O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish Open: dvě zlaté zůstaly doma, tři míří na ostrovy

Mezinárodní mistrovství Polska odstartovalo sérii podzimních turnajů evropského circuitu. Dvě výhry si připsali domácí borci, další tři disciplíny ovládli hráči z ostrovů: skotští singlisté a anglický mix.

Česká stopa: dvě čtvrtfinále Lucie Černé

Početná česká výprava zůstala jen krůček pod medailovými stupni. Hned dvakrát se do čtvrtfinále dostala Lucie Černá. Ve dvouhře to bylo po výhře nad Ivetou Galovou a skreči domácí Weroniky Grudzinové. Pozdější finalistce Riou Panugové z Anglie už však Lucie podlehla 12:21 a 14:21. Jedno kolo se podařilo uhrát Zuzaně Pavelkové. Ta si na svém nově založeném webu pochvalovala, že se nové prvky techniky z dánské přípravy konečně přenášejí do hry, konkrétně se to projevilo vítězstvím nad Katarzynou Macedonskou a prohrou s pozdější vítězkou Kirsty Gilmourovou. Třetí česká singlistka Kateřina Tomalová podlehla na tři sety soupeřce z Estonska Lauře Vanové.

Dobře si vedly také naše páry ve čtyřhře žen. Lucie Černá se Zuzanou Pavelkovou si po volném kole poradily s dvojici Galeková-Pasternaková a až ve čtvrtfinále podlehly favoritkám turnaje Thomasové a Turnerové z Walesu. Také Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou se probojovaly do osmičky nejlepších párů, když po volném kole zvítězily nad Kohlfurstovou a Ziesigovou z Rakouska. Pak už ale nestačily na nově složený pár Langleyová-Wallworková z Anglie – tentýž pár o kolo dříve vystavil stop i Alžbětě Bášové s její polskou partnerkou Agatou Swistovou.

Do smíšené čtyřhry zasáhly pouze dva naše páry, oba s podobným výsledkem. Jaromír Janáček s Lucií Černou v koncovkách podlehli domácímu páru Kowalik-Flisová. Druzí nasazení Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou měli obrovskou smůlu: dostali nově sestavený pár Andrew Ellis-Jenny Wallworková. Zkušení Angličané našim hráčům nedali šanci a povolili pouze 11 a 12 bodů. Do čtyřhry mužů zasáhla pouze dvojice Pavel Florián-Jaromír Janáček, ovšem bez úspěchu: v prvním kole podlehli polské dvojici Hawel-Kowalik.

Konečně ve dvouhře mužů se představila řada našich reprezentantů. Jakub Bitman nestačil v prvním kole na Nikitu Khakimova z Ruska. V prvním kole vypadl i Lukáš Zevl se Sergejem Šumilkinem z téže země. V českém a přímo českokrumlovském souboji se překvapivě radoval z výhry nad Pavlem Florianem v koncovce třetí sady Jaromír Janáček – ve druhém kole uhrál set na Kyrylo Leonova, ale nakonec mu podlehl. S ukrajinským soupeře vypadl i Milan Ludík, když nejprve porazil Jocelyna Deschampse z Francie, pak ale vypadl po dvou setech s Artemem Pochtarevem. Také Ondřej Kopřiva si poradil s kvalifikantem z Francie Julienem Maiem, ale ve druhém kole prohrál těsnou koncovku třetí sady s Antonem Ivanovem z Ruska.

Finálový den: jednoznačné zápasy na dva sety

Finálové duely žádná velká dramata nenabídly: všech pět disciplín se rozhodlo ve dvou setech a v žádném případě nebyla dokonce překročena ani hranice 30 minut. Ne vždy ale vítězili favorité: mix vyhráli nenasazené Angličané (daň za změnu partnerů), dvouhry pak třetí, respektive pátý nasazený...

smíšená čtyřhra: Andrew Ellis, Jenny Wallworková (Anglie) – Wojciech Szkudlarczyk, Agnieszka Wojtkowská (Polsko) 21:13 21:12
dvouhra žen: Kirsty Gilmourová (Skotsko) – Riou Panugová (Anglie) 21:12 21:12
dvouhra mužů: Kieran Merilees (Skotsko) – Toby Penty (Anglie) 21:10 21:8
čtyřhra žen: Kamila Augustynová, Agnieszka Wojtkowská (Polsko) – Sarah Thomasová, Carissa Turnerová (Wales) 21:15 21:14
čtyřhra mužů: Lukasz Moren, Wojciech Szkudlarczyk (Polsko) – Mattijs Dierickx, Freek Golinski (Belgie) 21:13 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!