O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Portuguese International: Křížková s Tomalovou v semifinále

Pěkného úspěchu dosáhly na mezinárodním mistrovství Portugalska Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou, které turnajovým pavoukem prošly až do semifinále. I další čeští reprezentanti si na circuitovém turnaji vedli zdatně.

Češi v akci: bronzové medaile za čtyřhru

Nejlepšího výsledku z početné české výpravy dosáhly Kateřina Tomalová a Šárka Křížková. Společně byly ve čtyřhře žen nasazeny jako turnajové čtyřky – a toto nasazení také beze zbytku potvrdily, když se dostaly až do semifinále. Po volném kole porazily složený pár z Anglie a Walesu a dvojici ze Španělska. V souboji o finále bohužel na tři sety podlehly skotské dvojici Findlayová-Prignleová. "Jsme spokojené, dobrá hala i organizace, pěkné počasí a solidní výkony. K úplnému štěstí nám chybělo vyhrát to semifinále," zhodnotila turnaj pro Czechbadminton.cz Katka.

Ve dvouhře si lépe vedla Lucie Černá, které se podařilo dostat až mezi osm nejlepších po výhrách nad Mahuletteovou z Nizozemska a Baldaufovou z Rakouska. Na tři sety pak podlehla Anně Thee Madsenové z Dánska. Tomalová obsadila 9. příčku, když po výhře nad domácí Goncalvesovou nestačila na Němku Fabienne Deprezovou.

Mezi muži uhrál v hlavní soutěži jedno kolo také Pavel Florian, který vyřadil čtvrtého nasazeného Luku Wrabera z Rakouska. Pak ale nestačil na Zvonimira Durkinjaka. V deblu spolu s Ondřejem Kopřivou bohužel vypadli hned v prvním zápase proti skotské dvojici Carder-Hall. Konečně ani v mixu dvojice Kopřiva-Tomalová nevyužila nasazení a v prvním kole podlehla španělskému páru Sanchez-Penasová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Roman Zirnwald, Elisabeth Baldaufová (Rakousko) – Jeppe Ludvigsen, Mai Surrowová (Dánsko) 21:19 21:11
dvouhra žen: Sandra-Maria Jensenová - Anna Thea Madsenová (obě Dánsko) 17:21 23:21 21:12
dvouhra mužů: Rei Sato (Japonsko) – Beryno Jiann Tze Wong (Malajsie) 23:21 21:7
čtyřhra žen: Sarah Thomasová, Carissa Turnerová (Wales) – Rebekka Findlayová, Caitlin Pringleová (Skotsko) 21:17 21:15
čtyřhra mužů: Kazuki Matsumaru, Izumi Okoshi (Japonsko) – Martin Campbell, Patrick Machugh (Skotsko) 18:21 21:13 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!