O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. Blízko velkého úspěchu byla i Lucie Havlová, která skončila druhá ve dvouhře dívek.

Česká stopa: Lucie Havlová nakonec stříbrná, další byli na dohled medailím

Nejvýraznější stopu v turnajovém pavouku za sebou zanechala bezpochyby Lucie Havlová. Česká singlistka se probila přes náročné třísetové zápasy se soupeřkami z Ukrajiny, Polska, Maďarska či Slovenska a teprve ve finále podlehla nasazené jedničce turnaje, Yelyzavetě Zharkové z Ukrajiny 13:21 a 17:21. Lucie ale dlouho držela český prapor v turnaji a před jejími výkony i konečným umístěním se sluší smeknout.

Na medaile v domácím prostředí dále dosáhli ve smíšené čtyřhře Adam Mendrek a Kateřina Tomalová. Oba možná doufali v lepší singlovou bilanci, ale nejvíc se jim nakonec zadařilo právě v mixu, kde skončili na třetím místě, přitom získali krom jiných skalp nasazené slovinské dvojice Alen Roj – Urska Polcová.

Medailovou sbírku České republiky z domácího šampionátu pak doplnila ještě překvapivě Michaela Brečkayová. Mladá hráčka pražské Astry těžila ze spolupráce s běloruskou partnerkou Viktorií Varabyovou, která jim vynesla bronzové medaile za čtyřhru dívek.

Pavouky ostatních disciplín sice přetékaly českými hráči, ti ale často končili v prvních kolech a do bojů o medaile nezasáhli. To platí beze zbytku pro dvouhru chlapců, ve čtyřhře byli blízko medailím Ivo Stoklas a Vojtěch Šelong, rozhodující čtvrtfinálové utkání však prohráli.

Nedělní program patřil Francii

Po zhodnocení výsledků nedělního finálového programu by možná měla obec Orlová upravit oficiální výslovnost svého názvu a razovité ostravské „R“ nahradit libozvučným frrrancouzským rrráčkováním. Důvod? Reprezentanti galského kohouta vyhráli, co mohli, a odvezli si z Orrrlové čtyři zlaté medaile. O ukrajinsko-českém finále dvouhry dívek už byla řeč, nyní tedy k ostatním disciplínám.

Ve smíšené čtyřhře i dvouhře chlapců se potvrdily papírové předpoklady – vyhrály nasazené jedničky. Gaetan Mittelheisser a Lorraine Baumannová mají německá příjmení... a hrají jako Dánové – dalo by se s nadsázkou říci o výkonu mixového páru, který si podmanil Yonex Czech Junior International. Na medaili dosáhl i bratr Lorraine – Marin Baumann. Ve finále dvouhry chlapců však podlehl svému reprezentačnímu kolegovi Lucasi Claerboutovi. Hráč, který nedávno porazil i Tomáše Kopřivu, neměl na turnaji srovnatelnou konkurenci.

V dalším programu si Marin Baumann spravil chuť – společně s Gaetanem Mittelheisserem totiž vyhráli čtyřhru chlapců, a se slovinskými soupeři věru neměli mnoho práce: na kurtu strávili popuhých 17 minut! Francouzskou dominanci potvrdily ve čtyřhře dívek Cyrielle Grosjeanová a Lauren Meheustová po třísetové výhře nad párem z Ukrajiny.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Gaetan Mittelheisser, Lorraine Baumannová (Francie) – Gennadiy Natarov, Yulia Kazarinovová (Ukrajina) 23:21 21:16
dvouhra dívek: Yelyzaveta Zharková (Ukrajina) – Lucie Havlová (Česká republika) 21:13 21:17
dvouhra chlapců: Lucas Claerbout - Marin Baumann (oba Francie) 21:18 21:11
čtyřhra dívek: Cyrielle Grosjeanová, Lauren Meheustová (Francie) – Anastasiya Dmytryshynová, Darya Samarchantsová (Ukrajina) 21:13 18:21 21:13
čtyřhra chlapců: Marin Baumann, Gaetan Mittelheisser (Francie) – Mitja Semrov, Urban Turk (Slovinsko) 21:4 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lucie Havlová: "Chci si juniorské turnaje ještě užít."

Lucie Havlová je oporou české juniorské reprezentace. Na domácím mezinárodním mistrovství juniorů v Orlové dosáhla plzeňská hráčka na stříbrnou medaili ve dvouhře. Čtěte rozhovor BadmintonWebu a hodnocení trenéra Michala Turoně.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS