O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish International: dobré výsledky Alžběty Bášové

Na mezinárodním mistrovství Polska se dařilo českým reprezentantům v párových disciplínách: Alžběta Bášová se dostala mezi šestnáct nejlepších ve čtyřhře žen a do osmičky nejlepších spolu s Jakubem Bitmanem v mixu.

Česká stopa: páraři výraznější než singlisté

Ze skupiny českých reprezentantů, kteří museli hrát kvalifikaci, se do hlavní soutěže neprodral nikdo. Jakub Bitman ve dvouhře nestačil na Bělorusa Yakauchuka, Lukáš Zevl odstoupil z dvouhry proti domácímu Adamu Ciokovi, Kateřina Tomalová podlehla Natalii Voytsekhové z Ukrajiny. Hlavní soutěž pro Čechy v pátek otevřel hodinovou bitvou Petr Koukal. I přes příznivý vývoj a několik setbolů však ztratil první sadu proti Vladimiru Malkovovi z Ruska 20:22. Druhý set vyhrát 21:16, jenže ve třetím, rozhodujícím, stejným rozdílem svému protivníkovi podlehl a s turnajem se tak rozloučil už v prvním kole.

Lépe než osamocený singlista tak dopadly české páry. Šárka Křížková a Kateřina Tomalová podlehly v prvním kole ukrajinské dvojici Marija Ulitinová – Natalia Voytsekhová. Ale Alžběta Bášová dokázala na český účet připsat i dvě vítězství. S domácí spoluhráčkou Agatou Svistovou v prvním kole zdolaly polskou dvojici Magdalena Galeková – Justyna Pasternaková a až mezi šestnácti nejlepšími podlehly nizozemskému páru Samantha Barningová – Eefje Muskensová. V mixu pak díky nasazení Alžběta Bášová společně s Jakubem Bitmanem "urvali" dokonce čtvrtfinálovou účast, když si poradili s ukrajinskou dvojicí Genadij Natarov – Yulia Kazarinovová, a podlehli Benu Stawskému a Lauren Smithové z Anglie.

Dva tituly do Anglie, tradičně v párech

Polské publikum vidělo ve finálovém programu dvě výhry asijských singlistů, zlaté medaile z párových disciplín oproti tomu zůstaly v Evropě. Na úvod si Ai Gotová z Japonska poradila s tureckou hráčkou Neslihan Yigitovou. Ve finále dvouhry mužů Hsu Jen Hao z Tchaj-wanu zkrotil ambice ukrajinského bijce Dmytra Zavadského. V čistě anglickém finále mixu si zkušení Nathan Robertson a Jenny Wallworková poradili s přemožiteli Bitmana a Bášové. Druhý anglický titul z párových disciplín pak přidaly Mariana Agathangelouová a Heather Olverová v deblu žen. Poslední zápas zajímal polské diváky nejvíce: ve finále čtyřhry mužů ale první nasazení Adam Cwalina a Michal Logosz nestačili na soupeře z Ruska a Polsko tak na domácím šampionátu zůstalu bez vítězství.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Ai Gotová (Japonsko) – Nelishan Yigitová (Turecko) 21:9 12:21 21:7
dvouhra mužů: Hsu Jen Hao (Tchaj-wan) – Dmytro Zavadský (Ukrajina) 21:17 21:10
smíšená čtyřhra: Nathan Robertson, Jenny Wallworková - Ben Stawski, Lauren Smithová (všichni Anglie) 21:15 21:11
čtyřhra žen: Mariana Agathangelouová, Heather Olverová (Anglie) – Eva Leeová, Paula Lynn Obananaová (USA) 21:12 23:21
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 21:11 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS