O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Petr Koukal bude vlajkonošem české olympijské výpravy!

V čele výpravy českých sportovců při zahájení olympijských her půjde Petr Koukal! Náš nejlepší badmintonista bude v Londýně českým vlajkonošem.

Samé dobré zprávy přicházejí v posledních dnech v souvislosti s olympijským turnajem. Krátce poté, co byla oficiálně schválena česká olympijská nominace a potvrzena účast Kristíny Gavnholt i Petra Koukala, přišlo další velké ocenění pro naši badmintonovou jedničku. Petr Koukal bude vlajkonošem české výpravy na OH v Londýně 2012! Při zahajovacím ceremoniálu tedy půjde v čele více než stočlenné skupiny českých reprezentantů.

V historii samostatné České republiky doposud vždy měli vlajkonoši blízko k vodě – v Atlantě 1996 nesl vlajku veslař Václav Chalupa, v Sydney 2000 to byl kanoista Martin Doktor, v Athénách 2004 šel v čele průvodu plavec Květoslav Svoboda a v roce 2008 v Pekingu (kde už byli přítomní i oba naši badmintonisté) poprvé žena, kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Petr Koukal tak dostal přednost například před atletickými hvězdami formátu Romana Šebrleho či Barbory Špotákové, či dalšími medailovými adepty jako například Ondřej Synek, David Kostelecký, Kateřina Emmons, Petra Kvitová, Jaroslav Kulhavý... Ambice Petra Koukala takové nejsou, za velký úspěch by považoval čtvrtfinále – případná medaile by byla už opravdu z kategorie "amerických snů".

Nést českou vlajku v čele olympijského průvodu je velkou odměnou Petru Koukalovi za jeho boj o návrat na světovou scénu po překonání rakoviny, a zároveň velkou událostí pro český badminton. ČOV vždy oznamoval jméno vlajkonoše až těsně před zahájením olympiády, tentokrát ale udělal výjimku. "Touto volbou jsme chtěli ukázat i na další význam sportu, který může pomoci i v těžkých životních situacích," řekl dnes šéf české mise v Londýně František Dvořák na tiskové konferenci. Od Koukala vzápětí dostal ke kulatému jubileu badmintonovou raketu.

Petrovi i za BadmintonWeb gratulujeme a ať si užije nejen čestnou pozici vlajkonoše, ale i celý olympijský turnaj!

Přehled českých a čs. vlajkonošů na LOH (zdroj ČTK):

1920 (Antverpy) - Václav Vohralík, atletika
1924 (Paříž) - František Janda-Suk, atletika
1928 (Amsterodam) - Josef Effenberg, sportovní gymnastika
1932 (Los Angeles) - žádný vlajkonoš
1936 (Berlín) - Josef Klapuch, zápas
1948 (Londýn) - Ladislav Trpkoš, basketbal
1952 (Helsinky) - Vít Matlocha, sportovní gymnastika
1956 (Melbourne) - Zdeněk Růžička, sportovní gymnastika
1960 (Řím) - Jiří Kormaník, zápas
1964 (Tokio) - Karel Klečka, sportovní gymnastika
1968 (Mexico City) - Bohumil Golián, volejbal
1972 (Mnichov) - Ludvík Daněk, atletika
1976 (Montreal) - Ludvík Daněk, atletika
1980 (Moskva) - Imrich Bugár, atletika
1984 (Los Angeles) - bez účasti Československa
1988 (Soul) - Imrich Bugár, atletika
1992 (Barcelona) - Jozef Lohyňa, zápas
1996 (Atlanta) - Václav Chalupa, veslování
2000 (Sydney) - Martin Doktor, rychlostní kanoistika
2004 (Atény) - Květoslav Svoboda, plavání
2008 (Peking) - Štěpánka Hilgertová, vodní slalom
2012 (Londýn) - Petr Koukal, badminton

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Tagy: petr koukal, oh


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS