O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish Open: cenná kvalifikační výhra Adama Mendreka

Mezinárodní mistrovství Polska našim barvám mnoho úspěchů nepřineslo. Zajímavý výsledek zaznamenal Adam Mendrek v kvalifikaci, kde porazil úřadujícího mistra Finska Antona Kaistiho. V hlavní soutěži jsme zaznamenali jen tři výhry a jednu skreč.

Pro Mendreka šlo o poslední turnaj před blížící se maturitou. Čelit školním výzvám může s hlavou nahoře – z kvalifikace se dokázal probojovat do hlavní soutěže a získal cennou výhru ve třech setech nad Antonem Kaistim – mistrem Finska. V hlavním pavouku uhrál Adam 13 a 12 bodů na tchajwanského soupeře Hsueha Hsuana Yi.

Pěkný výsledek uhráli také Jakub Bitman a Alžběta Bášová v mixu, když se jim podařilo v koncovkách dvou setů porazit kanadský pár Kevin Li-Rachel Honderich. Ve druhém kole už bohužel nestačili na kvalitní malajský mix Chan Peng Soon-Goh Liu Ying. Do druhého kola se po skreči soupeře dostaly také Šárka Křížková a Kateřina Tomalová, ve třech setech prohrály s Lisou Kaminski a Hannah Pohl z Německa.

Ve dvouhrách pak také pouze dva čeští zástupci prošli sítem prvního kola. Lucie Černá zaznamenala výhru nad Aylou Huser ze Švýcarska, posléze podlehla čtvrté nasazené Jevgeniji Kosetské. Petr Koukal byl naopak sám turnajovou čtyřkou, ale po úvodní výhře ve federálním derby na Jarolímem Vícenem podlehl ve dvou sadách Kestutisi Navickasovi z Litvy.

Další čeští zástupci v soutěži, Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou, Jaromír Janáček s Lucií Černou v mixu, Milan Ludík a Kateřina Tomalová ve dvouhře a v mixu s Ondrou Kopřivou bohužel skončili hned na raketách prvních soupeřů v pavouku.

Vítězi dobře obsazeného turnaje se stali převážně asijští hráči. Čtyřhru žen vyhrály Pradnya Gadre a N. Sikki Reddy z Indie. Dvě zlaté získali hráči Malajsie – Daren Liew ve dvouhře a přemožitelé Jakuba a Alžběty, Chan-Goh v mixu. Ve čtyřhře mužů nasazené dvojky Kenta Kazuno a Kazushi Yamada z Japonska rozesmutnily domácí; poraženy odešly turnajové jedničky Adam Cwalina a Przemyslaw Wacha. Pouze ve dvouhře žen se hrálo evropské finále, Karin Schnaase z Německa v něm porazila Mariji Ulitinu z Ukrajiny.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Adam Mendrek: "Výsledek z MS je pro mě nejcennější v kariéře."

Vynikající výsledky v posledních týdnech vynesly Adama Mendreka na 5. místo světového juniorského žebříčku a třetí místo v evropském pořadí. Krátce před odjezdem na tréninkový kemp v Číně jsme vyzpovídali vítěze MMČR juniorů a ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!