O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Petr Koukal bude vlajkonošem české olympijské výpravy!

V čele výpravy českých sportovců při zahájení olympijských her půjde Petr Koukal! Náš nejlepší badmintonista bude v Londýně českým vlajkonošem.

Samé dobré zprávy přicházejí v posledních dnech v souvislosti s olympijským turnajem. Krátce poté, co byla oficiálně schválena česká olympijská nominace a potvrzena účast Kristíny Gavnholt i Petra Koukala, přišlo další velké ocenění pro naši badmintonovou jedničku. Petr Koukal bude vlajkonošem české výpravy na OH v Londýně 2012! Při zahajovacím ceremoniálu tedy půjde v čele více než stočlenné skupiny českých reprezentantů.

V historii samostatné České republiky doposud vždy měli vlajkonoši blízko k vodě – v Atlantě 1996 nesl vlajku veslař Václav Chalupa, v Sydney 2000 to byl kanoista Martin Doktor, v Athénách 2004 šel v čele průvodu plavec Květoslav Svoboda a v roce 2008 v Pekingu (kde už byli přítomní i oba naši badmintonisté) poprvé žena, kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Petr Koukal tak dostal přednost například před atletickými hvězdami formátu Romana Šebrleho či Barbory Špotákové, či dalšími medailovými adepty jako například Ondřej Synek, David Kostelecký, Kateřina Emmons, Petra Kvitová, Jaroslav Kulhavý... Ambice Petra Koukala takové nejsou, za velký úspěch by považoval čtvrtfinále – případná medaile by byla už opravdu z kategorie "amerických snů".

Nést českou vlajku v čele olympijského průvodu je velkou odměnou Petru Koukalovi za jeho boj o návrat na světovou scénu po překonání rakoviny, a zároveň velkou událostí pro český badminton. ČOV vždy oznamoval jméno vlajkonoše až těsně před zahájením olympiády, tentokrát ale udělal výjimku. "Touto volbou jsme chtěli ukázat i na další význam sportu, který může pomoci i v těžkých životních situacích," řekl dnes šéf české mise v Londýně František Dvořák na tiskové konferenci. Od Koukala vzápětí dostal ke kulatému jubileu badmintonovou raketu.

Petrovi i za BadmintonWeb gratulujeme a ať si užije nejen čestnou pozici vlajkonoše, ale i celý olympijský turnaj!

Přehled českých a čs. vlajkonošů na LOH (zdroj ČTK):

1920 (Antverpy) - Václav Vohralík, atletika
1924 (Paříž) - František Janda-Suk, atletika
1928 (Amsterodam) - Josef Effenberg, sportovní gymnastika
1932 (Los Angeles) - žádný vlajkonoš
1936 (Berlín) - Josef Klapuch, zápas
1948 (Londýn) - Ladislav Trpkoš, basketbal
1952 (Helsinky) - Vít Matlocha, sportovní gymnastika
1956 (Melbourne) - Zdeněk Růžička, sportovní gymnastika
1960 (Řím) - Jiří Kormaník, zápas
1964 (Tokio) - Karel Klečka, sportovní gymnastika
1968 (Mexico City) - Bohumil Golián, volejbal
1972 (Mnichov) - Ludvík Daněk, atletika
1976 (Montreal) - Ludvík Daněk, atletika
1980 (Moskva) - Imrich Bugár, atletika
1984 (Los Angeles) - bez účasti Československa
1988 (Soul) - Imrich Bugár, atletika
1992 (Barcelona) - Jozef Lohyňa, zápas
1996 (Atlanta) - Václav Chalupa, veslování
2000 (Sydney) - Martin Doktor, rychlostní kanoistika
2004 (Atény) - Květoslav Svoboda, plavání
2008 (Peking) - Štěpánka Hilgertová, vodní slalom
2012 (Londýn) - Petr Koukal, badminton

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

BadmintonWeb tipuje: kdo vyhraje olympiádu?

Tipovat je vždy ošidné. Ale proč si krátce před zahájením badmintonových bojů londýnské olympiády nezaspekulovat, kdo si vybojuje zlaté medaile? Čtěte tipy BadmintonWebu doplněné o romantická přání.


Tagy: petr koukal, oh


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS