O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish Junior: maximem Čechů bylo čtvrtfinále

Početná výprava českých juniorů se zúčastnila výborně obsazeného mezinárodního mistrovství Polska. Nejlepším výsledkem Čechů byla trojnásobná účast ve čtvrtfinále.

Nejvýraznější stopu z našich juniorů v soutěži zanechala Magdalena Lajdová. Ve čtyřhře společně s Denisou Šikalovou i v mixu s portugalským spoluhráčem Durtem Nuno Anjem se probojovala mezi nejlepších osm párů. Ve dvouhře po dvou třísetových výhrách skončila v osmifinále na raketě ukrajinské soupeřky. Třetí čtvrtfinálovou účast české výpravy pak přidali v mixu Michal Hubáček a Monika Světničková. Na medaile se jim ale po prohře s anglickou dvojicí Clare-Hopton dosáhnout nepodařilo.

Nejúspěšnější hráčkou turnaje se stala Maja Pavlinič z Chorvatska, která jako nasazená dvojka ovládla dvouhru dívek, a společně s reprezentační spoluhráčkou Katarinou Galenič zvítězila také ve čtyřhře. Téměř ve všech disciplínách dosáhla na medaile početná a silná francouzská výprava. Ke zlaté to dotáhl ve dvouhře chlapců Vincent Medina a ve smíšené čtyřhře Thomas Vallez a Delphine Delrue. Konečně zlatou medaili ve čtyřhře chlapců vybojovali Alexander Dunn a Adam Hall ze Skotska.

Záznam streamovaných zápasů z televizního kurtu v Lubinu si můžete prohlédnout na webu badmintonového oddílu Lubin a jeho YouTube kanálu: sledujte zde

Kompletní výsledky turnaje: tournamensoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.01.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!