O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Petr Koukal podstoupil operaci, titul v Brně obhajovat nebude

Nejlepší český hráč současnosti Petr Koukal nebude obhajovat titul na mezinárodním mistrovství ČR v Brně. Ze hry ho vyřadila náhlá akutní operace: při preventivní urologické prohlídce zjistili lékači Petrovi nádor na varleti. Petr by se mohl na kurty vrátit během šesti týdnů, záleží však na výsledku dalších vyšetření.

Mezinárodní mistrovství ČR bez obhájce

Informace o náhlé operaci Petra Koukala se dostala do médií v pátek 17. září prostřednictvím stručné tiskové zprávy. Ta uváděla: "Badmintonista Petr Koukal se včera v odpoledních hodinách musel po lékařské prohlídce v Praze podrobit náhlému chirurgickému zákroku," detaily o povaze operace se fanoušci dozvěděli až v rozhovoru, který Petr dnes poskytl oficiálním svazovým stránkám Czechbadminton.

Události podle slov naší singlové jedničky nabraly rychlý spád: preventivní urologická prohlídka ve středu zjistila nádor. Od lékaře putoval Petr rovnou na kliniku, kde ve čtvrtek kolem poledne podstoupil operaci. "Operace proběhla v celkové narkóze a nádor byl bez problémů odstraněn," zní dobrá zpráva od Petra pro fanoušky, důležité ale ještě bude, jak dopadne histologie a CT vyšetření, které určí další léčbu. Jizva a poškozený tříselný kanál by se měly zahojit během čtyř až šesti týdnů.

Ruší se příprava s Budi Santosem, účast na MMČR ne

Náhlá a nečekaná operace přišla možná v nejnevhodnější chvíli: Petr Koukal musel zrušit plánovanou dvouměsíční přípravu s indonéským trenérem Budi Santosem, který do České republiky přiletěl v pondělí. Petr přijde o možnost obhájit titul na Mezinárodním mistrovství České republiky, které se koná příští víkend v Brně – a o možnost získat další body do světového žebříčku. V poslední době měl přitom Petr Koukal výbornou formu, na Bitburger Open porazil anglickou jedničku Rajiva Ousepha a účastí v semifinále vytvořil český rekord v zisku bodů na jediném turnaji.

Petr Koukal jako tvář Mezinárodního mistrovství přece jen možná bude v Brně přítomen, dovolí-li mu to aktuální zdravotní stav: plánuje spolukomentovat zápasy či vést divácké soutěže. Zda se ale v hale na brněnském výstavišti objeví "kluk z plakátu" nebo ne, je vedlejší: důležité je, aby Petrovi všechna vyšetření dopadla dobře, pooperační jizvy se brzy zhojily a náš reprezentant mohl pokračovat ve své slibně se rozvíjející mezinárodní kariéře. Držíme palce, Petře!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Video: Petr Koukal - Rajiv Ouseph

Sledujte jeden z nejlepších zápasů českého hráče na světové scéně - Petr Koukal se ve čtvrtfinále Bitburger Open 2010 utkal s Rajivem Ousephem a favorizovaného Angličana porazil ve třech setech. Součástí článku je i videozáznam ...


Tagy: petr koukal


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!