O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Portuguese International: Lukáš Zevl vyřadil nasazeného Francouze

Turnaje evropského circuitu v portugalském Caldas da Rainha se zúčastnil z Čechů pouze Lukáš Zevl. A vedl si zdatně, když v prvním kole vyřadil nasazeného hráče číslo 8. Dvě výhry si z Portugalska odvezly dánské páry, pavouku dvouhry dominovaly ruské singlistky.

Češi v akci: Lukáš Zevl uhrál vyrovnané koncovky

Už v prvním kole hlavní soutěže čekal Lukáše Zevla nasazený hráč: Lucas Claerbout z Francie. Nebezpečného soupeře se ale podařilo udolat ve dvou vyrovnaných koncovkách výsledkem 23:21 a 22:20. Ve druhém kole už Lukáš nestačil na domácího Pedra Martinse a po prohře 17:21 a 12:21 se s turnajem rozloučil.

Finálový den: tři velká dramata a poprava Pablo Abiana

Hned tři zápasy finálového dne musel rozhodnout až třetí set. Nejnapínavější z nich bylo finále dvouhry žen, kde se střetly dvě ruské reprezentantky – Ella Diehlová nakonec porazila Xenii Polikarpovovou až 21:19 v rozhodující sadě. V úvodním duelu nedělního programu zaznamenali dánové těsnou porážku v mixu. Ale párařskou čest si později zachránili vítězstvími ve čtyřhře žen i mužů. Překvapivě nejrychleji byl z kurtu pryč maratonským stylem proslulý Pablo Abian. Španělský singlista si nevěděl rady se soupeřem z Malajsie a uhrál pouze 8 a 9 bodů.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jones Rafli Jansen, Keshya Nurvita Hanadiová (Německo, Indonésie) – Anders Skaarup Rasmussen, Lena Grebaková (Dánsko) 21:16 18:21 21:16
dvouhra žen: Ella Diehlová - Xenia Polikarpovová (obě Rusko) 16:21 21:16 21:19
dvouhra mužů: Misbun Ramdan Mohmed Misbun (Malajsie) – Pablo Abian (Španělsko) 21:8 21:9
čtyřhra žen: Lena Grebaková, Maria Halsbolová (Dánsko) – Keshya Nurvita Hanadiová, Devi Tika Permatasariová (Indonésie) 21:19 15:21 21:17
čtyřhra mužů: Anders Skaarup Rasmussen, Kim Astrup Sorensen (Dánsko) – Peter Briggs, Harley Tower (Anglie) 21:18 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!