O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. Blízko velkého úspěchu byla i Lucie Havlová, která skončila druhá ve dvouhře dívek.

Česká stopa: Lucie Havlová nakonec stříbrná, další byli na dohled medailím

Nejvýraznější stopu v turnajovém pavouku za sebou zanechala bezpochyby Lucie Havlová. Česká singlistka se probila přes náročné třísetové zápasy se soupeřkami z Ukrajiny, Polska, Maďarska či Slovenska a teprve ve finále podlehla nasazené jedničce turnaje, Yelyzavetě Zharkové z Ukrajiny 13:21 a 17:21. Lucie ale dlouho držela český prapor v turnaji a před jejími výkony i konečným umístěním se sluší smeknout.

Na medaile v domácím prostředí dále dosáhli ve smíšené čtyřhře Adam Mendrek a Kateřina Tomalová. Oba možná doufali v lepší singlovou bilanci, ale nejvíc se jim nakonec zadařilo právě v mixu, kde skončili na třetím místě, přitom získali krom jiných skalp nasazené slovinské dvojice Alen Roj – Urska Polcová.

Medailovou sbírku České republiky z domácího šampionátu pak doplnila ještě překvapivě Michaela Brečkayová. Mladá hráčka pražské Astry těžila ze spolupráce s běloruskou partnerkou Viktorií Varabyovou, která jim vynesla bronzové medaile za čtyřhru dívek.

Pavouky ostatních disciplín sice přetékaly českými hráči, ti ale často končili v prvních kolech a do bojů o medaile nezasáhli. To platí beze zbytku pro dvouhru chlapců, ve čtyřhře byli blízko medailím Ivo Stoklas a Vojtěch Šelong, rozhodující čtvrtfinálové utkání však prohráli.

Nedělní program patřil Francii

Po zhodnocení výsledků nedělního finálového programu by možná měla obec Orlová upravit oficiální výslovnost svého názvu a razovité ostravské „R“ nahradit libozvučným frrrancouzským rrráčkováním. Důvod? Reprezentanti galského kohouta vyhráli, co mohli, a odvezli si z Orrrlové čtyři zlaté medaile. O ukrajinsko-českém finále dvouhry dívek už byla řeč, nyní tedy k ostatním disciplínám.

Ve smíšené čtyřhře i dvouhře chlapců se potvrdily papírové předpoklady – vyhrály nasazené jedničky. Gaetan Mittelheisser a Lorraine Baumannová mají německá příjmení... a hrají jako Dánové – dalo by se s nadsázkou říci o výkonu mixového páru, který si podmanil Yonex Czech Junior International. Na medaili dosáhl i bratr Lorraine – Marin Baumann. Ve finále dvouhry chlapců však podlehl svému reprezentačnímu kolegovi Lucasi Claerboutovi. Hráč, který nedávno porazil i Tomáše Kopřivu, neměl na turnaji srovnatelnou konkurenci.

V dalším programu si Marin Baumann spravil chuť – společně s Gaetanem Mittelheisserem totiž vyhráli čtyřhru chlapců, a se slovinskými soupeři věru neměli mnoho práce: na kurtu strávili popuhých 17 minut! Francouzskou dominanci potvrdily ve čtyřhře dívek Cyrielle Grosjeanová a Lauren Meheustová po třísetové výhře nad párem z Ukrajiny.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Gaetan Mittelheisser, Lorraine Baumannová (Francie) – Gennadiy Natarov, Yulia Kazarinovová (Ukrajina) 23:21 21:16
dvouhra dívek: Yelyzaveta Zharková (Ukrajina) – Lucie Havlová (Česká republika) 21:13 21:17
dvouhra chlapců: Lucas Claerbout - Marin Baumann (oba Francie) 21:18 21:11
čtyřhra dívek: Cyrielle Grosjeanová, Lauren Meheustová (Francie) – Anastasiya Dmytryshynová, Darya Samarchantsová (Ukrajina) 21:13 18:21 21:13
čtyřhra chlapců: Marin Baumann, Gaetan Mittelheisser (Francie) – Mitja Semrov, Urban Turk (Slovinsko) 21:4 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS