O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish Open: cenná kvalifikační výhra Adama Mendreka

Mezinárodní mistrovství Polska našim barvám mnoho úspěchů nepřineslo. Zajímavý výsledek zaznamenal Adam Mendrek v kvalifikaci, kde porazil úřadujícího mistra Finska Antona Kaistiho. V hlavní soutěži jsme zaznamenali jen tři výhry a jednu skreč.

Pro Mendreka šlo o poslední turnaj před blížící se maturitou. Čelit školním výzvám může s hlavou nahoře – z kvalifikace se dokázal probojovat do hlavní soutěže a získal cennou výhru ve třech setech nad Antonem Kaistim – mistrem Finska. V hlavním pavouku uhrál Adam 13 a 12 bodů na tchajwanského soupeře Hsueha Hsuana Yi.

Pěkný výsledek uhráli také Jakub Bitman a Alžběta Bášová v mixu, když se jim podařilo v koncovkách dvou setů porazit kanadský pár Kevin Li-Rachel Honderich. Ve druhém kole už bohužel nestačili na kvalitní malajský mix Chan Peng Soon-Goh Liu Ying. Do druhého kola se po skreči soupeře dostaly také Šárka Křížková a Kateřina Tomalová, ve třech setech prohrály s Lisou Kaminski a Hannah Pohl z Německa.

Ve dvouhrách pak také pouze dva čeští zástupci prošli sítem prvního kola. Lucie Černá zaznamenala výhru nad Aylou Huser ze Švýcarska, posléze podlehla čtvrté nasazené Jevgeniji Kosetské. Petr Koukal byl naopak sám turnajovou čtyřkou, ale po úvodní výhře ve federálním derby na Jarolímem Vícenem podlehl ve dvou sadách Kestutisi Navickasovi z Litvy.

Další čeští zástupci v soutěži, Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou, Jaromír Janáček s Lucií Černou v mixu, Milan Ludík a Kateřina Tomalová ve dvouhře a v mixu s Ondrou Kopřivou bohužel skončili hned na raketách prvních soupeřů v pavouku.

Vítězi dobře obsazeného turnaje se stali převážně asijští hráči. Čtyřhru žen vyhrály Pradnya Gadre a N. Sikki Reddy z Indie. Dvě zlaté získali hráči Malajsie – Daren Liew ve dvouhře a přemožitelé Jakuba a Alžběty, Chan-Goh v mixu. Ve čtyřhře mužů nasazené dvojky Kenta Kazuno a Kazushi Yamada z Japonska rozesmutnily domácí; poraženy odešly turnajové jedničky Adam Cwalina a Przemyslaw Wacha. Pouze ve dvouhře žen se hrálo evropské finále, Karin Schnaase z Německa v něm porazila Mariji Ulitinu z Ukrajiny.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS