O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Petr Koukal podlehl Pablo Abianovi ve třech setech

Ve svém druhém utkání na olympijském turnaji podlehl Petr Koukal Pablo Abianovi ze Španělska po třech napínavých setech a více než hodinové bitvě. S Londýnem se tak rozloučí bez vítězství.

Hned první výměna byla pořádně dlouhá, ale Petr ji zakončil, jak je mu vlastní, drtivým útokem. Další dva rychlé body znamenaly úspěšný vstup do utkání. Pak se ale trochu přestal vyplácet tlak na zadní backhandový roh soupeře a stejně rychle přišlo i srovnání na 3:3. Oproti zápasu s Taufikem Hidayatem se hrály mnohem delší a rozvážnější výměny. Za stavu 4:4 se Petr Koukal pozvbuzoval příliš hlasitě, až ho musel umravnit hlavní rozhodčí – udělal totiž gesto směrem k soupeři. Ale to ho nijak nesrazilo: backhandový klír přesně na zadní čáru získal našemu hráči vedení. I další klír dopadl do hřiště a Petr se tak ujal vedení 6:4. Smeč do kříže, 7:4 – a technická přestávka pro rozhozeného Španěla.

Častá nejistota Abiana v zadní části kurtu pomáhala Petrovi k lacinějším bodům. Další přišel za stavu 8:6. Přetahovaná ale pokračovala: odstup jednoho či dvou bodů se držel až do přestávky, na kterou šli hráči za stavu 11:8. Po přestávce se Abian pouští do útoků o něco odvážněji, ale Petr se stále drží. Za stavu 15:15 se schyluje k dramatickému závěru sady. Petr bohužel ztrácí – hraje do autu a Abianovi se daří vracet jeho útoky – 15:17, 16:18. A i přes dobrý úvod a mnohem živější a kvalitnější herní projev nakonec prohrává první set poměrem 17:21.

Druhou sadu otevírá lépe Abian, vede 2:0. Petr kontruje a drží si odstup jednoho či dvou bodů: 2:1, 3:2. Rozdíl není velký, ale španělský badmintonista přece jen získává pro sebe více bodů a drží si náskok – ze stavu 6:3 Petr stahuje na 7:6, vyrovnává a dokonale pětibodovou sérií průběh sady otáčí! Tvrdé zakončení a je to dokonce 10:7, teprve pak Abian zachytí nástup českého badmintonisty. Do přestávky jde Petr opět za příznivého stavu 11:8. Do druhé části druhé sady vstupuje Abian s taktikou přimět Petra hrát více na síti a zdá se, že to vychází – stahuje na rozdíl jediného bodu, stav je 13:12. Ale český hráč si nechce nechat vedení proklouznout mezi prsty: po dlouhatánské výměně vede 15:12 a vzápětí 17:13 dvěma rychlými body. Abian stahuje na 17:15, Petr odpovídá smečí na 18:15. Další bod pro Španěla, ale v koncovce má stále navrch Petr. 19:16, ještě dva body! 20:16, čtyři setboly pro českého badmintonistu. A za 24 minut uzavírá Petr Koukal druhou sadu vítězstvím 21:16.

Dlouhá porada s koučem Zdeňkem Musilem a začíná třetí set. Prvním bodem ho však otevírá Abian. Následně pokládá Koukala na zem a vede 2:0. Dvě rychlé výměny, stav je 3:1, vzápětí 4:2. Petr se drží na dostřel. Odskok na 6:4, Koukal boduje křižnými smeči. 7:5, stále ne a ne dostat se na rozdíl jediného bodu. Oba soupeři jsou pořádně hlasití, napomenutí se tentokrát dočká Abian. Ale emoce pracují, je vidět, že jim na vítězství záleží. Bohužel, Španěl odskakuje na rozdíl čtyř bodů, je to 9:5. 10:5 – tohle už začíná být vážné. A za stavu 11:5 bude muset po změně stran Petr sebrat skutečně všechny zbývající síly, aby zastavil lavinu španělských bodů.

Po pauza se zdá, že odpočinek Petrovi prospěl. Získává první dva body, stav je 7:11. Hraje se už přes hodinu a Abian vede 12:8. Nic ale ještě není ztraceno! 13:9, rozdíl zůstává čtyřbodový. Bohužel, 16:10. Koncovka se blíží. Petr stahuje na 16:12. 17:15, Koukal mocně finišuje, ale bude to stačit? 18:16, stále dvoubodový rozdíl. Český hráč je agresivnější, Abian často v obraně skáče rybičky, ale daří se mu držet našeho badmintonistu v odstupu – 19:16. A další dva body míří na stranu španělského hráče: po 24 minutách končí třetí sada výhrou Pabla Abiana. Petr strávil na kurtu 71 minut a svému druhému soupeři ve skupině nakonec podlehl ve třech vyrovnaných setech.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS