O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish Open: cenná kvalifikační výhra Adama Mendreka

Mezinárodní mistrovství Polska našim barvám mnoho úspěchů nepřineslo. Zajímavý výsledek zaznamenal Adam Mendrek v kvalifikaci, kde porazil úřadujícího mistra Finska Antona Kaistiho. V hlavní soutěži jsme zaznamenali jen tři výhry a jednu skreč.

Pro Mendreka šlo o poslední turnaj před blížící se maturitou. Čelit školním výzvám může s hlavou nahoře – z kvalifikace se dokázal probojovat do hlavní soutěže a získal cennou výhru ve třech setech nad Antonem Kaistim – mistrem Finska. V hlavním pavouku uhrál Adam 13 a 12 bodů na tchajwanského soupeře Hsueha Hsuana Yi.

Pěkný výsledek uhráli také Jakub Bitman a Alžběta Bášová v mixu, když se jim podařilo v koncovkách dvou setů porazit kanadský pár Kevin Li-Rachel Honderich. Ve druhém kole už bohužel nestačili na kvalitní malajský mix Chan Peng Soon-Goh Liu Ying. Do druhého kola se po skreči soupeře dostaly také Šárka Křížková a Kateřina Tomalová, ve třech setech prohrály s Lisou Kaminski a Hannah Pohl z Německa.

Ve dvouhrách pak také pouze dva čeští zástupci prošli sítem prvního kola. Lucie Černá zaznamenala výhru nad Aylou Huser ze Švýcarska, posléze podlehla čtvrté nasazené Jevgeniji Kosetské. Petr Koukal byl naopak sám turnajovou čtyřkou, ale po úvodní výhře ve federálním derby na Jarolímem Vícenem podlehl ve dvou sadách Kestutisi Navickasovi z Litvy.

Další čeští zástupci v soutěži, Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou, Jaromír Janáček s Lucií Černou v mixu, Milan Ludík a Kateřina Tomalová ve dvouhře a v mixu s Ondrou Kopřivou bohužel skončili hned na raketách prvních soupeřů v pavouku.

Vítězi dobře obsazeného turnaje se stali převážně asijští hráči. Čtyřhru žen vyhrály Pradnya Gadre a N. Sikki Reddy z Indie. Dvě zlaté získali hráči Malajsie – Daren Liew ve dvouhře a přemožitelé Jakuba a Alžběty, Chan-Goh v mixu. Ve čtyřhře mužů nasazené dvojky Kenta Kazuno a Kazushi Yamada z Japonska rozesmutnily domácí; poraženy odešly turnajové jedničky Adam Cwalina a Przemyslaw Wacha. Pouze ve dvouhře žen se hrálo evropské finále, Karin Schnaase z Německa v něm porazila Mariji Ulitinu z Ukrajiny.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!