O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish Junior International: Češi uspěli v párovkách

Na mezinárodním juniorském mistrovství Polska startoval velký počet českých hráčů. Medialové umístění získali ve čtyřhrách Adam Mendrek, Michal Světnička a Veronika Koldová.

Českým hráčům se vydařily páry – využili příznivého losu

Polské mistrovství patřilo mezi lépe obsazené turnaje evropského juniorského okruhu – mezi hráči z necelých dvou desítek zemí kvalitou vynikala zejména francouzská výprava, a právě Francouzi byli nejčastějšími "katy" našich ambicí na postup pavouky. Ve dvouhře chlapců se tak nejdál dostal Adam Mendrek – jako nasazený hráč nestačil ve třech setech na Jocelyna Deschampse z Francie, který už o kolo dříve vyřadil Vojtěcha Šelonga. Alespoň jeden vítězný zápas si připsali ještě Bedřich Valenta a Michal Světnička, ostatní Češi se loučili po svém prvním vystoupení.

Ve dvouhře dívek byla naším hlavním želízkem v ohni Tereza Lajdová, třetí nasazená hráčka turnaje se ale zastavila krůček před medailí, když podlehla Marii Batomeneové (opět Francie). Do druhého kola se z dalších Češek dostaly ještě Veronika Koldová, Irena Mališová, Pavla Drapáčová, Kateřina Krejčová, Michaela Myšáková, Jana Žwaková a Denisa Šikalové (některé díky nasazení, většina ovšem díky výhře v prvním kole).

Ve čtyřhrách se našim párům dařilo slušně: mezi chlapci si Adam Mendrek a Michal Světnička došli přes domácí a běloruské soupeře pro bronzovou medaili, v napínavé koncovce semifinále nestačili na francouzský pár Herieau – Mittelheisser. Stejný pár vyřadil mezi osmi nejlepšími i česko-slovenskou dvojici Šelong-Hliničan, do druhého kola se v Polsku podívali ještě Jan Hubáček a Michal Hamáček.

Mezi dívkami jsme měli dokonce nasazený pár číslo jedna v Lucii Pilařové a Kateřině Krejčové – ty ale vypadly už ve čtvrtfinále po prohře s francouzsko-ruskou dvojicí Guerinová – Varabyovová. Medailové umístění se podařilo Veronice Koldové, která společně s chorvatskou spoluhráčkou Katarinou Galeničovou podlehla francouzskému páru Batomeneová – Lansacová.

Také v mixu byli naši hráči jedničkami, Vojtěch Šelong s Janou Žwakovou dokázali vyhrát dvě kola, ale na ruský pár Kargajev – Varabyovová už nestačili. Z dalších párů vítězný zápas zaznamenali Matěj Klupa s Irenou Mališovou, hned dvě kola uhráli Bedřich Valenta s Denisou Šikalovou a jeden zápas vyhráli také Matěj Šváb a Lucie Pilařová.

"Oba páry dokázaly využít poměrně příznivý los, což je někdy obtížnější, než hrát bez zábran a zkoušet překvapit," řekl na adresu medailistů z mezinárodního mistrovství Polska reprezentační trenér Petr Koukal st. pro Czechbadminton.cz. "Kromě dobrých výsledků již zmiňovaných párů snesou přísnější výkonnostní hledisko ještě dvojice Šelong/Žwaková (Orlová) a vzhledem k věku i Valenta/Šikalová, kteří podlehli ve čtvrtfinále resp. osmifinále svým ruským resp. francouzským protivníkům," uvedl dále – a nezapomněl ani na pochvalu pro naše východní sousedy: "Na závěr musím znovu jako už po několikáté letos pochválit naše kamarády ze Slovenska, když tentokrát především Matěj Hliničan sehrál výborný a hlavně vítězný zápas v semifinále proti mistru Evropy z Portugalska ze smíšené čtyřhry Finu Heinovi a také Jana Čižnárová dokázala dojít až do semifinále."

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra chlapců: Matthias Almer (Rakousko) – Matej Hliničan (Slovensko) 21:13 21:14
dvouhra dívek: Delphine Lansacová (Francie) – Viktoria Varabyovová (Rusko) 21:13 21:18
čtyřhra chlapců: Bastian Kersaudy, Atoine Lodiot - Vanmael Heriau, Loic Mittelheisser (všichni Francie) 21:19 21:13
čtyřhra dívek: Stacey Guerinová, Viktoria Varabyovová (Francie, Rusko) – Marie Batomeneová, Delphine Lansacová (Francie) 21:19 21:19
smíšená čtyřhra: Rodion Kargajev, Viktoria Varabyovová (Rusko) – Bastian Kersaudy, Marie Batomeneová (Francie) 21:18 16:21 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.01.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.

Video: Jakub Bitman - Valerij Atrašenkov

Sledujte kompletní videozáznam utkání prvního kola Belgian International, v němž Jakub Bitman podlehl ve dvou setech Valeriji Atrašenkovovi z Ukrajiny. Utkání trvá 26 minut.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS