O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Petr Koukal st. o soustředění juniorské reprezentace v Berouně

V týdnu od 8.8. do 12.8.2011 proběhlo v Berouně úvodní soustředění juniorského výběru pod vedením nové trenérské dvojice Petra Koukala a Stanislava Kohoutka. Pomáhal nám také dlouhodobě ve Španělsku žijící čínský trenér Yang, který byl v ČR na pozvání oddílu Sokol Doubravka. Soustředění se zúčastnilo všech 24 pozvaných hráčů.

Juniorky: Monika Světničková, Dominika Budzelová, Kristýna Brunátová, Michaela Zelinková, Eliška Kelnarová, Denisa Šikalová, Sabina Milová, Ivana Zychová, Veronika Koldová, Veronika Úblová, Michaela Myšáková, Lucie Černá, Tereza Lajdová

Junioři: Petr Beran, Jan Louda, Jan Somerlík, Adam Šářec, Jan Koňas, Jan Hubáček, Adam Mendrek, Jaromír Janáček, Bedřich Valenta, Michal Světnička, Michal Hamáček

Většina hráčů přijela dobře připravená a tak si myslím, že soustředění splnilo svůj hlavní cíl. Chtěli jsme se Standou poznat všechny hráče, vidět je při tréninkové zátěži i ve vzájemných tréninkových zápasech. S každým z nich jsem si také individuálně promluvil o jeho tréninkových možnostech a dalších plánech do budoucna. Jediným stínem tak bylo zranění jedné z nejlepších mladých hráček Kristýny Brunátové z Prahy, která si při běhání poškodila postranní vaz v koleni. Věřím však, že při jejím mládí bude vše brzy v pořádku a Kristýna se stane platnou členkou juniorského reprezentačního kádru. Trochu větší problém vidím v dlouhodobě přetrvávajících zdravotních problémech několika dalších hráček. Ty si je budou muset přednostně vyřešit, aby mohla jejich sportovní kariéra úspěšně pokračovat dál.

Po skončení soustředění jsme podle předem připraveného plánu vybrali užší skupinu hráčů, se kterými chceme nyní dál pracovat. S těmi, u kterých je poznámka o zdravotním stavu, počítám až po vyřešení jejich problémů.

Juniorky: Monika Světničková, Kristýna Brunátová (100% zdravotní stav), Denisa Šikalová (100% zdravotní stav), Sabina Milová, Ivana Zychová (100% zdravotní stav), Veronika Koldová a Lucie Černá.

Junioři: Jan Louda, Jan Somerlík, Jan Hubáček, Adam Mendrek, Jaromír Janáček, Bedřich Valenta

Jak jsem avizoval již v úvodním dopise, není tato skupina v žádném případě uzavřená. Budeme průběžně sledovat všechny hráče, kteří se tohoto soustředění zúčastnili a časem samozřejmě i další, kteří si o to svojí výkonností řeknou. Stejně tak budeme sledovat přístup a tréninkovou práci všech nyní vybraných hráčů. Program společných soustředění a reprezentačních akcí na období do konce roku 2011 je následující:

1/ Termíny společných 3-denních soustředění v Nymburku jsou následující 29.8-31.8, 12.9-14.9, 3.10-5.10, 17.10-19.10, 7.11-9.11, 28.11-30.11, 12.12-14.12. Na každé z nich pošlu všem nominovaným oficiální pozvánku.

2/ Zúčastníme se 3 mezinárodních juniorských turnajů (MMJ Belgie, Slovenska a Česka) a MEJ U17 v Portugalsku, kde budeme hrát soutěž družstev i jednotlivců. O listopadovém MSJ na Tchajwanu se zatím jedná, ale z důvodu nedostatku financí se jako družstvo určitě nezúčastníme. V úvahu přichází jen soutěž jednotlivců, ale bude to dost drahá záležitost a ČBaS může poskytnout celkový příspěvek maximálně 45.000 Kč. Nejbližší akcí je nyní MMJ Belgie v září 2011 a nominace 4 hráčů bude oznámena po soustředění na konci srpna.

3/ Program individuálních tréninků bude upřesněn v průběhu září.

V Hořovicích 14.8.2011

Petr Koukal, trenér juniorské reprezentace

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.08.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS