sadě. V úvodním duelu nedělního programu zaznamenali dánové těsnou porážku v mixu. Ale párařskou čest si později zachránili vítězstvími ve čtyřhře žen i mužů. Překvapivě nejrychleji byl z kurtu pryč maratonským stylem proslulý Pablo Abian. Španělský singlista si nevěděl rady se soupeřem z Malajsie a uhrál pouze 8 a 9 bodů.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jones Rafli Jansen, Keshya Nurvita Hanadiová (Německo, Indonésie) – Anders Skaarup Rasmussen, Lena Grebaková (Dánsko) 21:16 18:21 21:16
dvouhra žen: Ella Diehlová - Xenia Polikarpovová (obě Rusko) 16:21 21:16 21:19
dvouhra mužů: Misbun Ramdan Mohmed Misbun (Malajsie) – Pablo Abian (Španělsko) 21:8 21:9
čtyřhra žen: Lena Grebaková, Maria Halsbolová (Dánsko) – Keshya Nurvita Hanadiová, Devi Tika Permatasariová (Indonésie) 21:19 15:21 21:17
čtyřhra mužů: Anders Skaarup Rasmussen, Kim Astrup Sorensen (Dánsko) – Peter Briggs, Harley Tower (Anglie) 21:18 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál Holobradého: Indonésie - ČR 3:2

Memoriál Holobradého, první turnaj GPA dospělých v nové sezóně, nabídl špičkovou podívanou. V konkurenci domácí špičky a hráčů z Indonésie, Slovenska i Kanady se prosadili na nejvyšší stupínek Megawati Gustiani Sari ve dvouhře žen ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!