O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Olympijské hry: další dvě zlaté medaile pro Čínu

Ve dvouhře žen se hrálo také čínské finále: Li Xuerui v něm porazila Wang Yihan. Také čtyřhru žen ovládla největší badmintonová velmoc: Tian Qing a Zhao Yunlei si poradily se soupeřkami z Japonska; Zhao Yunlei tak získala v Londýně dvě zlaté medaile.

Sobotní program otevřelo semifinále čtyřhry mužů. V úvodním zápase Cai Yun a Fu Haifeng porazili malajskou dvojici Koo Kien Keat – Tan Boon Heong 21:9 a 21:19 – po prvním jednoznačném setu ukázali hráči z Malajsie, proč byli v minulosti i světovými jedničkami. Ani mnohdy zázračná obrana a kvalita v drajvových výměnách jim však nezajistily vítězství.

Ve druhém semifinále se zrodilo překvapení. Matthias Boe a Carsten Mogensen nejprve prohráli první sadu s korejskou dvojicí Lee Yong Dae – Jung Jae Sung 17:21. Pak ale svou taktickou hrou plnou měkčích útočných úderů a kvalitním podáním a příjmem začali favorizované soupeře přehrávat. Druhou sadu vyhráli 21:18 a třetí set v dramatické koncovce za aplausu tribun 22:20! Evropa má tedy díky nim jistotu druhé medaile, a to nejméně stříbrné.

V zápase o třetí místo ve čtyřhře žen "předběhly" Dány s medailovým ziskem Valeria Sorokinová a Nina Vislovová. Ruské deblistky si poradily s kanadským párem Alex Bruceová – Michelle Li 21:9 a 21:10 a získaly tak bronz.

Bronzovou medaili si odveze do Indie i Saina Nehwalová. Zápas o třetí místo proti levoruké Wang Xin se pro ni nevyvíjel dobře, ale po prohraném prvním setu 18:21 jí čínská soupeřka pro zranění duel vzdala.

V závěru odpoledního programu došlo na dvojí boj o zlaté medaile. Napínavé finále ženské dvouhry ukázalo naplno kvality dvou předních čínských reprezentantek, které se vodily po kurtu a testovaly svou výdrž a preciznost ve výměnách až na úplnou krajní mezi. Li Xuerui jako třetí nasazená nakonec porazila světovou jedničku Wang Yihan 21:15 21:23 a 21:17.

Ve finále čtyřhry žen došlo na čínsko-japonskou konfrontaci. Tian Qing a Zhao Yunlei v ní uspěly proti Mizuki Fujiiové a Reice Kakiiwové 21:10 a 25:23 – po první jednoznačné sadě se ve druhé rozhořel úporný boj, v němž ale nakonec uspěly favoritky. Pro Zhao Yunlei je to už druhá zlatá medaile, po smíšené čtyřhře tak ovládla i druhou párovou disciplínu a stala se nejúspěšnější badmintonistkou londýnských Her.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.08.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Ze společnosti: Kenneth Jonassen bude hrát bundesligu

Někdejší dánská singlová hvězda Kenneth Jonassen se stal nedávno koučem anglické reprezentace. Vedle toho se ale bude objevovat také v německé bundeslize – jako aktivní hráč. Kauzou uplynulých týdnů jsou nepřesvědčivé přípravy na ...

Videozáznam finále BWF Super Series

Chcete vidět v akci lídra světového pořadí Lee Chong Wei (Malajsie)? Světové jedničky z Dánska Matthias Boe – Carsten Mogensen, kteří v závěru loňského roku zaskočili všechny asijské debly? Tyhle a další hvězdy na videozáznamu z ...

Univerziáda: nejlepší tým má Čína, nejvíc titulů Tchaj-wan

Tchaj-wan byl v minulém týdnu dějištěm akademického mistrovství světa v badmintonu. V týmové soutěži se z vítězství radovalo podle očekávání družstvo Číny, v soutěži jednotlivců ale došlo k několika překvapením. Nakonec si ...

Tři druhy smečů: naučí vás Fu Haifeng

Jak hrát správně tvrdé, razantní údery ze zadní části kurtu? O třech druzích smečů vás poučí osoba navýsost povolaná: mnohonásobný mistr světa a čerstvý olympijský vítěz Fu Haifeng. Sledujte jeho tréninková videa.

Thomas Cup 2010: takhle hrají čínští mistři

Čínská reprezentace na Thomas Cupu 2010 potvrdila roli favorita, čínští muži se stali mistry světa družstev. Napravily tak zaváhání čínských žen, které podlehly ve finále Uber Cupu Koreji. Ve finále Číně stačil nejnižší možný ...

Thomas a Uber Cup: dvě hladká čínská vítězství

V domácím prostředí haly ve Wuhanu se prosadil hlavní favorit, čínská reprezentace, k vítězství v obou soutěžích mistrovství světa reprezentačních družstev. Čínští muži získali trofej Thomas Cup, ženy zase Uber Cup – obě družstva ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!