O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Olympijský los: Petra Koukala čeká Taufik Hidayat

Olympijský los přisoudil dnes krátce po 11 hodině soupeře našim dvěma zástupcům. Petra Koukala čeká souboj s Taufikem Hidayatem a Pablo Abianem. Kristína Gavnholt bude čelit tvrdé evropské konkurenci Juliane Schenkové a Larisy Grigové.

Olympijský turnaj se ve své první fázi rozehraje skupinovým systémem. Šestnáct skupin po dvou či třech hráčích pak přinese ve finále šestnáctku postupujících do zmenšeného vyřazovacího pavouka. V párových disciplínách jsou skupiny pouze čtyři, dvě první dvojice pak postoupí do čtvrtfinále celého turnaje.

Petr Koukal měl jako jeden z níže postavených hráčů jistotu, že bude nasazen do tříčlenné skupiny a vyhne se tak první osmičce nasazených. Los ho nakonec umístil do skupiny O. V abecedně předposlední skupině na něj čeká jedenáctý nasazený Taufik Hidayat. Utkat se s vítězem olympijských her 2004 bude pro Petra prestižní záležitostí – zároveň, jakkoli indonéský hráč zůstává jednoznačným favoritem – jeho aktuálně slabší forma vybízí k úvahám, zda by se nemohlo narodit malé evropské překvapení. S Taufikem se Petr v kariéře zatím utkal pouze jednou, v roce 2008 na French Open (tehdy ještě součást Super Serie) – a vedl si zdatně, když mu vzal první set 21:19; další dva už si zkušený Indonésan pohlídal. Druhým soupeřem pro Petra bude Pablo Abian - španělská jednička a aktuálně 34. hráč světového žebříčku je také jedním z přijatelnějších soupeřů. Pozor ale: Petrovi se ještě nikdy nepodařilo bojovného Abiana porazit. Na světové scéně se zatím tito soupeři utkali čtyřikrát, pouze v roce 2006 na mezinárodním mistrovství Chorvatska vzal Petr Pablovi alespoň jeden set.

Kristína Gavnholt se nakonec dostala do skupiny N, taktéž tříčlenné. Její největší soupeřkou v boji o postup do pavouka jistě bude německá jednička Juliane Schenková. Šestá nasazená hráčka má aktuálně vynikající formu a usiluje i o olympijskou medaili – vítězství Kristíny by tak bylo prvotřídním překvapením. Jednoznačně hovoří také statistika: obě hráčky už se na světové scéně utkaly devětkrát – a Kristína vždy odešla poražena. Pouze na Dutch International v roce 2008 a na mezinárodním mistrovství Rakouska v roce 2006 dokázala česká hráčka získat alespoň set. Naposledy ovšem na German Open 2011 uhrála "Kika" jen 5 a 12 bodů... Také s druhou soupeřkou nemá Kristína zrovna výstavní bilanci. Je jí ukrajinská hráčka Larisa Grigová. Papírový rozdíl mezi nimi není velký: Ukrajinka je 48. na světovém žebříčku, Kristína 51. Jenže všechny čtyři vzájemné zápasy vyhrála právě Grigová – dvakrát to bylo ve třech setech. Naposledy na mistrovství Evropy družstev porazila Kristínu 21:15 a 24:22.

Oba naši hráči mají těžký los – ale zároveň nejsou bez šance "urvat" alespoň jedno vítězství. Zápasy proti Taufiku Hidayatovi či Juliane Schenkové pro oba jistě budou odměnou za náročnou kvalifikaci. Držíme palce!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.07.2012]

Diskuze k článku

23.07.2012 19:04
Martin
Petrovi i Kristíně přeji mnoho štěstí, doufám že překvapení se konat bude :)). A jedna otázka, bude badminton a přímo Petrův zápas vysílat nějaká televizi či bude nějaký nonstop internet. přenos jako z All England?, Díky

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS