O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Petr Koukal podstoupil operaci, titul v Brně obhajovat nebude

Nejlepší český hráč současnosti Petr Koukal nebude obhajovat titul na mezinárodním mistrovství ČR v Brně. Ze hry ho vyřadila náhlá akutní operace: při preventivní urologické prohlídce zjistili lékači Petrovi nádor na varleti. Petr by se mohl na kurty vrátit během šesti týdnů, záleží však na výsledku dalších vyšetření.

Mezinárodní mistrovství ČR bez obhájce

Informace o náhlé operaci Petra Koukala se dostala do médií v pátek 17. září prostřednictvím stručné tiskové zprávy. Ta uváděla: "Badmintonista Petr Koukal se včera v odpoledních hodinách musel po lékařské prohlídce v Praze podrobit náhlému chirurgickému zákroku," detaily o povaze operace se fanoušci dozvěděli až v rozhovoru, který Petr dnes poskytl oficiálním svazovým stránkám Czechbadminton.

Události podle slov naší singlové jedničky nabraly rychlý spád: preventivní urologická prohlídka ve středu zjistila nádor. Od lékaře putoval Petr rovnou na kliniku, kde ve čtvrtek kolem poledne podstoupil operaci. "Operace proběhla v celkové narkóze a nádor byl bez problémů odstraněn," zní dobrá zpráva od Petra pro fanoušky, důležité ale ještě bude, jak dopadne histologie a CT vyšetření, které určí další léčbu. Jizva a poškozený tříselný kanál by se měly zahojit během čtyř až šesti týdnů.

Ruší se příprava s Budi Santosem, účast na MMČR ne

Náhlá a nečekaná operace přišla možná v nejnevhodnější chvíli: Petr Koukal musel zrušit plánovanou dvouměsíční přípravu s indonéským trenérem Budi Santosem, který do České republiky přiletěl v pondělí. Petr přijde o možnost obhájit titul na Mezinárodním mistrovství České republiky, které se koná příští víkend v Brně – a o možnost získat další body do světového žebříčku. V poslední době měl přitom Petr Koukal výbornou formu, na Bitburger Open porazil anglickou jedničku Rajiva Ousepha a účastí v semifinále vytvořil český rekord v zisku bodů na jediném turnaji.

Petr Koukal jako tvář Mezinárodního mistrovství přece jen možná bude v Brně přítomen, dovolí-li mu to aktuální zdravotní stav: plánuje spolukomentovat zápasy či vést divácké soutěže. Zda se ale v hale na brněnském výstavišti objeví "kluk z plakátu" nebo ne, je vedlejší: důležité je, aby Petrovi všechna vyšetření dopadla dobře, pooperační jizvy se brzy zhojily a náš reprezentant mohl pokračovat ve své slibně se rozvíjející mezinárodní kariéře. Držíme palce, Petře!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Tagy: petr koukal


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS