O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Olympijský turnaj: překvapení ze Srí Lanky

Singlisté způli ukončili své zápolení ve skupinách a olympijský turnaj se brzy přehoupne do své druhé, vyřazovací fáze. Hodně se na kurtech zapotil Lee Chong Wei – turnajová jednička musela o postupu proti Villemu Langovi z Finska rozhodnout až ve třetí sadě.

Byl to zcela nečekaný pohled pro všechny, kdo si krátce před půlnocí zapnuli živé vysílání olympijského kanálu. Po prvních hladce vyhraném setu si najednou malajský favorit Lee Chong Wei nevěděl rady s bojovným Ville Langem z Finska. Výborná práce na síti a odvážná útočná hra doslova ničily turnajovou jedničku. Lang získal druhý set 21:14 a držel se i v úvodu rozhodující sady. Teprve za stavu 11:10 Lee našel svou obvyklou dominanci a zvítězil nakonec 21:11. V prvním kole pavouka se střetne s vítězem skupiny B, ve druhé větvi horní osminy pavouka pak čeká ještě doposud největší překvapení turnaje. Niluka Karunaratne ze Srí Lanky vyřadil ve dvoučlenné skupině osmého nasazeného Kenichi Taga z Japonska ve dvou setech.

Z ostatních skupin už postupovali papíroví favorité. Chen Long si v klidu poradil s Boonsakem Ponsanou, Peter Gade nedal šanci Pedru Martinsovi, hladce postoupil i Lee Hyun-il, Chen Jin vyučil Przemyslawa Wachu, Sho Sasaki i Lin Dan udělovali svým protivníkům jednociferné debakly.

Podobně mezi ženami došlo k jedinému překvapivému vypadnutí nasazené hráčky: Sung Ji Hyun z Korey nestačila na Yip Pui Yin z Hong Kongu. Jinak se potvrzovala kvalita daná postavením na světovém žebříčku: Wang Yihan, Saina Nehwalová, Li Xuerui, Wang Xin – ty všechny postoupily bez výraznějších obtíží. Jistotu účasti v pavouku už má i Juliane Schenková; všichni si přitom ještě čerstvě pamatujeme, jak jí zatopila naše Kristína Gavnholt.

Ve čtyřhře mužů je zatím jasné pouze o postupujících ze skupiny B, v níž zvítězili Bodin Issara a Maneepong Jongjit z Thajska, druhými postupujícími jsou Mohammad Ahsan a Bona Septano z Indonésie. Překvapivě ze hry už je druhý nejlepší korejský pár Ko-Yoo. Ze skupiny A určitě postoupí páry Cai-Fu a Fang-Lee, ve vzájemném duelu si to už jen rozdají o pozici nasazených. Stejné to bude ve skupině C, kde jsou zatím první Chai-Guo z Číny, druzí o skóre Boe a Mogensen z Dánska. A ve skupině D se bude podobně rozhodovat o pořadí mezi páry Jung-Lee z Korey a malajskou dvojicí Koo-Tan.

Čtyřhra žen bude takřka výsostnou záležitostí asijských párů. Ze skupiny A postoupí Wang-Yu z Číny a Kim-Jung z Korey. Ve skupině B zatím vedou se dvěma výhrami Fujiiová a Kakiiwová z Japonska, šanci postoupit ještě mají páry Cheng-Chein z Tchaj-wanu a Guttová-Ponnappová z Indie. Ze skupiny C už s určitostí postoupí dvojice Ha-Kim z Korey a Jauhariová-Poliiová z Indonésie. A ve skupině D pravděpodobně postoupí čínský pár Tian-Zhao a s ním japonská dvojice Maedová-Suetsunová, i když dánský pár Pedersenová-Juhlová má ještě naději situaci zvrátit.

V mixu se proti očekáváním nedařilo britské dvojici Adcock-Bankierová. Jako podle kopíráku prohráli své dva zápasy s evropskými soupeři 1:2 na sety a s turnajem se loučí. Postup vedle čínského páru Zhang-Zhao si vybojovali v těsné koncovce třetí sady Němci Fuchs a Michelsová. Ve skupině B to vypadá na postup dvou evropských párů – vedle suverénní dvojice Fischer-Pedersenová by se do pavouka mohli posunout Mateusiak a Ziebová z Polska. Skupina C už má jasné postupující: páry Ahmad-Natsirová a Laybourn-Juhlová si to rozdají jen o konečné pořadí. A konečně ve skupině D mohou na postup vedle čínské dvojice Xu-Ma ještě teoreticky pomýšlet Chen-Cheng z Tchaj-wanu a o něco reálněji také Prapakamol a Thoungthongkamová z Thajska.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

All England: velké dánské vítězství v deblu

101. ročník nejslavnějšího badmintonového turnaje, All England Open, má za sebou velké finále. Tři zlaté medaile si připsali reprezentanti Číny, vítězství slaví také Lee Chong Wei a po dramatickém průběhu dánská deblová dvojice ...

Dvouhra mužů: získá Lin Dan čtvrté zlato v řadě?

Ačkoliv není světovou jedničkou, jasným favoritem dvouhry mužů na mistrovství světa v Paříži bude Lin Dan. Levoruký Číňan drží už nyní historický primát: vyhrál totiž tři zlaté medaile za sebou a letos může přidat čtvrté zlato v ...

Hans Kristian Vittinghus a Lee Chong Wei: když dva dělají totéž, není to totéž

Během US Open nachytal dánský badmintonista svého soupeře na nečekanou fintu - odehrání pod nohama ze zadního forehandu. Během utkání Canada Open proti indickému soupeři Praneethovi se Lee také dopustil "zadního forehandového ...

Videozáznam finále BWF Super Series

Chcete vidět v akci lídra světového pořadí Lee Chong Wei (Malajsie)? Světové jedničky z Dánska Matthias Boe – Carsten Mogensen, kteří v závěru loňského roku zaskočili všechny asijské debly? Tyhle a další hvězdy na videozáznamu z ...

India Open: domácí hráči na finále nedosáhli

Další turnaj elitní Super Serie hostila v minulém týdnu Indie. Maximem pro domácí hráče bylo i při neúčasti nejlepších Číňanů semifinále. Z vítězství ve dvouhrách se radovali Lee Chong Wei a Ratchanok Inthanonová.

Dozvuky olympijského skandálu: dvouletý trest pro Korejky!

Diskvalifikace čtyř párů poznamenala olympijský turnaj ve čtyřhře žen. A vyřazením dvou korejských, jednoho čínského a jednoho indonéského páru z pavouka vše neskončilo: Yu Yang krátce po OH ukončila kariéru, korejské hráčky čelí ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!