O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Pohár Badmintonové akademie: dvě zlaté Dominiky Kurzové a Petra Jelínka

Most hostil o víkendu 14.-15. února republikový turnaj GPB dospělých. V Poháru akademie nejlépe uspěli Dominika Kurzová a Petr Jelínek, kteří zvítězili ve dvou disciplínách. Domácím udělala radost výhra Bedřicha Valenty a páru Veronika Koldová-Valerie Ondrášková.

Ve dvouhře mužů vstupoval Valenta do soutěže jako nasazená jednička a i přes dílčí obtíže dokázal svou úlohu naplnit. Už v prvním kole se pořádně nadřel na výhru nad Markem Tellerem, těsnou koncovku musel zachraňovat i ve druhém kole se Steffenem Grunertem a čtvrtfinále proti Davidu Pokornému vyhrál až na tři sety. Ve finále si však Bedřich Valenta poradil s Jakubem Zahrádkou "bezpečně" 21:17 a 21:15, a udělal tak radost domácímu, pořadatelskému klubu Super Stars Most.

K Valentovi se zlatým úspěchem připojily také Veronika Koldová a Valerie Ondrášková. I "V+V" vstupovaly do turnaje jako nasazené jedničky, a po výhrách nad páry Fridrichová-Matějková, Nesvedová-Phamová a ve finále i nad Zuzanou Klusoňovou a Terezou Lajdovou se mohly radovat z druhého mosteckého vítězství.

Párovým disciplínám s mužskou účastí dominoval Petr Jelínek. Ve čtyřhře mužů spolu s Petrem Hoškem byli výraznými papírovými favority a také to potvrdili, když dokázali vyhrát beze ztráty setu. Ve finále jim byli soupeři Josef Kočí a Přemysl Voráč, dosáhli na 20 a 10 bodů. Jelínek pak přidal výhru i ve smíšené čtyřhře společně s Dominikou Kurzovou, nejzajímavějším zápasem v této disciplíně pak bylo finále proti domácímu páru Bedřich Valenta – Veronika Koldová; Jelínek s Kurzovou nakonec vyhráli 19:21 21:14 a 21:15.

Dominika Kurzová pak ještě doplnila "double" výhrou ve dvouhře žen, kde si postupně poradila s Victorií Belyaevou, Valerií Ondráškovou, Terezou Lajdovou a ve finále i s Janou Panochovou. Stříbrná medaile byla ale velkým úspěchem i pro mosteckou juniorku, stejně tak jako třetí místo teprve patnáctileté Veroniky Dobiášové.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

MČR dospělých: tři obhajoby, Petr Koukal má šestý titul

Ve čtyřech z pěti disciplín ovládli mistrovství ČR nasazení hráči číslo 1, ve třech případech šlo o obhájce loňské výhry: Kristínu Gavnholt a páry Bitman-Bášová a Rubáš-Sobota. Po roční přestávce získal svůj šestý titul ve dvouhře ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!